Skocz do zawartości

DAF 95 XF Super Space Cab / 1:24 / Italeri


adize

Rekomendowane odpowiedzi

Dafik w srebrno-pomarańczowej szacie z lekkim brudzingiem. Jest to mój pierwszy model trucka więc liczę na wyrozumiałość...

 

FOTKI:

img0514bn3.th.jpgimg0590rt7.th.jpgimg0591lk7.th.jpgimg0593lm7.th.jpgimg0596ie1.th.jpg

img0592us8.th.jpgimg0597ff3.th.jpgimg0600oy5.th.jpgimg0601dh9.th.jpgimg0602mv2.th.jpg

img0604ce4.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolego czym malujesz ? Model jak na pierwszy ok , ale gdzie nie gdzie brud wygląda jak by Ci się przypadkiem coś na niego wylało czy coś a nie jak brud i w nazwie tematu nie powinno być 1:43 tylko 1:24 i kalki na przodzie te Holland Express jakoś mi tak nie leżą.

 

Pozdrawiam,eKrystian i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brud jest celowy.. Niestety maluje pędzlem, zbieram na aerograf. Następny planowany model to MAN TGA, myślę, że będzie dużo lepiej, może będę mieć już aero .

 

A i bład w tytule już poprawiony

 

Dziekuję i nawzajem Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tak adize ale przecież można malować sprejami (Jak np ja to robie) i bardzo ładnie to wychodzi więc jeżeli jeszcze nie będziesz miał Aero to pomyśl o takim rozwiązaniu a brud wiem że celowy tylko Ci napisałem że gdzie nie gdzie nie teges jest.

 

Pozdrawiam,eKrystian i Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za opinie, planuję kupno srayu Tamiya Yellow http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=6&przedm=196183&grp=&f_pkt=&filtr_dost=4&sess_id=55589050 do malowania Mana TGA (na razie jeszcze go nie mam). A może zwykła emalia w sprayu, dostępna w sklepach motoryzacyjnych za około 10 zł nie zniszczy plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a mnie najbardziej rażą linie papilarne na prawej części dachu...

 

Co do reszty to skąd wiecie a może on był wyciągnięty z rowu bo kierman stracił kontrole na śliskiej nawierzchni... ale gdzie niegdzie wygląda jakby było byle jak popaprane pędzlem nawet niepodsuszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm kolego czym malujesz ?

To jest koleżanka

 

O kurna

 

Heh skąd miałem wiedzieć nie poprawiała mnie nawet jak napisałem.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, już wiadomo że jestem dziewczyną .

 

Postaram się jeszcze poprawić brudzing, wiem, że nie wyszło to najlepiej. Jak poprawię, dam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doradzę, abyś nie robiła na przyszłość fotek z użyciem lampy błyskowej Zapewne w realu ten model, a zwłaszcza brudzing wygląda dużo lepiej

Co do pędzelkowania, to wiem ile to pracy i wysiłku kosztuje, więc chylę czoła, że w ogóle model został pomalowany. Brudzing pewnie zrobiłaś, żeby zakryć smugi po pędzlu, czy od samego początku tak miało być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzing pewnie zrobiłaś, żeby zakryć smugi po pędzlu, czy od samego początku tak miało być?

 

Czytasz w moich myślach . Brudzing zrobiłam aby zakryć niedoskonałości malowania pędzlem. Jednak był to mój pierwszy model trucka i myślę, że z następym będzie dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakryć niedoskonałości malowania pędzlem.
A nie lepiej malować duże powierzchnie aerografem lub farbami sprayu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej malować duże powierzchnie aerografem lub farbami sprayu?

 

Pozdrawiam

 

Owszem lepiej, tylko najpiwerw trzeba mieć aerograf. Nie malowałam spreyami, ponieważ zbieram na aero, a jak wiadomo każdy grosz się liczy.

 

Następny model będzie malowany aerografem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Kabina jest z pomarańczowego plastiku, jednak polecam malowanie. Farby preferowane przez Italeri to (skan z pudełka oraz instrukcji):

 

0e657f5208d67d82.jpg 8dd2ec30d3bb6983.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.