Skocz do zawartości

1:72 Italeri AH-64A Apache


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Prezentuję mój drugi model po powrocie do "branży".

1:72 Italeri AH-64A Apache-model dobry, ale nie rewelacyjny. W sam raz na tani "poligon"

Malowany H52 Gunze oraz minimalnie Humbrolami. Podkład Surfacer, lakiery sidolux oraz matt Humbrola.

Wash i rainsy 2 farbami akrylowymi dla plastyków marki Vivace (czerń i brąz)

Zadania jakie sobie postawiłem wraz z ich moja subiektywną oceną.

Pomalować wnętrze kabiny i tablice przyrządów - wyszło całkiem dobrze jak na tą skalę

Odciąć drzwi osłony kabiny "tzw. czeską żyletką" tak żeby nie połamać części-udało się połowicznie (małe pęknięcia) oraz kila rys na osłonie kabiny.

Pozbyć się WSZYSTKICH szpar i niedociągnięć modelu dzięki szpachlówce-wyszło słabo :(

Nie usyfić modelu klejem CA-udało się w 90% pomimo doklejania wielu ważnych elementów po pomalowaniu (skrzydła, silniki, rakiety Hellfire też wyszły czysto podwieszone)

Pomalować niektóre elementy zamiast naklejać kalki-90 % sukcesu - niekiedy maski trochę nie dały rady

Nałożyć realistycznie kalki - pomimo starych i grubych kalek wyszło w 95% dobrze dzięki pomocy ludzi z forum

Poniżej galeria, następny target-znów 1:72 Italeri tym razem RAH-66 Comanche

Komentarze mile widziane:

zu7ucfK.jpg

y8zJ1PN.png

2xUercu.png

08XFnix.png

nzk10uV.png

H5qV0iZ.jpg

8k6iT6d.jpg

UIdr9QS.jpg

WmzCPPy.jpg

yBnYbHJ.jpg

J82xuuO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krytycznie ;)

 

Było by całkiem całkiem, ale

- nie poszpachlowałeś dokładnie łączeń połówek kadłuba

- co to za zielone plamy na modelu ?

- przy nastepnym modelu pomysl o pokryciu matowym varniszem

 

Czekam na Comanchea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wyszedł ten Apache po prostu.

W zasadzie popełniłeś chyba wszystkie błędy jakie się dało: nie zaszpachlowałeś nierówności, śladów łączeń, zrobiłeś wszystko niestarannie, wręcz brudno miejscami, malowanie nienajlepsze, miejscami widać jakieś grube zacieki chyba nawet.

Modelarstwo niestety wymaga cierpliwości i wielkiej precyzji.

Bez tego nie zrobisz ładnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krytycznie ;)

 

Było by całkiem całkiem, ale

- nie poszpachlowałeś dokładnie łączeń połówek kadłuba

- co to za zielone plamy na modelu ?

- przy nastepnym modelu pomysl o pokryciu matowym varniszem

 

Czekam na Comanchea

 

 

Generalnie nie spinałem się w niektórych miejscach, jak np. dokładne szpachlowanie, gdyż miałem na celu przećwiczenie innych tematów. Inna sprawa, że dopiero pierwszy raz stosowałem Surfacera jako szpachli.

Zielone plamy ? Generalnie zielonym akrylem robiłem rainsy i masz oko jeśli to dojrzałeś bo część z "rainsów" nakładanych w formie kropeczek i rozmazywanych pędzelkiem zdążyła wyschnąć i własnie została już na stałe w formie kropek :(

Podpowiedz co masz na myśli z matowym Varniszem?

No nie wyszedł ten Apache po prostu.

W zasadzie popełniłeś chyba wszystkie błędy jakie się dało: nie zaszpachlowałeś nierówności, śladów łączeń, zrobiłeś wszystko niestarannie, wręcz brudno miejscami, malowanie nienajlepsze, miejscami widać jakieś grube zacieki chyba nawet.

Modelarstwo niestety wymaga cierpliwości i wielkiej precyzji.

Bez tego nie zrobisz ładnego modelu.

 

Zacieków na pewno nie zrobiłem, bo malowanie aero idzie mi dosyć dobrze. Napisz proszę co znaczy, że malowanie nienajlepsze? Na modelu dałem postshading z farba bazową i piaskową.

Generalnie przyznaje, że szpachlowanie i walka z nierównościami nie jest moją najlepszą stroną o czym pisałem już wcześniej i miejscami przesadziłem z washem, ale dzieki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może to wina zdjęć i model wygląda w rzeczywistości lepiej.

Malowanie to po prostu położenie farby, nie widzę tu żadnego cieniowania, żadnych prób zróżnicowania powierzchni.

Porównaj sobie ten model z jakimś modelem który Ci się podoba i zwróć uwagę na różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może to wina zdjęć i model wygląda w rzeczywistości lepiej.

Malowanie to po prostu położenie farby, nie widzę tu żadnego cieniowania, żadnych prób zróżnicowania powierzchni.

Porównaj sobie ten model z jakimś modelem który Ci się podoba i zwróć uwagę na różnice.

 

Jedyne co mnie broni to faktycznie że zdjęcia bardzo ciemne i ten mój postshading może zniknął poprzez ten żeby mocny brudzing, ale uwierz na słowo że zanim go dałem widać było sporo cieni. Teraz przy tym Comanche jako że to prototyp postaram się włożyć dużo więcej pracy szlifowanie i dać o wiele słabsze efekty zabrudzeń. Też powiem Ci, że wrzuciłem też tego ukleja żeby ludzie mogli sobie popatrzeć na moje błędy i wyciągnąć wnioski jakie też i ja wyciągam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headhunter zanim zaczniesz skupiać się na weatheringu, skup się na por żadnym sklejeniu modelu, wykończeniu części, szpachlowaniu ubytków, szlifowaniu. Później po prostu pomaluj model tak aby powłoka była gładka, cienka, bez za cieków i zalanych części. Jak to będzie git poszukaj na youtubie tutoriali o washach i weatheringach, a jest tego mnóstwo i próbuj wtedy działać w tej materii.

 

Matowy varnish, czyli abyś na koniec pokrył model lakierem matowym bo troszkę się święci ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.