Jump to content

patrykvel

Members
 • Content Count

  379
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Koszalin
 • Interests
  Militaria,modelarstwo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SET zwiększa przywieralność kalek, więc trzeba uważać. Jak kalki są delikatne, to bezpieczniej kłaść je na samą wodę, set i sol można użyć później. A jak jakaś kalka podczas ustawiania się przykleji to jak najszybciej zalać ją wodą. W tedy puści.
 2. Metalizer możesz wymieszać z czarną i białą farbą, dla uzyskania różnych odcieni. Nieregularne ciekowanie najwygodniej smokiem.
 3. MR Paint są już bardzo mocno rozcieńczone. Levelling thinner przyda się do wszystkich innych farb które się z nim lubią wlącznie z Hataką orange. Do mycia aero możesz używać czystego acetonu.
 4. Primer and microfiller kładzie się cienko, bo to prawdziwy podkład, a nie guma w płynie. Jak podoba się malowanie śmierdzielami to nie wyjścia. Trzeba przejść na tamke, gunze, MR paint i tym podobne farby. Przy wkładaniu kabiny może wystąpić problem braku możliwości ściśnięcie kadłuba, u mnie wystarczyło skrócić te 4 kołki które wchodzą do boków kadłuba.
 5. Składałem me262 od hobby bossa. Bardzo przyjemny model z fajnymi patentami.
 6. Ja raz z ciekawości uzyskałem taki efekt. Wlewając super gęsty bezbarwny bez rozcieńczania. W innym wypadku jak rozcieńczasz do jednej konsystencji, to nie ma problemu. Chyba, ze ktoś uparcie miesza farbę np. 2:1, kiedy gaia jest jeszcze gęstsza od Gunze C.
 7. Tak dla potomnych, fotel airesowy pasuje bezstresowo jedynie do dedykowanej kabiny. Sam właśnie kończę drakena i fotel wsuwa się bez problemów.
 8. Może f-16 1/48 od Tamki?
 9. Tak czy siak tomcata zostawiłbym na 3 model. Ja bym jako pierwszy model polecił np. Spitfire w 1/48 od eduarda. Za 100zl będziesz miał genialnie wykonany model i do tego blaszki i maski. Siła w tomcatach to bardzo specyficzne ślady eksploatacji. Tak czy siak jak będę w domu to mogę podesłać kilkunastogodzinny poradnik jak zrobić takiego tomcata od a do z.
 10. A da się mieszać emalię tamki oraz akryl? Z emalii mam jedynie alclad klear kote i o ile pyłosuchość osiąga dosyć szybko, to odciski zostawia jeszcze przez dobre kilka dni. Dlatego jakoś nie przekonują mnie emalie.
 11. Akryle wodne, akryle rozpuszczalnikowe czy emalie? :p
 12. Ale nawet gdyby emalia Tamiya była taka super, to jest zbyt mało kolorów, a kupować trochę olejnych, a trochę akryli mija się z celem. Jak kupisz rozpuszczalnik bioceluzowy, to na dobrą sprawę tamką i gunze maluje się tak samo. Gunze C schnie najszybciej i jest najbardziej wydajna. Ja używam Tamiya, gunze C i H, Gaia, tajwańskie Modo i do każdej leje jeden rozpuszczalnik. Planuję też brakujące kolory uzupełnić pomarańczową Hataką.
 13. Teraz działa, ale jak nie wymyjesz w pełni tego humbrola, to problemy powrócą. :p
 14. Dyszę i cały aero najłatwiej zapaskudzic wodnymi akrylami. Emalia oraz akryle na bazie alkoholowej i bioceluzowej upłynniają się przy kontakcie z mocnym rozpuszczalnikiem. Te pierwsze natomiast zamieniają się w grudki które później jest ciężko usunąć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.