Jump to content

Mieszanie farb


sZmajser8
 Share

Recommended Posts

Cześć, jestem tu nowy i chciałbym zadać pytanie. Czy aby uzyskać nowy kolor mogę zmieszać dwie farbki różnych firm? Dokładniej chodziło mi o farby Revella (olejne) i Tamiya (olejne-te w kwadratowych słoiczkach).

A tak swoją drogą, to które farby są lepsze do malowania modeli-olejne, czy akryle?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Temat - rzeka. Zasadniczo olejne z olejnymi i akryle z akrylami mieszać można, ale warto sprawdzić jak to wychodzi. Z olejnych Humbrole i Model Mastery mieszają się bez problemu. Z akrylowych Vallejo, Pactra i Model Mastery we wszelkich kombinacjach też można mieszać. Które lepsze - temat z serii "o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi" (no przecież jasne, na Wielkanoc nie ma karpia więc Boże Narodzenie wygrywa). Każdy ma swoje indywidualne preferencje i maluje tym czym mu lepiej. Ja akrylami bo nie śmierdzą, łatwiejsze do zmycia wodą z pędzla i jakoś bardziej mi leżą przy malowaniu pędzlem.

Link to comment
Share on other sites

Zależy do czego chcesz użyć. Ja wolę akryle bo szybko schną i po kilku minutach już można obrabiać, a olejne schną 24 godziny . Ale np do malowania twarzy i rąk w figurkach nie ma lepszych farb jak olejne (używam farb dla plastyków) dają super efekty (takich póltonów to ja żadnymi akrylami nie osiągnę),podobnie jak malowania gąsienic czy śladów eksploatacyjnych, a Model-Mastery to super farby zarówno akryle jak i olejne. Pozdrawiam A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.