Skocz do zawartości

Fotki różnych fajnych okręcików


flynavy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

maqui

zadnych prac i konserwacji przez ok.10lat

Kurcze to niezle, plomby w zebach czasem krocej wytrzymuja...

Choc pewnie jakis elektroniczny monitoring stanu rakiet pewnie jest mozliwy.

PKD4GA

pare okretow zatonelo gdy zawiesil sie system...

Pewnie masz na mysli konflikt falklandzki ? No tak ale przez cwierc wieku informatyka poszla jednak do przodu.

PKD4GA

parametry producenta moga nie wytrzymac konfrontacji z proza zycia

Czyzbys przewidywal jakis konflikt zbrojny ? Wole aktualna proze zycia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz na mysli konflikt falklandzki ?

- tez. Co prawda chodzilo tam glownie o systemy plot. na okretach RN, ale to jedna wielka tragifarsa.

 

Szczegolnie mi sie "podobal" numer z atakiem na HMS Glasgow. System kierowania rakiet Sea Dart Mod.0 sie zawiesil bo oprogramowanie systemu nie przewidywalo mozliwosci strzelania z jedna rakieta na wyrzutni. Chwile pozniej na HMS Brilliant zawiesil sie system kierowania strzelaniem rakiet Sea Wolf - bo stacja dozoru powietrznego klasyfikowala pociski artyleryjskie, wystrzeliwane przez HMS Glasgow, jako cele powietrzne i nagle splywajacych danych sie zrobilo troche duzo...

 

Plus wylaczanie systemow dozoru bo zaklocaly komunikacje satelitarna. Zaklocanie sie wzajemne systemow okretowych z Rapierami. Wieszanie systemu dozoru bo para samolotow sklasyfikowana poczatkowo jako jeden cel, nagle sie rozdzielila itd. itp.

 

No i pozniejsze przyklady takie jak rozne "Starki" czy inne nafaszerowane systemami zydowskie Saar 5.

 

No tak ale przez cwierc wieku informatyka poszla jednak do przodu.
- racja, teraz jest troche wiecej linijek kodu do wykonania.

 

Czyzbys przewidywal jakis konflikt zbrojny ? Wole aktualna proze zycia ...
- ja nie, ale w sztabach przewiduja.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sztabach przewiduja

Dlatego powinno sie sztabowcow i politykow decydujacych o wojnie wyslac na bezludna wyspe, tam niech sie ponapie....ja z przciwnikiem na piesci a potem niech caly narod swietuje zwyciestwo. Efekt w praktyce ten sam a i ofiar mniej jakby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Arkady - RBS maja bardzo dobrze rozwinięte układy autodiagnostyczne, rakieta generalnie sama jest w stanie określić co się zepsuło itp. A wspomniane przeglądy dotyczą jedynie przeglądu silnika marszowego. Rakiety przechowywane są w szczelnie zamknietych, klimatyzowanych kontenerach, gdzie elektronika nie powinna (choć wiadomo różnie to bywa) ulegać jakimkolwiek usterkom.

Z tego co z kolei dowiedziałem się z materiałów firmy Saab, oprogramowanie i systemy dla wertsji Mk3 są już gotowe i przetestowane, tak więc problem wieszania się jest raczej mało prawdopodobny - w końcu nie wykorzystują Windowsów:) hehe.

A nie wiem czy koledzy wiedzą, że firma Saab pracuje nad "przystawką" dla RBS 15 mk3 pracująca w podczerwieni, która posiadać będzie możliwość skanowania struktury atakowanego okrętu, samodzielnie wybierając miejsce uderzenia w celu zadania jak największych uszkodzeń. Już w podstawowej wersji Mk3 posiada możliwość odróżnienia uszkodzonej jednostki od nieuszkodzonej - co zabezpiecza przed "marnowaniem" rakiet na już trafiony okręt. W takim przypadku pocisk atakuje następny okręt/statek w szyku - samodzielnie lub "oczekując" na takowe polecenie od operatora. Jak widać RBS-y to całkiem sprytne rakietki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może powrócę do fotek

 

Kilka lat temu na gdyńskiej redzie stał sobie taki dziwny stateczek. Ponieważ miał na pokładzie trochę wyposażenia militarnego i lądowisko dla smigłowców to zrobiłem mu kilka fotek.

 

Po sprawdzeniu okazało się, że jest to SS PFC. EUGENE A. OBREGON (T-AK - 3006) należący do amerykyńskiego Military Sealift Command

 

pfceugeneaobregon1px5.jpg

 

pfceugeneaobregon2ne9.th.jpg pfceugeneaobregon3ko7.th.jpg pfceugeneaobregon4ad1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie przyczepiłem gapę.

 

No cóż musze cię Kolego zmartwić - nie pracuje na Babich Dołach choć darze je wielkim sentymentem, jak i wszystko co lata z napisem Polish Navy.

 

Zdjęcia robione z kontenerowca 2700 TEU (duża łajba jak na gdyński port)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Flynavy - sorki już nie będe "zaśmiecał" twojego postu - notabene ja też jestem maniakiem fotek;) i jeśli nie masz nic przeciwko wkleje coś od siebie ok?:)

 

Fiński stawiacz min Pohjanmaa:

a73409cd59ba097fm.jpg

 

Norweski kuter rakietowy Ravn P996:

8783852743b90e1dm.jpg

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzio - proszę pisać - lubię poczytać rzeczowe i fachowe dyskusje. (a do tego Ziomek) Ważne aby nasze hobby (wariactwo) się rozwijało. Piszta i wklejajta co chceta!

 

Ale muszę przyznać,że mnie sprowokowałeś Finlandią i Norwegią- jutro poskanuje coś ciekawego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tym Ravnem i bliźniakami to różnie - jednakże przyjmując, iż najsilniejszym orężem są przeciwokrętowe kierowane pociski rakietowe - pokpr - Penguin, można przyjąć iż to kuter rakietowy. Chociaż to zależy jak jest ona klasyfikowana np. Jane's klasyfikuje ją jako Fast Attack Craft - missile - czyli. szybka rakietowa jednostka uderzeniowa:)

 

A teraz więcej fotek;)

Tutaj Belgijska jednostka pomocnicza - Godetia (A960):

346cb7204d7510d8m.jpg

 

Tutaj Hiszpański okręt zaopatrzeniowy Patino (A14):

46af13ffc9c58f19m.jpg

 

Tu z kolei Holenderska fregata LCF - De Ruyter (F804):

df01a4c4325d336fm.jpg

 

A tu jej niemiecki odpowiednik - fregata Sachsen typu F124 (F219):

5c872d8edc648ef6m.jpg

 

A na dokładkę - brytyjski lotniskowiec HMS Ark Royal (R07) stojący na redzie Gdyni w 2007 roku:

21dfe36fe8985656m.jpg

 

i inne ujęcie tegoż samego okrętu:

a67f847dfab1ef87m.jpg

 

a tu z kolei Ark Royal wchodzący do portu w Gdyni:

2e396e22c55f8089m.jpg

 

Na dzisiaj wystarczy;) Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich jakoś wywiało czy jak? hmm no to wkleje jeszcze kilka fotosów;)

 

Na początek - Duński okręt modułowy typu Standard Flex 300 - HDMS Lommen (P559):

ab5f6329d12fbcbcm.jpg

 

A tu Lommen z innej perspektywy też od dziobu;)

d8abd80aaea46a5dm.jpg

 

Tutaj z kolei "parkujący" w Gdyni przy Skwerze Kościuszki irlandzki patrolowiec L.E. Aisling (P23):

795ab0971db3f411m.jpg

 

Tutaj z kolei prawdziwy "brzydal" norweski okręt KNM Tyr (N50) oficjalnie klasyfikowany jako stawiacz min:

c87e7e326a4ef898m.jpg

 

Kolejne zdjęcie przedstawia inny "twór" norweskiej myśli technicznej - poduszkowiec bocznościenny, nazywany też sztywnoburtowym lub poduszkowcem skegowym - KNM Karmoy (M341):

8ecbf524fed3a7b9m.jpg

 

Na dzisiaj wszystko;) pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ludki hop hop - gdzie Wy wszyscy jesteście - mam prowadzić monolog?:(

podziwiamy fotki

osobiście poproszę o jeszcze z Ark Royal w roli głównej, mam go gdzieś w magazynie razem z braciszkami

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - w końcu ktoś "wpadł" na ten post;) spełniając życzenia oto kilka fotosów Ark Royal:

 

[f389653763a9f343m.jpg

 

b8050d318c43089dm.jpg

 

232bc1b7a37280bcm.jpg

 

269758751c15bd5bm.jpg

 

3f319c1b8078baf4m.jpg

 

A tu mała ciekawostka

03ad73a6390966f9m.jpg

 

f4e97a3346552512m.jpg

 

A teraz kilka fotek OP:) dla kolegi PKD4GA:

Najpierw szwedzki Vestergotland po modernizacji czyli dorzuceniu sekcji z napędem AIP:

024c589fc66477a4m.jpg

 

a47c564f46197fccm.jpg

 

A teraz rosyjski OP typu Kilo:)

6bffd4938a58bce2m.jpg

 

7bd45960fa14be0em.jpg

 

Na razie to wszystko:) trza iść lulu jutro do pracy :( Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ludki hop hop - gdzie Wy wszyscy jesteście - mam prowadzić monolog?:(

 

Sorry za przerwę techniczną

 

Bliżniak Ravn'a - P995 Falk w Oslo (rok 2005)

 

falk2lc0.jpg

 

falk1eq6.jpg

 

Przy burcie stoją łodzie Combatboats 90N

 

combatboat901bf4.jpg

 

Podoba mi sie u Norwegów poczucie humoru i zamieszczanie na nadbudówkach postaci z kreskówek (widoczna na Falku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe masz racje z tymi postaciami z bajek ale nie tylko norwegowie tak robią;) poniżej zamieszczam posiadane przykłady:

 

Tutaj mamy Belgijską jednostkę pomocniczą A960 Godetia:

7d0d7cda7b7477a7m.jpg

 

A tutaj niemiecki trałowiec typu 332 Bad Bevensen M1063:

b247963eba2199f5m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś z kraju tysiąca jezior

 

Okręty rakietowe 12 - Turma i 16 - Tyrsky (OSA II) jeszcze przed przebudową na szybskie stawiacze min

 

finland1qk7.jpg

 

korweta Turunmaa (03)

finland2my9.th.jpg

 

okręt rakietowy Helsinki (60) pluz bliźniak w trakcie odpalania pułapek termicznych

 

finland4hh7.th.jpg finland7ap5.th.jpg finland3iz3.th.jpg

 

Okrety rakietowe Raumi (70) i Raahe (71)

 

finland5kn4.th.jpg finland6kr6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz kolejna porcja fotek:)

 

Na wstępie amerykański niszczyciel USS Mahan typu Arleigh Burke:

c0c422f1399f8679m.jpg

 

39b7d19a3322864dm.jpg

 

e83c43410cbe5c57m.jpg

 

Następnie rosyjski zespół desantowy w morzu:

7ec16a03feb21ed4m.jpg

 

A teraz okręty szpiegowskie:) - Niemiecki typu Oste:

9962e04d060f9092m.jpg

 

Rosyjski proj. 864 Vishnia

ee226a2e6032f12bm.jpg

 

Rosyjski poduszkowiec desantowy proj. 1232.1 Pomornik:

fa8c07c1469bc747m.jpg

 

Szwedzki okręt ratowniczy HMS Belos:

6ba3e1612c1730eem.jpg

 

5bbd7bc56ca6bc2dm.jpg

 

Wizyta na pokładzie niemieckiego trałowca Bad Bevensen:

46407a6e38683ceam.jpg

 

Norweski okręt straży granicznej KV Andenes:

51cfe1cb5b70f861m.jpg

 

Norweska jednostka pomocnicza Valikirien:

2d3ac7ca47e65a9bm.jpg

 

I smutne chwile - ostatnie chwile OP proj. 641 ORP Dzik w porcie wojennym w Gdyni:

3fc7253351181404m.jpg

 

314bba0d4d5ee6e4m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.