Skocz do zawartości

[IN-BOX] - Scania Friedenfels Truck


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Doczekałem się tej Scani, o której zawsze marzyłem , Wypraski ok, kilka części powypaało z ramek ale wiadomo, a Austri do Polski, wszyscy wiedzą jak u nas paczkami żucają, ale cóż ważne, że nic nie uszkodzone.

 

ad4bcf47dc6114a8.jpg

 

Jedna kartka z kalkami jest prawie tak wielka jak pudło, a druga coś za połowę pudła ( trochę się boje jak to będzie z tymi kalkami ).

 

eb3ca64d9e6218d8.jpg

 

f0628fa46c2d7f95.jpg

 

409a6e76b09d3ddc.jpg

 

2c1af6569bcbec03.jpg

 

3a506e8c5151e5d7.jpg

 

1d97f8e0d301fb72.jpg

 

4681e9bd40f2c82c.jpg

 

f2ae63ecedac339d.jpg

 

a59a397e7e29bd7c.jpg

 

Jak widać pełono wyprasek, jest co sklejać , ale narazie mam co innego na warsztacie, Scanie zostawiam sboie na później, a w ten czas osoby które sklejały ten zestawik proszę może o jakieś informacje na temat tego modelu, może jakieś babole, słyszałem, że są problemy z kalkami. A być może z częściami jest coś nie tak, i wiecie co i jak zmienić. Tak więc wszelkie uwagi mile widziane. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny model ;)

Ale odnośnie Twoich pytań to, ze Scanią nie będziesz miał większych problemów, wkońcu jest to ten sam model co "Italeri". Kabine możesz smiało kleić, malowac, obklejać. Wnętrze wejdzie Ci bez problemów. Jedynie jeśli będziesz chciał to możesz pobawić się w "poziomowanie" kabiny, bo w tym modelu to jest taki mały bubel :-/ (całość kabiny ucieka w strone tyłu). Naczepa to też nic innego jak stara italerka z dodanymi przez Revella nadkolami,zderzaka tylnego i parę osłon "międzyosiowych"

Jeśli chodzi o kalkomanie to niestety, bez "kompletu" farbek i dobrych płynów do zmiękczania się nie obejdzie. W niektórych miejscach będzie Ci brakować nawet po 4 mm kalki, ale się nie przejmuj znam 3 osoby co kleiły ten model i każda z nich miała ten sam problem ;-)

Najlepiej odezwij się do użytkownika Irek-M1 bo on kleił tą Scanie całkiem niedawno Myślę że "sprzeda" Ci pare cennych jeszcze informacji :-)

Także życzę powodzenia w budowie ;) Noi oczywiście liczymy na odpowiednią relacje z budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, modelem się nie martwie, bo wiem, że dam rade, a z tą kabiną że leci do tyłu to wszystko wyjdzie w praniu i się poprawi . Najgorzej będzie z kalkomaniami, ale "muszę" dać rade . _ble_ czy masz może jakiś kontakt do tych ludzi którzy go sklejali ( po za Irkiem, do niego już sie odezwałem ) może jakieś gg albo cuś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ble_ czy masz może jakiś kontakt do tych ludzi którzy go sklejali ( po za Irkiem, do niego już sie odezwałem ) może jakieś gg albo cuś ?

Narazie bedzie problem z kontaktem ;/ Jeden jest w wojsku do czerwca, natomiast drudzy wyemigrowali z PL. Na święta powinni się zjechać do kraju to wyciągne od nich numery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

leszczyk94 najczęściej na allegro lub ebay'u model porażający, życzę powodzenia.... ale bubla znalazłem.... na opakowaniu napisali ze jest to wersja 14 litrowa, a 14 litrowe silniki nie miały układy v8 , ten układ mały silniki 16 litrowe....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.