Skocz do zawartości

Zamienniki "oszklenia" w modelach ciężarówek ( i nie tylko)


Rekomendowane odpowiedzi

Nieśmiało przymierzam się do pierwszego modelu trucka (amt kenworth k-123 ). Po pierwszych przymiarkach "na sucho" nie podoba mi się za bardzo spasowanie przedniej szyby. Myślę nad zastąpieniem jej czymś cieńszym. Czy folia do bindowania lub podobny produkt w arkuszach będzie się do tego celu nadawał? Poradźcie proszę

Poproszę Moderatora o ewentualne przeniesienie tego tematu do działu cywilne. Nie chciałem tam otwierać nowego tematu który nie będzie stricte warsztatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, folia do bindowania zdała by egzamin!

Ale niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni...

Powodzenia w budowie!

 

A ja bym jak się nie znam to się nie wypowiadał , zwłaszcza jak w innym wątku pytam się jakim klejem plastik sklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się jak najbardziej . Wszystkie modele żywiczne na przykład trzeba własnie uzbrajać w szyby z folii . Natomiast jeżeli masz szybę z plastikowego zestawu i sadzisz że łatwiej będzie ją zastąpić foliową zamiast popracować i spasować to co masz, to jesteś w błędzie . O ile szyba jest płaska to nic prostszego - tniesz i wklejasz . Gimnastyka zaczyna się jak nie jest płaska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że wyginanie z tego szyby będzie bardzo trudne ( mam ten wiwak w różnych grubościach ) ... A co dopiero wklejenie takiej dorobionej szybki w swoje miejsce , żeby dobrze przylegała na zaokrągleniach . Nie jestem jakimś nieudacznikiem , a zrobienie szyby z folii, która jednak dużo wybacza i jest elastyczna , zajęło mi kilka bardzo długich wieczorów . Mówię oczywiście nie o płaskich szybkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, folia do bindowania zdała by egzamin!

Ale niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni...

Powodzenia w budowie!

 

A ja bym jak się nie znam to się nie wypowiadał , zwłaszcza jak w innym wątku pytam się jakim klejem plastik sklejać.

 

 

Folii do bindowania używałem i było ok, więc się nie spinaj.

Klej, a folia to różnica.

Więc, jak się nie znasz to się nie wypowiadaj.

Do kogoś mówisz, a sam nie stosujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedzi i upraszam Kolegów o nie kłócenie się Przynajmniej jeśli chodzi o rodzaj materiału mam już pewność że folia do bindowania będzie dobrym wyborem.

Bożo bardzo cenię sobie Twoją opinię, modele które robisz są klasą samą dla siebie.

. Natomiast jeżeli masz szybę z plastikowego zestawu i sadzisz że łatwiej będzie ją zastąpić foliową zamiast popracować i spasować to co masz, to jesteś w błędzie . O ile szyba jest płaska to nic prostszego - tniesz i wklejasz . Gimnastyka zaczyna się jak nie jest płaska .

Absolutnie tak nie myślę, jednak to co oferuje amt zarówno w sferze jakości, jak i sposobu montażu zupełnie mnie nie satysfakcjonuje. Zanim zabiorę się za poprawianie zestawowego szkła wolę wypróbować dorobienia go z folii. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć ilustrujących to o czym piszę:

Brak zaznaczonej pozycji montowania oszklenia wewnątrz kabiny, wpustu, czegokolwiek co ułatwiałoby orientację ..

]083f6ad1d86e81b8.jpg[/url

"szkło" co najmniej do spolerowania

http://ecd98af4cc030f2b.jpg

Z powyższymi uchybieniami można powalczyć , ale sam sposób ontażu-wewnątrz kabiny-powoduje że szyby nie są osadzone we wnękach, tak jak powinno być w oryginale. Dla mnie osobiście to duża wada przy tej skali. Oglądałem w sieci dziesiątki zdjęć modeli tego trucka. Niektóre maksymalnie zdetalowane, ale z pozostawionym źle osadzonym oszkleniem.

http://4975911934e9b60b.jpg

Ten "parapet" powinien być właśnie miejscem osadzenia przednich szyb. Mam zamiar zrobić szablony wnęk szyb z hipsu i na ich podstawie właściwe "szkło" z foli. Wcześniej oczywiście usunę te wycieraczkopodobne coś . Nie zakładam że będzie to łatwe ale potencjalny efekt jest warty choćby wypróbowania czegoś dla mnie nowego. Na koniec spytam jeszcze o dwie rzeczy. Czy gięcie "na zimno" tej folii nie spowoduje jej zbielenia, oraz czym ją przyleić do polistyrenu? Nie bardzo lubię używać cyjanoakryowych lepidełl, myślałem o bezbarwnym kleju epoksydowym. Pozdrawiam.

Zdjęcia robione naprędce telefonem, nie są najlepszej jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin K.

Ja nie mam zamiaru się z nikim kłócić,(to nie to forum )

Po prostu odpowiadam na jakieś nieprzyjemne aluzje, skierowane wobec mojej osoby...

Z mojej strony to tyle, już nie zaśmiecam dalej wątku.

Pozdrawiam Jakub!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma żadnego "wyfrezowania " na wklejenie szyb trzeba pokombinować z folii i prawdopodobnie wkleić ją tak by zakryła całe otwory okienne . Tak jak zresztą przewidział to producent by wkleić zestawową . Trochę gówniane rozwiązanie .

 

Dobry klej do szybek : http://www.martola.com.pl/pl2718/produkty52668/glue_n_glaze_klej_do_oszklenia_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.