Skocz do zawartości

F-16 Barak Block Revell, Master, scratch 1:144


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W kolejnym odcinku prezentuję:

 

1 Gotowy zbiornik paliwa

 

14.jpg

 

2 Komorę podwozia głównego. Tutaj nie rozpędzałem się z detalami tak jak w kokpicie, bo model będzie przymocowany do podstawki i nie wiele będzie z tego widać. Ale dla własnej satysfakcji coś dodać musiałem

 

15.jpg

 

3 Po wklejeniu komory podwozia można już skleić kadłub. Dodatkowo nawierciłem otwór działka (wyszło jak wyszło). Fotel chwilowo wymontowałem, żeby mu się nic nie stało.

 

16.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej net_sailor czytałem w Twoim wątku, że coś będziesz z nimi robił. Ja ich nie dodam, bo model ma być dokładnie taki jak na okładce TMMI. Z uzbrojenia użyję też tylko to co na okładce, więc jeśli chcesz to mógłbym przesłać to czego nie użyję. Czaję się wciąż na taką opalaną folię, żeby wytłoczyć jeszcze przydymione owiewki, ale chyba się nie doczekam produkcji . W razie czego prześlę te które już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale raczej ja chciałem Ci zaproponować to co teraz robię przy zbiornikach F-16 żebyś mógł sobie skopiować.

W "spawaniu" zbiorników mam już pewne doświadczenie i idzie mi coraz lepiej (niedawno skończyłem nowy komplet baniaków do robionego na boku Rafale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - bardzo mi miło, ale ja się uparłem żeby zrobić dokładnie to co na obrazku Chyba żeby odlać coś na przyszłość Ale nową dostawę silikonu i żywicy będę miał dopiero w drugiej połowie Listopada. Nie chciałbym już dłużej wstrzymywać Twojego projektu, więc może prześlę Ci zbiorniki z mojego pudełka, zrobisz na nich swoje czary i potem je odleję. Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - to napisz mi które to konkretnie części, żebym Ci jakich bomb nie wysłał i od razu podpowiedz proszę, której dyszy z pudełka Revella mam użyć. Niezależnie, która to będzie - już wiem, że będę ją modyfikował (bo w środku żadna z nich nie ma żadnych detali..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Błyskawicy (Barak to błyskawica, a nie barak ) też mam gotowe oszklenie:

 

19.jpg

 

Poza tym usunąłem bird-slicer'a i dokleiłem i zaszpachlowałem część na dziobie przed kabiną:

 

17.jpg

 

No i przykleiłem skrzydło i zacząłem szpachlować klejem CA:

 

18.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się gradacją "ziarna". 500 jest bardziej wypełniający i można nim doszlifować drobne rysy lub zagłębienia, 1000 zasadniczo kładzie się celem sprawdzenia skuteczności tych zabiegów i ewentualnego dopolerowania niuansów, a 1500 kładzie się już na wyprowadzoną powierzchnię jako podkład silnie kryjący by wyrównać kolorystykę różnych materiałów (plastik, kleje, szpachle). W zasadzie ja używam tylko szarego 500 i 1000 i jakoś z tym żyję.

Dopiero przy blackbasingu stosuję 1500, bo na taki podkład w kolorze czarnym trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ja używam tylko szarego 500 i 1000 i jakoś z tym żyję.

Dopiero przy blackbasingu stosuję 1500, bo na taki podkład w kolorze czarnym trafiłem.

Właściwie jeszcze nie pokrywałem 500ką całego modelu. Czy nie 'pozalewa' mi ona linii podziału modelu w skali 1/144, jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział, że pokrywam nim cały model? Z reguły 500 nakładam tylko miejscowo, w podejrzane miejsca, tam gdzie ostro szlifowałem lub np. spodziewam się zapadnięć szpachli.

Tylko 1000 i 1500 stosuję do całych modeli. Mają drobniejszą strukturę właśnie żeby nie wypełniać linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - to napisz mi które to konkretnie części, żebym Ci jakich bomb nie wysłał i od razu podpowiedz proszę, której dyszy z pudełka Revella mam użyć. Niezależnie, która to będzie - już wiem, że będę ją modyfikował (bo w środku żadna z nich nie ma żadnych detali..).

Teraz dopiero miałem czas sprawdzić ramki, więc odpowiadam:

Zbiorniki - cz. nr 38 i 39

Dysza do Izraelczyka - cz. nr. 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

W miniony weekend udało mi się popracować nad F16. Niby nie wiele, ale w tej skali to całkiem sporo.

 

Tak się prezentuje widok ogólny:

 

20.jpg

 

Dziub z rurką pitota, jest na razie zamocowany bez kleju. Pomaluję go oddzielnie i przykleję na koniec, żeby uniknąć maskowania. Podobnie zresztą zrobię z niektórymi sensorami.

 

Na poniższym zdjęciu widać modyfikacje jakie wprowadziłem w stateczniku pionowym:

 

21.jpg

 

Co prawda w pudełku jest statecznik z odpowiednimi wypustkami, ale niestety przy tej łezkowatej wypustce jest brzydka jama skurczowa. Jej usunięcie i odtworzenie detalu byłoby bardziej pracochłonne niż wykonanie części własnym sumptem. Do usunięcia są jeszcze drobne ślady kleju, których nie zauważyłem przed zrobieniem zdjęcia. Po malowaniu dodam też światło pozycyjne z plasterka światłowodu lub żyłki.

 

Zauważyłem, że model na którym się wzoruję ma opuszczone klapy w krawędziach natarcia skrzydeł. Musiałem to odtworzyć w swoim mikrusie. Plan był taki, żeby po prostu naciąć wierzch skrzydła i zagiąć plastik. Niestety po tym zabiegu powstała nieciekawa szpara, a po całkowitym odpiłowaniu klap powstał w nich ubytek, który mogłem odtworzyć jedynie wykonując nowe klapy. Przy okazji krawędź styku ze skrzydłem zeszlifowałem pod takim kątem, że nie ma takiej szpary jak poprzednio.

 

22.jpg

 

Nie podobało mi się wnętrze dyszy wylotowej, więc wkleiłem w jej środek odpowiedni kawałek materiału i pomalowałem.

 

23.jpg

 

Również pod brzuchem dodane zostały dodakowe sensory i chwyt powietrza. Żywiczny wlot powietrza to efekt wspólnej pracy z net_sailorem. Co prawda to jest "small mouth", ale na wlocie będzie pokrowiec, który uniemożliwi jego rozpoznanie .

 

24.jpg

 

Jedyne uzbrojenie jakie będzie nosił mój Barak, to treningowe pociski AIM-9L. Odciąłem większą część zestawowych rakiet i dokleiłem własne przeróbki. Korpusy rakiet wykonałem z profilu Tamiya, a "lotki" z twardej folii. Na końcówkach rakiet dodałem fototrawione drobiazgi imitujące dysze.

 

25.jpg

 

A tu są wspomniane sensory, które dodam po malowaniu kadłuba:

 

26.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.