Skocz do zawartości

Punch & Die Set


Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Kiedyś miałem wybijaki z Historexa i wolę jednak profil okrągły ciąć na plasterki, po jakimś czasie rozkalibrowuje się płytka bo jest miękka i plasterki wychodzą poszarpane... to samo było z wersją 6 kątami...

Obecnie Evergreen i zwykła żyletka troszkę wprawy i można naciąć sporą ilość

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja kupiłem swego czasu na Ebay od jakiegoś chłopka roztropka komplet wybijaków, fakt że wymagały poprawek bo jakość wykonania (ostrzenia) była taka sobie, niemniej jestem zadowolony a dałem jakieś 3czy 4 funty.

Jak się doszukam aukcji podam jakiś namiar.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo mowa o tych narzędziach, to warto wspomnieć o RP Toolz.

Od dość dawna używam zestawu Punch and Die Set oraz Hexagonal Punch and Die.

 

Punch and Die Set:

Zestaw zawiera 18 okrągłych wybijaków o średnicy od 0,5 do 2 mm, ze skokiem co 0,1 mm.

Wszystko jest wykonane bardzo solidnie, sama baza to pleksi (chyba) oraz metal.

Wybijaki są solidnie osadzone w uchwytach, młoteczek jest odpowiedniej wagi, więc wybija się wszystko łatwo i przyjemnie.

Wybijałem kółeczka/otwory w polistyrenie różnej grubości, taśmie Tamki, wszelkich innych materiałach - okręgi są równe, mają ostre krawędzie - nie mam żadnych zastrzeżeń.

Wadą zestawu jest absurdalna cena.

 

y7boiqA.jpg

 

Z ciekawostek: raz jeden wybijak wyciągnąłem przypadkowo z uchwytu (był jakoś słabiej obsadzony) i okazało się, że są to po prostu wiertła wsadzone do uchwytu stroną skrawającą.

Żadna wyrafinowana technika.

 

Fk2Ywy0.jpg

 

 

Hexagonal Punch and Die

To narzędzie wybija sześciokąty o wymiarach 0d 0,7 do 2 mm średnicy. Zestaw zawiera 6 wybijaków, z czego 3 zawierają zarówno heksagonalne jak i okrągłe rdzenie (nie wiem szczerze mówiąc po co).

Narzędzie równie solidne jak poprzednio omówione, i podobnie horrendalnie drogie.

Baza i młoteczek wykonane w podobny sposób, z tych samych materiałów. Fajna rzecz do wybijania wszelkiego rodzajów głów śrubek, choć dla moich potrzeb czyli lotnictwa, jest to niezbyt często używane narzędzie.

 

Ln7ds2f.jpg

P8uFqJ1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.