Skocz do zawartości

T-55 w otchłani całorocznego gorącego Syryjskiego Lata


raval74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wychodzi na to że to będzie egzemplarz z ostatniego zdjęcia ? Bo jak tak to co z gostkami ?

Z pierwszego tej strony. Co do modelu to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czemu producenci nie dawają pojedynczych kostek reaktywnych, z których można by złożyć cały pancerz, tylko wszędzie rzędy kostek ze zbyt płytkimi rowkami miedzy nimi. Osobiście w swoim t-62 porozcinałem wszystkie na pojedyncze sztuki i wygląda to sporo naturalniej niż jedna całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czemu producenci nie dawają pojedynczych kostek reaktywnych, z których można by złożyć cały pancerz, tylko wszędzie rzędy kostek ze zbyt płytkimi rowkami miedzy nimi. Osobiście w swoim t-62 porozcinałem wszystkie na pojedyncze sztuki i wygląda to sporo naturalniej niż jedna całość.

 

Podejrzewam, że chodzi o względy technologiczno - kosztowo-produkcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś w końcu zagospodarowałem troszkę czasu i podłubałem przy Syryjczyku,dzięki delikatnej sugestii Gorlocka pogłębiłem Takomowskie szczeliny między kostkami era, rozcinać mi się nie chciało jestem leń i nic na to nie poradzę spasowałem na próbę żywiczną basztę, którą chciałem wykorzystać w Meridzie, nawet pasuje tylko mam pewne wątpliwości co do niej.....

 

 

IMG_3974_zpsuciyllik.jpg

 

 

hmmm... no właśnie, którą?

 

IMG_3975_zpsc6oykh2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ do sklejenia została tylko wieża zacząłem składać gąski Mastercluba,gąsienice zamówiłem do Meridy ale gdy je zobaczyłem stwierdziłem że w tym teciaku też muszę je mieć (świetna jakość)

I jeszcze mój patent jak złożyć jedną gąskę w godzinę

Materiały: pasek hipsu 3mm(szerokość paska nie może przekroczyć rozmiaru ogniwek gąski) długość dowolna ,taśma dwustronna ważne żeby miała mocny klej, igły do zastrzyków( Masterclub 0,6mm,Friule 0,5mm)

Taśmę przyklejamy na hips, a ogniwka składamy w ten sposób

 

IMG_3977_zpsprqpmxmj.jpg

 

Usuwamy igły i hurtowo wklejamy piny, a w przypadku friuli docinamy igły i zabezpieczamy klejem CA, przy friulach dodatkowo igła spełnia rolę wiertełka

Proste? proste ....

 

IMG_3981_zpschl49wpw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Usuwamy igły i hurtowo wklejamy piny,, klejem wypelniasz traki czy tez smarujesz piny klejem? Mam gaski z tej firmy ale gdy zobaczylem w jaki sposob sa laczone ze soba to troche zwatpilem w trwalosc polaczen. Friule moge swobodnie zakladac ,sciagac, i nic sie nie dzieje gdyz drut przechodzi przez cala szerokosc traka ,a tym wypadku piny sa dosc krotkie i czy nie powypadaja przy poruszaniu i jak reaguja na chemie,czyli farby,rozpuszczalniki ?

 

 

Już odpowiadam

1. nakładam kroplę CA(żel) w otwór traka i wciskam pin

2. połączenie wystarczająco mocne, piny nie wypadają w trakcie ruchów gąską(test ok.5 min)

3.Piny są żywiczne dlatego nie sądzę by jakiekolwiek chemiczne modelarskie wynalazki dały im radę, przecież kleimy plastik,żywice,metal itd. i jakoś nic się nie dzieje

4. Ale jeżeli się obawiasz że jest to słabe połączenie zamień piny na drut i po sprawie.

moim zdaniem to świetny produkt, który jakością przewyższa Friule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Piny są żywiczne dlatego nie sądzę by jakiekolwiek chemiczne modelarskie wynalazki dały im radę, przecież kleimy plastik,żywice,metal itd. i jakoś nic się nie dzieje

 

Te piny są wytrzymałe. Poza tym to jest model statyczny a nie RC. I piny pracują tylko przy malowaniu gąsek i potem przy zakładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do amelinium to nie mogłem się powstrzymać

 

A tak poważnie to użyłem kawałek tacki aluminiowej, położyłem na miękkiej podkładce pod mysz komputerową i mocno docisnąłem tyłem nożyka AK-3 żarówkę zrobiłem ze stopionej przezroczystej wypraski

IMG_3992_zpsa5w7alf9.jpg

 

 

Jeszcze założyłem na lufę zmęczone osłony termiczne też ameliniowe

 

IMG_3994_zpspoenp36v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, najbardziej zadowolony jestem z lufy, ale to niestety tylko moje zdanie ,, raval74 czasem trudno jest trafic w gusta ludzi.Modelik wyglada coraz ciekawiej.

Dzięki, jak to się mówi są gusta i guściki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz robic rozjasnienia detali, obszarow? Reflektor pozostawisz w tym stanie czy tez bedziesz dalej go poprawial? Przygladam sie twoim zmaganiom z tym modelem gdyz taki sam czeka u mnie na stosiku ....w kolejce

Rozjaśnienia będą w późniejszym etapie,a dokładniej, o co kaman z tym reflektorem i którym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm gdzie tam koniec, a juz podoba sie coraz bardziej. Co do reflektora to myslalem o tym amelinowym , bedziesz robil oszklenie ?

Ooo,cieszy mnie fakt że Ci się podoba,a reflektor będzie bez klosza bo większość tych czołgów. miała je po prostu wytrzaskane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie jest!

 

Jeśli masz grubą warstwę lakieru to uważaj przy drapaniu, bo mogą Ci odpadać wielkie płaty farby, nawet po krótkim namoczeniu. Delikatnie wykałaczką działaj i będzie malina.

 

A, i ja bym tu jeszcze widział więcej odcieni zielonego - jakieś pojedyncze kostki w innym kolorze i takie klimaty. Będzie więcej urozmaiceń? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil K. napisal:

,, jakieś pojedyncze kostki w innym kolorze i takie klimaty ,, co do kostek to w wypadku tego konkretnego wozu na ktorym wzoruje sie raval74 pozostaly one w tym samym malowaniu.Gdzies na youtubie widzialem film z tym czolgiem w glownej roli , pomimo braku wielu elementow ,kostki byly takie same. No chyba ze jako porysowane przybrudzone kurz bloto itp.

A to wybacz, umknęło mi, że to ten konkretny pojazd ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za zainteresowanie moimi zmaganiami

Jeżeli chodzi o lakier do włosów stosuję polski produkt link można lać od razu do aero no i chyba wystarczy mi do końca świata

odrapania robię zawsze na drugi dzień i tak jak napisał Kamil delikatnie wykałaczka,ostra pęseta czy igła+minimalna ilość wody i można świetnie kontrolować proces, a co najważniejsze nie trzeba wydawać kasy na te precyzyjne wynalazki producentów chemii modelarskiej.

Jeżeli chodzi o zróżnicowanie kolorystyczne np. kostek ERA to będzie, tyle że na etapie olei, nie chciałem tego robić akrylem bo wyglądałyby jak malowane np. przez operatorów czołgu a jak zauważył bulik58 są one praktycznie w jednym odcieniu,natomiast z pod farb olejnych przebija baza i daje to fajne wyblakłe efekty , zostawiając je w jednakowym odcieniu miniatura niestety byłaby smutna a przecież to co robimy ma nas bawić czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.