Skocz do zawartości

Tamiya T-72, problem z wieza


Marcintosh

Rekomendowane odpowiedzi

A tak na powaznie, nie ma ZADNYCH w miare dobrych planow wiezy T-72 w 1:35? Zadnych dobrych rysunkow? Warto sie w cos takiego zaopatrzyc, zeby nie wrozyc z fusow.

Co oznacza,ze ja tez jestem zainteresowany takimi planami, ale nie mam.

Wiesz chociaz nieco konkretniej co jest nie tak z wieza? Jesli tak, porownaj sobie chociazby ze zdjeciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie moge porownac z prawdziwa ale po to pytam, zeby dostac szcegolowa odpowiedz od kogos, kto akurat moze, kompletnym przypadkiem zna ten wlasnie, konkretny przypadek, dzieki czemu, byc moze zaoszczedzi mi troche czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin napisał...” Gdzies wyczytalem, ze Tamiya skopala ksztalt wiezy w swoim T-72”...

, potem...” Chodzi o wersje M1”...

i jeszcze ...„ kto akurat moze, kompletnym przypadkiem zna ten wlasnie, konkretny przypadek”...

 

No cos tam mam tylko ustal, o jakie niezgodności kształtu wieży chodzi... np. przodu, włazów, osprzętu SKO, czy może generalnie obrysu bryły...

Z T-72 jest ten problem, że jest to najczęściej modernizowany typ czołgu w armii Radzieckiej a później Rosyjskiej. Sama wieża nazywana konkretnym numerem i literą często nie odzwierciedla później pokazywanych wariantów o tej samej nazwie... W Rosyjskich fabrykach takie warianty (nie tylko czołgów...) nazywano „obiekt” i przypisywano konkretny „numer” modernizacji lub wariantu... Ogólnie jak nie sprecyzujesz dokładnie to temat rzeka...hm...uf..... (to jest podobnie jak w pytaniu o T-34, mogą być wieże nowsze, kadłuby starsze i odwrotnie.... tak jak „fabryka dała”...)

 

Ps. Naliczyłem prawie "30' wariantów i modyfikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zaczne wiec od poczatku. Pamietasz Grzesiu mojego T-72, ktorego przerobilem na polskiego Tygrysa, a moze to byl Twardy... ?

Aby zrobic konwersje zywiczna, trzeba wymienic cala wieze, bo dojda uszy, te klocki i te puszki i ta rura do nurkowania jest przesunieta, itd, itp.

Najprosciej jest zrobic odcisk wiezy z zestawu i ja dopracowac w glince do modelowania. Ale jezeli jest skopana, to trzeba ja bedzie poprawic. Ale zeby poprawic, to trzeba wiedziec co dokladnie jest skopane, zeby mozna bylo pomierzyc prawdziwa i zrobic dobrze. Chce wiedziec co mozna uratowac z zestawu zanim rusze na T-72 z tasma krawiecka.

Czy cos juz sie klaruje bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało poproszę...Czy masz możliwość sfotografowania wieży w rzutach...

Jeśli tak to mamy trzy metody...

1.Ponakładamy na zdjęcia...

2.Ponakładamy na rysunki...

3. Najtrudniejsze wyjście, sami zrobimy rysunki wierzy na podstawie zdjęć i rysunków....

 

Dzisiaj nie dam rady (postaram się na jutro w nocy...) ale mam zdjęcia porównawcze z innym producentem modeli (t-72...) nie jest najlepiej...hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No można jeszcze go na Twardego przerobić, jak sam mam zamiar zrobić. Wtedy nie ma problemu z wieżą z zestawu

 

A do konwersji można się posłużyć zestawem z Modelkraku:

http://nl.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=688

 

 

 

Pozdrawiam

sokol[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.