Skocz do zawartości

MAN TGA (aktual:30.07.2008)


ccrriiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przez święta naszła mnie ochota żeby rozpocząć budowę tego MAN-ka i tak też zacząłem.

Wpierw miał to być model prosto z pudła ale pogrzebałem we złomie (oczywiście modelarskim ) i znalazłem silnik ze Scanii bodajże 144L którą nabyłem kiedyś od kolegi i pomyślałem sobie żeby tu coś zmienić.

 

Dobra koniec gadania czas na foty (na razie mało zrobione ale zawsze coś

 

oryginalne podwozie

90bdb4a9a5c9fbaa.jpg

 

i tu już po zabiegu (wyciąłem tą imitację silnika)

25e8fefc35006dca.jpg

 

silniczek (był już tak pomalowany więc też go tak zostawię tylko może jeszcze coś zmienię tzn pomaluję)

121e740328913a19.jpg

 

chłodnica (to już sam malowałem)

1f5b63698e005e61.jpg

 

Proszę o komentarze i dobre rady

 

pozdrawiam ccrriiss

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Silnik do Scani to nie najlepszy pomysł dlatego ze Man Silniki w układzie V wprowadził dopiero w modelu TGX, bardziej by się nadał silnik do volva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik do Scani to nie najlepszy pomysł dlatego ze Man Silniki w układzie V wprowadził dopiero w modelu TGX, bardziej by się nadał silnik do volva.

Dokladnie, Twoj plan nie za bardzo mi sie widzi

(z tym silnikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie moja wina że nie mam innego silnika chyba że ktoś ma silnik ze Volva to chętnie bym odkupił za rozsądne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik do Scani to nie najlepszy pomysł dlatego ze Man Silniki w układzie V wprowadził dopiero w modelu TGX, bardziej by się nadał silnik do volva.

 

Tu się kolego z tobą nie zgodze bo MAN F2000 był wyposażony w 18 litrowe serce V10 o mocy 603 hp i jego brat TGA był napędzany 18 litrową V10ątką o mocy 630 hp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko musisz dodać jeszcze 2 tłoki bo TGA ma silnik V10 i trzeba bedzie te dekle na głowicy czy jak to się zwie (co są w kształcie V) zmienić na dekle od volva....

Jak najprościej dodać 2 tłoki?? Ja myśle, że trzeba uciąć kawałem takiego samego silnika i zcalić za pomocą szpachli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie ladnie , sam w planach mam taki pomysl zeby mana zrobic z silnikiem od Scani tylko mam pytanie , jest moze w Manie chlodnica z wiatrakiem ?? Dzieki z gory za odpowiedz . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie weekend się dla mnie już rozpoczął więc można się brać do roboty

I chyba zrobię tak jak mówi torni przerobię \8/ ze Scanii na rzędową 6 bo nic innego chyba nie wymyślę.Jak dobrze będzie to jutro powinny być pierwsze efekty pracy.

Thx za foty należy Ci się duże

 

Tak skyline tą chłodnicę co widać na fotach to jest chłodnica ze Scanii a w tym Manie to jest tylko taka atrapa bez wentylatora

 

pozdrawaim ccrriiss

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak koledzy macie rację z tym silnikiem ale gdzie znajdę taki chyba że ktoś ma jeżeli tak to dajcie znać jak najszybciej

 

pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pokusisz się o przerobienie silnika na rzędowy

Tornado Taki silniki chyba sa w Volvach FH-16 i FH-12 ??

 

Owszem Volvo ma silnik rzędowy, ale i tak bedziesz musiał go upodobnić do manowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie moze byc w manie V8 ?? tylko troche ten silnik przerobic ?? ten kto nie zna sie na silnikach od ciezarowek to nie bedzie wiedzial czy takie silniki sa w manie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ccrriiss, a będziesz robił podnoszoną kabinę? Da się to w tym MAŃku łatwo zrobić? Może ja też pomyślę o silniku, jak będę dłubał mojego MANa...

 

A pytanie poza konkursem, czy MANiek z Revella też jest w wersji uproszczonej bez silnika i osi skrętnej?

 

Pozdrowienia.

 

PS.

Już sobie znalazłem - Revell'owski MAN (07550) jest identyczny, jak Italerki (ten z zestawu z Sunshield Trailer), kur...na, chyba sobie nawzajem przepakowują, albo wymieniają się formami do wtryskarek :(

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.