Skocz do zawartości

Startuję...


dawo56

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć...Właśnie zaczynam moją profesjonalną ( w moim mniemaniu ) przygodę z modelarstwem...amatorską zakończyłem ładnych kilka lat temu.Jako model startowy wybrałem sobie samolot (moja skala 1/72) TS-11 Iskra polskiej firmy "PLASTYK" czy cos w tym stylu...ma to być mój model testowy(doświadczalny-pierwsze użycie aerografu i takie tam).jako model już taki na "fest" zakupiłem sobie Tomcata Hasegawy w wersji "Low visibility",mam pytanie czy firma Hasegawa,jest dobrą firmą,i jaką firmę uważacie za najlepszą.Jeśli ktoś z Was sklejał owy model Tomcata i ma jakieś wskazówki,to z chęcią poczytam...z góry dzięki i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REVEL i ITALIERA
Tak konkretnie to niemiecki Revell i włoska Italeri.

A co do Hasegawy, uważam, że również jest dość dobrą firmą. Generalnie jest jednak tak, że nawet dobrej firmie może zdarzyć się "wpadka", a zarazem gorsza firma może wypuścić model "godny uwagi". Więc opieranie się na renomie firmy nie jest do końca "bezpieczne". Polecam lekturę wątku "[Pytanie]Najlepsze firmy produkujące modele plastikowe".

Jako model startowy wybrałem sobie samolot (moja skala 1/72) TS-11 Iskra polskiej firmy "PLASTYK" czy cos w tym stylu...ma to być mój model testowy(doświadczalny-pierwsze użycie aerografu i takie tam).
Jest tu na forum kilka gotowych Iskier, zawsze możesz się na nich wzorować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten "Tomcat" Hasegawy ma linie wypukle czy wklesle? Hasegawa miala, swego czasu, dwa (chodzi o modele) "Tomcaty" w swoim arsenale. Stary z wypuklymi liniami, dosyc przecietny, a na dzisiejsze czasy, wrecz nedzny. Drugi, nowy, z wkleslymi liniami uchodzi do dzis za jeden z najlepszych. O sklejalnosci nic nie moge powiedziec, bo naleze raczej do "chomikow". Obilo mi sie jedynie o uszy, ze ten nowy, bardzo ladnie wyglada w pudelku, a sklejalnie go wymaga nieco doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tego starszego...ale raczej z powodu sentymentu,pamiętam dawno,dawno temu,jak zaczynałem przygodę z modelarstwem(później odstawioną na wiele lat) ten samolot też Hasegawy stał w sklepie jako "eksponat",zakochałem się w nim,i teraz po 2 miesiecznym oczekiwaniu (od momentu zamówienia) wkońcu pan ze sklepu zdołał mi go sprowadzić,a więc spełnie me młodzieńcze marzenie Ten samolot to dokładnie F-14A Tomcat Low Visibility...i ta czaszka z piszczelami na statecznikach... a wracając do owych linii to mam pytanie jak je zczernić (są wypukłe),i przy okazji,jak sprawić aby kalkomanie były matowe-nie świeciły się...Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszą firmą jest REVEL i ITALIERA

Tak konkretnie to niemiecki Revell i włoska Italeri.

A co do Hasegawy, uważam, że również jest dość dobrą firmą.

Ja rozumiem, że można porównywać Revella (nowego) z Hasegawą, ale Italeri to już raczej druga liga. Akurat kończę Kfira i F-16C Italeri, a dzisiaj kupiłem F-14B Hasegawy (nowe formy), więc mam to na świeżo.

Akurat ja w Italerce nie siedzę zbyt głęboko, mam Apache'a w poczekalni i jak go oglądałem, to zrobił na mnie pozytywne wrażenie - wklęsłe linie podziału blach, wypukłe nity, zero nadlewek... Mam Apache'a także z Academy i Revella i akurat w tym przypadku Italerka wypada najlepiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że można porównywać Revella (nowego) z Hasegawą, ale Italeri to już raczej druga liga. Akurat kończę Kfira i F-16C Italeri, a dzisiaj kupiłem F-14B Hasegawy (nowe formy), więc mam to na świeżo.

 

Revell rzeczywiście robi dobre modele i przy tym jest tani. Co do italeri można polemizować gdyż temu wytwórcy również zdarzają się modele bardzo dobre jak również kiepskie. Innym dobrym przykładem może być koreański Academy. Modele tej firmy mają całkiem nieżłe wypraski tyle że są ubogie w detale i dodatkowe elementy. Z drugiej strony jest na rynku Tiger(sorki że przechodze na pancerke) który może śmiało konkurować takim wytwórcom jak Dragon czy Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Modele tej firmy mają całkiem nieżłe wypraski tyle że są ubogie w detale i dodatkowe elementy. .

 

Właśnie "szczegółowość", detale i jak to nazwałeś "dodatkowe elementy" to atut produktów Academy. Tylko Tamiya jest lepsza (i to nie zawsze).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "szczegółowość", detale i jak to nazwałeś "dodatkowe elementy" to atut produktów Academy. Tylko Tamiya jest lepsza (i to nie zawsze).

 

Bardzo bym polemizował...I czy tylko tamiya? A Dragon i Trumpek to już się nie liczą? Pozatym jest cała masa innych firm które robią o wiele lepsze modele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozatym jest cała masa innych firm które robią o wiele lepsze modele...

 

Jakie bo ciekawy jestem.. Ja mogę jeszcze tylko Eduarda do Tamiyi dodać.

 

A co do Dragona i Trumpka to ich modele lotnicze to właśnie poziom Academy. Przepaki niektórych modeli Dragona można zakupić też jako Revell.

 

Pancerka a modele lotnicze Dragona czy "Trąbki" to zupełnie coś innego , bo tak mi się zdaje że tym się sugerujesz.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie bo ciekawy jestem.. Ja mogę jeszcze tylko Eduarda do Tamiyi dodać.

 

A co do Dragona i Trumpka to ich modele lotnicze to właśnie poziom Academy. Przepaki niektórych modeli Dragona można zakupić też jako Revell.

 

Pancerka a modele lotnicze Dragona czy "Trąbki" to zupełnie coś innego , bo tak mi się zdaje że tym się sugerujesz.

 

 

Wejdż sobie do sklepu http://www.modelcentrum.pl/ bo nie chce mi się wypisywać wszystkich firm modelarskich. Poszukaj a znajdziesz( tak a propo ceny są tam chorendalne).

 

Co do academy to nie dam się do nich przekonać. Może ktoś powie że jestem uparty ale nigdy nie kupie tych koreańskich "zabawek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wypisujesz: "wejdź sobie do sklepu (..) bo nie chce misię wypisywać" , piaskownica?

 

Rozumiem ze twierdzisz że wszystko jest lepsze od Academy?!

 

Według mnie lepsza jest tylko Tamiya. Ten sam poziom ma Hasegawa, niektóre wyroby Dragona i Revella-zdania nie zmienię.

 

Dyskusja schodzi na niski poziom, zakończę ją bo staje się "bezproduktywna" i tylko zaśmieca wątek

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wypisujesz: "wejdź sobie do sklepu (..) bo nie chce misię wypisywać" , piaskownica?

 

Jaka piaskownica? Ja ci tylko podałem link do sklepu gdzie mogłeś sprawdzić jakie są inne firmy modelarskie. Chyba potrafisz szukać? Nie miało to żadnego złośliwego podtekstu.

Rozumiem ze twierdzisz że wszystko jest lepsze od Academy?!

 

Ale nerwus...Nic takiego nie twierdze. Po prostu nielubie academy. Tyle. jest to tylko moje zdanie.

 

 

Według mnie lepsza jest tylko Tamiya. Ten sam poziom ma Hasegawa, niektóre wyroby Dragona i Revella-zdania nie zmienię.

 

 

Ale ja cię nie zamierzam przekonywać. Lubisz academy, to klej. Tak samo oczekuje że nie będziesz mi na siłe wciskał abym polubił academy. Bo nie polubie.

 

P.S.

 

O zamykaniu wątka czy coś takiego decyduje moderator a nie ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś piszę o zamykaniu watku??!! Zamykam mąją dyskusję na w/w temat. Dorośnij.

 

A "Piaskownica" odnosi się właśnie do Twojego linku vulgo: ja zapytałem jakie firmy modelarskie uważasz za lepsze od Academy a Ty "walisz" linka abym zobaczył jakie są jeszcze firmy modelarskie (sic!)

primo: to mnie obraża

secundo: zaczepne działanie nie związane z tematem

tertio: nie przeczytałeś tekstu ze zrozumieniem a to ważna umiejętność

(dotyczy obu wcześniejszych moich postów) patrz powyżej.

quatro: nie mam zamiaru namawiać Cię na modele Academy, sklejaj co

chcesz

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś piszę o zamykaniu watku??!! Zamykam mąją dyskusję na w/w temat. Dorośnij.

 

A "Piaskownica" odnosi się właśnie do Twojego linku vulgo: ja zapytałem jakie firmy modelarskie uważasz za lepsze od Academy a Ty "walisz" linka abym zobaczył jakie są jeszcze firmy modelarskie (sic!)

primo: to mnie obraża

secundo: zaczepne działanie nie związane z tematem

tertio: nie przeczytałeś tekstu ze zrozumieniem a to ważna umiejętność

(dotyczy obu wcześniejszych moich postów) patrz powyżej.

quatro: nie mam zamiaru namawiać Cię na modele Academy, sklejaj co

chcesz

 

Pozdrawiam!

 

Powiem krótko. Grzecznie jak tylko można odpowiedziałem na twoje wypowiedzi. Nie zgadzam się z nimi ale to moja sprawa. Gdybym był wulgarny to bym puścił "wiązanke". Ale taki nie jestem i nie zrobiłem tego. Skoro jednak ktoś jest strasznie przewrażliwiony tym co się pisze na forum, to nic na to nie poradze...Ciesz się że trafiłeś na mnie bo na tym forum i w internecie są różni ludzie, nie zawsze tacy cierpliwi jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Powiem krótko. Grzecznie jak tylko można odpowiedziałem na twoje wypowiedzi. Nie zgadzam się z nimi ale to moja sprawa. Gdybym był wulgarny to bym puścił "wiązanke". Ale taki nie jestem i nie zrobiłem tego. Skoro jednak ktoś jest strasznie przewrażliwiony tym co się pisze na forum, to nic na to nie poradze...Ciesz się że trafiłeś na mnie bo na tym forum i w internecie są różni ludzie, nie zawsze tacy cierpliwi jak ja.

 

Oj dzieciak jesteś i chyba kompleksy Cię dołują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.