Skocz do zawartości

Uszczelki w ultrze


alex2002

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozpuszcza. Chyba, że moczysz w nim ten aero zamiast płukać. Generalnie zaraz ktoś powie, że aceton to zło, bo rozpuszcza chrom itp. I pewnie to prawda, ale ja od 3 lat po każdym malowaniu przepuszczam przez aerograf dwa tankowania acetonem i nic złego mi się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszcza, ale tylko gumowe.

Gumową masz tylko na air-capie (zwanym też korpusem dyszy, to ta nakrętka w którą wkładasz dyszę), którego raczej nie zanurzasz w acetonie, a tylko wtedy można rozpuścić uszczelkę (wiem, sprawdzałem ).

Ja acetonem płuczę Ultrę od lat i nic się nie stało, w środku nie ma prawa on niczego uszkodzić, o ile mowa jest tylko o płukaniu bądź jakimś czyszczeniu.

Nie jest wskazanie kąpanie całego aerografu w tym specyfiku przez dłuższy czas, wtedy może dojść do uszkodzenia chromu.

Jeśli jednak chcesz coś bezpieczniejszego, to równie dobrym, a wręcz lepszym środkiem (i bezpiecznym) jest gunzowski Tool Cleaner, ale jest dość drogi.

Ponoć znakomitym i tanim preparatem czyszczącym (ale przy stosowaniu akryli) jest alkohol izopropylowy, no i jest absolutnie bezpieczny dla urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie pytania można śmiało odpowiedzieć "tak".

Ultra to kapitalny sprzęt i jest powszechnie polecany jako stosunkowo niedrogi aerograf znakomitej jakości.

Zbiorniczek jest wsadzany na wcisk, wiec trzeba uważać żeby go nie trącić mocniej gdy jest z farbą, bo może wypaść, ale to tylko wtedy jeśli nie zostanie mocno osadzony przed pracą. Mi się to zdarzyło ze 3 razy przez kilka lat pracy, ale to tylko przez nieuwagę.

Aerograf pracuje bardzo dobrze, można nim spokojnie malować linie o szerokości 1 mm i cieńsze (kwestia tylko dobrania dobrej farby i rozcieńczalnika dedykowanego, ja zawsze polecam farby Gunze C lub H i akryle Tamiya - moim zdaniem nie ma niczego lepszego na rynku do aerografów), jest niezwykle wygodny w użyciu, świetnie leży w dłoni, nie męczy jej, łatwo go wyczuć i szybko staje się takim przedłużeniem ręki modelarza.

Jakość niemiecka - można go uszkodzić tylko młotkiem chyba, a i wtedy nie jest to łatwe.

Wykonanie precyzyjne i staranne - bez dwóch zdań.

Bardzo łatwo go rozkręcać i czyścić.

Dla mnie on ma chyba same zalety, szczerze polecam, nie znam chyba nikogo kto by go kupił i nie był naprawdę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ja gdy kupiłem Ultrę, też w niej nie było uszczelki.

Dopiero gdy po jakimś czasie dokupiłem do niej nowy air-cap, tam już uszczelka była.

Widocznie te air-capy dostarczane z aerografem mają nieco inną konstrukcję, która nie potrzebuje uszczelki.

Ale faktycznie, zapomniałem o tym że ultrowy korpus dyszy nie ma uszczelki i tym bardziej można używać aceton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wdychać po puszczeniu przez aerograf

 

TERAZ mi to piszesz??

 

Tak na serio to ja zawsze wdychałem, choć naturalnie aceton wypłukiwałem do cleaner poda.

Inna sprawa, że od tego czasu miewam napady kaszlu, więc chyba mi to na zdrowie nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: wszelkie acetony, rozpuszczalniki, farby, kleje i co tam jeszcze - niby nie są zdaje się oficjalnie zbyt szkodliwe, ale jak się to będzie ciągle wdychać, to prędzej czy później jakieś kłopoty zdrowotne może to spowodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że wszystko jest zakręcone to rzecz jasna, i w dodatku trzymam to w hermetycznych pojemnikach, a modele maluję i schną w garażu, więc chyba nie będzie z tym problemu ,jak zaczynałem przygodę z modelarstwem, 1-6 modeli to używałem kropelki a cały model sklejałem naraz, wiec

po 3-4 godz wdychania kropelki zaczeły m sie pojawiać bule głowy itp, [słonie na balkonie] to zaczełem korzystać z revell contacta i sklejać modele już z tydzień ,aktualnie około 2 mies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.