Skocz do zawartości

HMS Kelly 1:700 Revell


Piotrek 98 MK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kończę inny okręt, ale ponieważ jest do linii wodnej to postanowiłem zrobić małą dioramę-podstawkę. Ma ona odwzorowywać wodę Morza Śródziemnego. Jest to moja pierwsza próba z wykonaniem toni wodnej. Liczę na opinię co jest ok, a co trzeba poprawić. Farba w rzeczywistości jest bardziej błękitna.

 

b0f4006c9b074838.jpg

 

fe26e3f74be8a050.jpg

 

c0b54d7df0826f96gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup arkusz papieru akwarelowego w sklepie dla plastyków. Są takie które fakturą imitują spokojną wode.Nastepnie ustaw okręt tak jak ma być na gotowej podstawce.Obrysuj i wytnij dziurę na model.Przyklej akwarelowy papier na tą podstawkę co pokazałeś i zacznij malować morze.Jak uznasz ze jest ok pociagnij wikolem i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier pomalowany tym odcieniem zamierzałem dać na balsę, a potem zalać to Vallejo water effects Mediterranean Blue. Ta pomalowana podstawka miała być tylko bazą do dalszego tworzenia wody. A do tworzenia śladu torowego użyje Vallejo Foam & Snow . Sądzę,że da to lepszy efekt niż pomalowany farbą i wikolem papier akrylowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0200.JPG

papier farba wikol

 

no faktycznie efekt zniewala - proszę o dokładny opis techniki

jak zrobiłeś skosy i tor wodny (tego na zdjęciu nie do końca widać)

więcej zdjęć

 

może w ogóle założyć wątek - woda ...? chyba że taki jest a mi sie nie udało znaleźć?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=77&t=42906

tu jest galeria

 

Docięty arkusz papieru akwarelowego przyklejasz na główne fale czyli jakieś podkładki.Np listewka, kawałek ramki z wypraski.Papier plynnie podda się falom.Wazne żeby wysokość i gęstość tych głównych fal była w skali i oczywiście odpowiadała koncepcji morza(spokojne,sztormowe).

Nastepnie trzeba zrobić małe fale i odkosy za pomocą jakieś masy.Ja użyłem geso malarskiego i pomalować.

Zamim zaczniesz malowanki polecam przejść się nad rzekę i z mostu popatrzec jak wyglądają kolory.Potem uruchomić wyobraźnię i możesz się brać za ocean lub morze.

Urzyj farb olejnych dla artystów.

Na to niedoceniony wikol dwu, trzy krotnie.

 

Postaram się zobrazować zdjeciami ten proces przy dokanczaniu Buchananna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.