Skocz do zawartości

PZL-37 Łoś


ppfalcon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w mojej pierwszej galerii. Dość długo siedzę na tym forum, jednak do tej pory jedynie czytałem a mało się udzielałem, co niniejszym właśnie postanowiłem zmienić

 

Jest to galeria popularnego modelu Łosia, który wykonywałem w okresie 02.11 - 11.11, a którym powróciłem do modelarstwa po wielu latach. Znalazłem go w szafie i na początku miał być zwykłym złomem, ale udało mi się znaleźć do niego kalkomanie, więc postanowiłem że mogę na nim poćwiczyć pewne, nowe dla mnie techniki. No i tak po raz pierwszy na nim używałem:

- aerografu

- washa

- suchego pędzla

- "biedronki"

- pigmentów

 

Oczywiście przez to że był to mój pierwszy raz to efekty są czasami bardzo przesadzone. Podstawkę wykonywałem i malowałem własnoręcznie, podobnie jak flagi. Reszta to różne zestawy

 

A zatem, galeria:

uMIXTBy.jpg

kvLHDsG.jpg

z3Oj5ui.jpg

EizZ1Xn.jpg

9iKl5TH.jpg

LLSCwrv.jpg

QKIiY20.jpg

pPB46rc.jpg

mjPoaco.jpg

YxqedFg.jpg

qk0eVf4.jpg

drC63rw.jpg

RlG7jbB.jpg

YaF3fgP.jpg

OEI1gQ6.jpg?1

p3ZRlUh.jpg

8Dk2hy3.jpg

aEgFw6J.jpg

funp1Ia.jpg

Gv5ZknH.jpg

84sqznM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikałbym robienia drutu anteny ze zwykłej nici krawieckiej. Wygląda to dość brutalnie. Tak jak i spasowanie oszklenia.

Lotki mają niemożliwe położenie. Nie ma takiej możliwości, żeby dwie były wychylone do góry.

Zdjęcia od czoła i ogona pokazują spore zwichrowanie usterzenia poziomego, źle to wyszło. Symetria byłaby wskazana.

Rzdzawe naloty za wydechem też dość mało przekonujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pomysł - jest zabawa.

Łoś jest trudnym zestawem, zwichrowanie ogona i niedopasowanie oszklenia to wady "fabryczne" modelu i zwłaszcza wyprowadzenie na prostą ogona wymaga sporo szpachli i pracy. Tak jak pisał letalin unikaj nici krawieckiej. Kup żyłkę wędkarską lub "pożycz" rajstopy od swojej kobiety. Poza tym linka antenowa miała jeszcze jeden odcinek: pomiędzy szczytem lewego statecznika a kadłubem z mocowaniem poniżej kabiny strzelca. Nie jestem pewien, ale chyba "czerwonogwiezdne" Łosie były pozbawione k.m.

Działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszelkie opinie. Oczywiście zdaję sobie sprawę z błędów, m.in. tych lotek, okopceń oraz nitki. To był pierwszy i ostatni model, w którym to zastosowałem. Jak mówiłem model sklejałem jakieś 5 lat temu, jako powrót do modelarstwa i wtedy jeszcze nie miałem kupionych różnych żyłek i drucików, bo nie wiedziałem czy zostanę przy tym hobby czy jednak mi się nie spodoba. Póki co zostałem i w obecnych modelach już z nici nie korzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.