Skocz do zawartości

KTO Rosomak M1M IBG 1/35. Oko Horusa.


bigmodel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Następny drobny detal, wyrzutniki granatów dymnych, zrobiony.

Przyklejony chwilowo na patafix

 

 

xWARHWQh.jpg

 

Teraz, zaczynają się schody, kanał nawiewu kierowcy, miało pasować

 

nICK0LEh.jpg

 

 

Wstępny koncept nowej przegrody.

 

bZFSriHh.jpg

 

 

Cdn...

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety - często właśnie tak się kończy zbyt duża ingerencja w zestaw... Okazuje się, że część elementów jest źle zaprojektowana i próba dodania paru elementów kończy się przeróbką połowy modelu... Szczerze - to ja bym poszedł na łatwiznę i zmienił kształt i długość nawiewu kierowcy, tak żeby pasował w zestawową ściankę, niż przerabiał wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - to ja bym poszedł na łatwiznę i zmienił kształt i długość nawiewu kierowcy, tak żeby pasował w zestawową ściankę, niż przerabiał wszystko...

 

Myślałem nad tym ale niestety nie dało rady.

 

Od dłuższego czasu myślałem nad zrobieniem nowej przegrody.

Mam w planach M1 z OSS-D, a tam przegroda silnika będzie już bardzo widoczna, więc postanowiłem ją poprawić od razu

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie wnętrza wieży - czegoś tam już napchał do środka..!

 

Nic tam nie ma, kilka peryskopów jedynie

Na razie, nie mam weny na dłubanie wnętrza wieży.

 

MWH7TgAh.jpg

 

 

Dłubie się.

 

 

DndZb54h.jpg

 

Cdn...

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę... deskę rozdzielczą skrobałeś od podstaw..?

 

Nie, deska rozdzielcza jest zestawowa.

 

 

Czy jeśli nie będę montował tylnych zasobników (w miejscu śrub) to mam dorabiać mocowania do nich..? (u Ciebie te 8 wałków z białego polistyrenu)..?

 

Tak, w tym przypadku trzeba dorobić mocowania.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora silnika, zaślepiona i oklejona.

Teraz można zacząć zabawę z silnikiem oraz z osprzętem.

 

4Wa0tqIh.jpg

 

Uchwyt oraz mocowanie jest w modelu, ale zostało pominięte w instrukcji.

Trawione mocowanie uchwytu jest na blaszce, a uchwyt jest na dodatkowej ramce - F (tej z pędnikami)

 

s1SwLnhh.jpg

 

Cdn ...

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Coś tam się dłubie pomału

 

Gniazdo zasilania

 

QcT0ZL3h.jpg

 

 

Pierwsze przymiarki do komory silnika, to będzie masakra rury, mocowania oraz kable i przewody

 

YmAZUmYh.jpg

 

 

HOknYJyh.jpg

 

 

 

Cdn ...

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli nie otwieram przedziału silnika to będzie tam cokolwiek widać? W swoim nie mam zamiaru kroić kadłuba, więc pytam czy jest tam jakikolwiek sens coś wklejać, czy prysnąć tylko ścianki i podłogę na czarno, żeby nic nie przebijało przypadkiem po zamknięciu na głucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli nie otwieram przedziału silnika to będzie tam cokolwiek widać? W swoim nie mam zamiaru kroić kadłuba, więc pytam czy jest tam jakikolwiek sens coś wklejać, czy prysnąć tylko ścianki i podłogę na czarno, żeby nic nie przebijało przypadkiem po zamknięciu na głucho.

Powiem szczerze, nie warto wklejać silnika. Z tego względu iż po założeniu siatek na "wloty" powietrza jest zupełnie niewidoczna zawartość. Ja w swoim wkleiłem cały silnik włącznie z malowaniem i brudzeniem, ale nie widać dosłownie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, nie warto wklejać silnika. Z tego względu iż po założeniu siatek na "wloty" powietrza jest zupełnie niewidoczna zawartość. Ja w swoim wkleiłem cały silnik włącznie z malowaniem i brudzeniem, ale nie widać dosłownie nic.

Masz jakiś warsztat, żeby pooglądać trudy pracy i podpatrzeć co nieco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest już ma finiszu, zostało przykleić mi tylko kamery boczne i wkleić pojazd na podstawkę. Nie bawiłem się w warsztat ze względu na brak czasu w zabawę ze wstawianiem foto itp. Myślę że pod koniec tygodnia ukaże się już galeria. Trochę kombinowalem nad zaporami w postaci bastionów Hesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest już ma finiszu, zostało przykleić mi tylko kamery boczne i wkleić pojazd na podstawkę. Nie bawiłem się w warsztat ze względu na brak czasu w zabawę ze wstawianiem foto itp. Myślę że pod koniec tygodnia ukaże się już galeria. Trochę kombinowalem nad zaporami w postaci bastionów Hesco.

 

Rozumiem, ale jeśli takowe posiadasz, to wrzuć choć do galerii parę fotek wnętrza przed zamknięciem bo tam jest lekka partyzantka. Zawsze będzie gdzie zaczerpnąć rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jako tako zbyt wiele zmian do środka nie wprowadziłem z tego powodu ze budowę zacząłem na samym początku jak się ukazał model i miałem spory problem by znaleźć fotki wnętrza afganskiego roska. Dodałem uproszczony panel górny w przedziale desantowym oraz pasy bezpieczeństwa z zapieciami. Mam jakieś fotki podrobione z budowy to rzucę do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś fotki podrobione z budowy to rzucę do galerii.

Ładnie poproszę... Myślę, że poza mną będzie jeszcze sporo osób zainteresowanych...

 

Ok, napewno wstawię do galerii kilka "ciekawych" fotek z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Dziś dotarła do mnie lufa do Rosomaka z Mastera.

 

xiQ3oxIh.jpg

 

Krótko, rewelacja.

Teraz tylko poprawić jarzmo i można będzie montować lufę.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pierwszy komplet kosza wieży odlany.

 

KzfEtkD.jpg

 

Stelaż kosza muszę jeszcze doszlifować tu i tam.

I to będzie już wzorzec do powielenia.

 

Cdn ...

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.