Skocz do zawartości

Ktory model Jaguara w 48 wybrac?


slee

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szybka gadka....

Ktory jaguar w 48 jest lepszy? Heller czy Kitty Hawk? Prosze o szybkie odpowiedzi bo jestem na wakacjach w Nicei i dopiero dzisiaj przypadkowo nadzialem sie na sklep modelarski. Z mojej wish list trafilem rafale m z revela, ktorego nabylem droga kupna, oraz jaguara z hellera, ktorego poczatkowo planowalem kiedys zakupic w wydaniu KH. No i mam dylemat, czy kupowac tego hellera, czy lepiej odpuscic i kupic KH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis, zaden problem, poprostu zastanawiam sie czy kupowac tego hellera czy nie. Nie jestem kolekcjonerem pudelek wiec nie kupuje wszystkiego jak leci, mam swoja liste modeli ktore chce zbudowac, a jaguar jest jednym z nich.

Solo, na co mam uwazac, na tramwaje ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, nie wiem co wam te wasze "narodowe media" wciskaja do glow, ale Nicea obecnie to jedno z najbezpieczniejszych miejsc w europie. Oczywiscie zawsze i wszedzie moze trafic sie zjeb, ktoremu zona nie dala, wiec postanowil zemscic sie na innych, ale rownie dobrze w Pl moze mnie trafic piorun albo przygniesc przydrozne drzewo. Mam wiec uwazac na kazda chmurke i kazde przydrozne drzewo? Dobra, prosze, konczmy ten off top. Czyli KH jest slaby ze spasowaniem? A jak wygladaja oba te modele pod wzgledem merytorycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, nie wiem co wam te wasze "narodowe media" wciskaja do glow, ale Nicea obecnie to jedno z najbezpieczniejszych miejsc w europie.

 

Jak dobrze rozumiem, to ten zamach muzułmańskiego terrorysty to wymysł naszych mediów?

Uff, a ja już zacząłem się na serio martwić, że tam zginęły 84 osoby.

Fajnie, że jesteś w najbezpieczniejszym mieście Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis, wcale nie uwazam ze wszyscy tak kupuja, napisalem tylko ze ja tak nie robie Pudlo jest zafoliowane wiec nie mam mozliwosci pomacac, zreszta i tak nie stwierdze po obejzeniu czy jest zgodny wymiarowo, poprawnie spasowany i zdetalowany. O to mi najbardziej chodzi. Mam czas na decyzje do jutra do 13, bo w niedziele wracam do domu.

Solo, plase... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaguara z KH posiadam, tego z Hellera oglądałem dość dokładnie.

Z klejeniem KH jest tak że im dalej w las tym bardziej ch...

Poza kształtem i ogólnym wrażeniem to jest mnóstwo błędów począwszy od tego że GR.3 nie zrobisz, kończąc na nie właściwym kształcie paneli na górnej powierzchni skrzydeł.

Nawet rozkład "elektroniki" w otwartej komorze kadłuba jest niewłaściwy.

Heller zrobił jedną rzecz mądrze: górna powierzchnia kadłuba i skrzydeł jest w jednym kawałku. Widziałem kilka modeli w internecie gdzie modelarze wklejają skrzydła do kadłuba i tyle. Niestety, górna powierzchnia skrzydeł i kadłuba to jedna blacha. Bez uskoku!

Zajrzyj do tego wątku:

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234977270-building-the-big-cat-sinking-claws-in-to-the-sepecat-jaguar/page-1

Jeżeli chcesz ładny model nie wnikając w merytorykę to kup KH.

Jeśli jednak masz ambicję zrobić porządny model to masz dwa wyjścia:

1) kupić Hellera/Airfixa za tanie pieniądze (w opcji Reavell to też jak sądzę z b.dobrymi kalkami), dokupić wszystkie możliwe dodatki i pobawić się w poprawnianie,

lub

2) kupić za dwa razy większe pieniądze KH i też się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Cezarek. Czyli Heller to te same wypraski co Airfix i Revell? W tym wypadku odpuszczam tego Hellera, bo model Revella mozna kupic znacznie taniej. Faktycznie w obu przypadkach (KH vs Airfix/Heller/Revell) czekala by mnie niezla rzezba. Narazie mam co robic, zakup Jaguara moze poczekac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.