Skocz do zawartości

Schmitz Frianka "Blue Water" Italeri 1:24


Edler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po przygodach jak zapowiadałem powracam z naczepą.

Będzie to naczepa Blue Water o taka:

 

Blue%20Water1.JPG

 

Litery będą malowane a nie klaki więc malowania będzie co nie miara

Inbox:

Pudełko

29f2b46de09495df.jpg

Kalki

2eea846154adaff2.jpg

Wypraski

21b595c126565abc.jpg

a75287f2b80ec3d7.jpg

8d122b39e98d1315.jpg

2fb4d291920e2857.jpg

3ad266010960645c.jpg

a3b3e0ece878a988.jpg

79c7eb8370d1a53e.jpg

8d2a4ab8622cadbc.jpg

 

Czeka mnie dużo pracy, ale jeśli wszystko pójdzie jak należy to efekt będzie oszałamiający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O to masz naprawde pełne ręce roboty a czytając twój post stwierdziłem że musisz bardzo lubic malowac bo powiedziales ze niewykorzystasz kalek.

Będe śledził prace nad przyczepą

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie lubię malować, ale nie mam kalek takich A jak pomaluje wyjdzie naprawdę super I to jest naczepa a nie przyczepa. Naczepe się naczepia na siodło a przyczepę się doczepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki i tak chyba będę robił na drzwi, albo zamówię z kuch-model albo sam kupie papier i pójdę się przejść po mieście czy mi gdzieś nie wydrukują. A koń będzie czarno-srebrno-czerwony , za drzwi raczej zamknięte będą, tak na razie myślę bo jak otwarte to w środku dużo zabawy by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To tak co się dzieje co się dzieje

Sklejona rama w 100 % prosta.Sprawdzałem katy, i przymierzałem poziomicą

60b9ed1a4828c435.jpg

Zaszpachlowana rama jest

 

40d48d1df865b49b.jpg

 

2 zbiorniki zapszachlowane

 

caa68fee5de3cbfa.jpg

 

Podłoga zaszpachlowana

4e3618a20bb588b4.jpg

 

Boki i dach jeszcze przed bliskim spotkaniem ze szpachlą

 

094dc0b1f8c6d428.jpg

b13acfe7c2ee60ab.jpg

ae5bda66708bf2ee.jpg

 

Jutro bądź na dniach idę na wielkie zakupy to znaczy 5 puszek z farbą a nawet więcej i litero naklejki które posłużą mi za maskowanie.

Naczepa jest mega długa.Półka mi się robi za mała a ma 120 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Halo? Temacie gdzie jesteś??

Zgubiłem własny temat, tego jeszcze nie było.

Jak pisałem w temacie Scani, czas wolny jest dla mnie pojęciem względnym i raz jest a raz go nie ma i częsciej go nie ma ;/

Co zrobiłem w naczepie?? Hmmm...Nic, No prawie.

Tarcze hamulcowe

8028c162e521b437.jpg

 

Kosz(paleciak)

 

e139ec94657bf38a.jpg

 

Jutro wyjeżdzam na ferie więc znowu nic nie zrobię.. A teraz mam większe parcie na Scanie, a do naczepy jakoś nie mam weny, boki czekają na szlifowanie i bierzemy się za malowanie (nie czuje że rymuje )

W takim razie pozdro panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Proszę modów o przeniesienie mojego tematu do warsztatu samochodów cywilnych.Innymi słowy wycofuje się z rywalizacji a jest to spodowdowane brakiem czasu i weny do naczepy a wątpię aby w miesiąc udało mi się skończyć naczepę przy której nic jeszcze nie jest skończone nawet w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Wiesz boje się że robił bym to wszystko na prędko bo terminy itp i coś bym skopał a chce żeby naczepka była ładniutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie zero weny co do naczepy, ale powoli wraca, już mam ambitne palny co do najbliższych dni. Po 1 primo iść po żyłkę 0,4 mm i robić instalacje po 2 primo dokończyć felgi i po 3 primo Ultimo POMOCY

Cała naczepa będzie niebieska to jakiego koloru powiein być ten paleciak? Może czarny i boki białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i wreszcie coś zrobiłem w modelu no to zaczynamy:

 

Drzwi tylnie

d5ac68f74b46d9f8.jpg

a79d934f31fd27b9.jpg

 

Przód naczepy, jeszcze pomalować gniazda na czarno, i plandekę u góry, generalnie wykończeniówka.

578c597c4f776dc2.jpg

 

 

Zrobiłem swoje pierwsze okablowanie, takie troche żalowe, ale na niczym się nie wzorowałem i szukałem odpowiedniego materiału.Żyłka okazała się niesforna, za to kabel był idealny. Rama już w podkładzie i czeka na kolor

6371732bf277df45.jpg

a2afa3f375edcfe2.jpg

d6f1ff137e9fa80b.jpg

58c5443d623973ea.jpg

 

 

Pomalowałem skrzynkę na gaśnice, lecz jeszcze będę musiał ją poprawić ;]

 

dd40fd863888e49f.jpg

 

Kliny pod koła, z tymi to mam zabawy. Chyba jeszcze raz je wsadze do DOTA i na porządnie pomaluje.

775d9515fc1e2f24.jpg

 

I paleciak.Podkład jest, teraz tylko nie wiem czy na szaro go dać czy biało. Jak myślicie?

 

48a9819023bda156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakże, zaglądam do Twojego tematu

Podoba mi się projekt, podoba mi się ten model firanki.

Jak na razie prace posuwają się należycie, nie ma się do czego przyczepić Robisz swój własny zestaw, według swojego pomysłu, więc nie będę nic Ci sugerował, a przyczepić się nie ma do czego

Jak robiłem swoją chłodnie Schmitz, miałem ten sam problem z detalami (klinami). Ja bym się na Twoim miejscy nie bawił w DOT'a, tylko kupił żółtą i czerwoną DUPLI COLOR (spray) w OBI czy Castorami i to psiknął. pokryje równomiernie.

Co do kalek, to ja właśnie zamierzam przeprowadzić mały eksperyment. Otóż zakupiłem już na Ebay'u papier do kalek (biały i przezroczysty, po 10 sztuk) i mam już przygotowany w Corelu zestaw do druku. Jestem umówiony z jedną drukarnią do wydrukowania na laserze, ale mają zepsutą drukarkę Xerox. W przyszłym tygodniu ma być naprawiona i mam zamiar wydrukować. Efekty, jeśli będą zadowalające, pokażę na cysternie, a w przyszłości... To w odpowiednim czasie.

Jest tylko jeden problem, który zamierzam rozwikłać, będąc w drukarni. Mianowicie, jak wydrukować białe fragmenty. Papier jest albo biały albo przezroczysty, a tradycyjna drukarka nie drukuje przecież na biało, żeby wykonać np. białe napisy. Ale podczas rozmowy telefonicznej z właścicielem drukarni, wspominał coś o "profesjonalnej poligrafii". Być może da się w jakiś sposób wydrukować (nanieść) białe napisy na przezroczysty papier, np BLUE WATER lub coś innego. Jak się dowiem, napiszę Ci.

Życzę Ci, aby brak weny zdarzał się rzadko. Niemniej jednak, w takich przypadkach warto zacząć inny model, aby odpocząć na chwilę od tworzonego.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek mam takie przyszłościowe pytanko otóż generalnie siedzę w lotnictwie ale tato poprosił mnie o Mana TGA z naklejkami swojej firmy, czy gdybym wysłał Ci kiedyś plik w tymi napisami, to za opłatą mógłbyś mi załatwić takie kalkomanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.