Skocz do zawartości

EL CAMINO... władca ciemnośći !!!!!! Relacja z budowy !!!


domuzyn79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów modelarzy Jak widać po tytule sprawozdania zabrałem sie za budowę EL Camino, rocznik 86, wersja SS. Z tego co przeglądałem internet wersja SS zazwyczaj jest biała. Zmieniłem zdanie kiedy na internecie zobaczyłem tego EL CAMINO !!!!

7652812ed0eaa6c9.jpg

Tak więc z białego zrobi się nam CZARNY EL CAMINO

Wersję, którą posiadam jest V6 czyli nie za mocny ;) żartuje oczywiście:) z tego co na internecie znalazłem, jest to jeden z ostatnich roczników El Camino, lecz mogę oczywiście się mylić.

Przedstawię teraz kilka zdjęć modelu, oraz prac jakie wykonałem

1) Buda, podwozie:

Jest oczywiście przygotowana cała płyta podłogowa, Jest ona po pomalowaniu

farbą podkładową, teraz czeka na kolor

74002bb24b48eedf.jpg

Buda, po przyklejeniu przedniego zderzaka:

950caea85cb6e938.jpg

3b5c09e4522d5fed.jpg

ae7bad869b632332.jpg

Jak widać buda prezentuje się fantastycznie

Teraz pokaże ścianę przednią i małe zmiany, które w niej wykonałem

00001c9b452aefe4.jpg

5507f2cc31a2fde1.jpg

Usunąłem stare przewody, które były i wstawiłem nowe, które jak widać, dużo lepiej wyglądają, niż te powstałe od wypraski.

Pompa i serwo hamulca:

6592c823c6953a5a.jpg

08d81cad3b46fe3c.jpg

Zostało wzbogacone o przewody hamulcowe i dodatkową pokrywę na zbiorniczku płynu.

 

2)Silnik:

a7e4964503155520.jpg

ed53a360b1da53aa.jpg

Niezbyt szczególny w tej postaci no trudno tak to bywa.

 

Teraz przedstawię zdjęcia prac, które wykonałem nad modelem

3) Buda :

3a38f67ae16a7f1e.jpg

ace8faf94e6e5c0a.jpg

54c9de15fe83bdc0.jpg

155a74afcb7848d7.jpg

Buda została pokryta podkładem lakierniczym, akrylem w kolorze czarny mat, z utwardzaczem. Podkład kupiłem w sprayu !!!! w mieszalni lakierów, jest to produkt firmy INTER TROTON. Bardzo dobry spray, ilość 400ml. Tylko dziwnie się go nakłada, jak by nie chciał psikać, ale można się przyzwyczaić

4) Silnik:

Pomalowany został na kolor czerwony ze względu na kolor budy, który został wybrany

e65e6f5276d3cc38.jpg

b01a9ea24a9f8889.jpg

5)Felgi:

Z przykrością stwierdzam, że straciły swój chrom i uzyskały nowy

af26c76006e179e6.jpg

058702b565f4239a.jpg

6) Pokrywa odkrytej paki

Pokrywa została pomalowana podkładem , a następnie kolorem Pactry "Skin Tone Warm", następnie po wyschnięciu farby został nałożony "brud" w kolorze czerwonej gliny. Nałożyłem go za pomocą mokre patyczka do uszu i odrobiną terpentyny. Bardzo bym prosił o ocenie efektu i wszelkie uwagi, bo mi się efekt bardzo podoba

6a0cf2bd01a31957.jpg

06cecbd04c216a26.jpg

 

Niedługo kolejne foty

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna bryczka Widzę, że nie odstawiasz kaszany, no i git Tylko ta plandeka jakoś nie bardzo mi sie widzi Gdybym ja miał go sklejać to chyba zrobił bym ją zwiniętą i walnął na pace lub wcale jej nie dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym zdjęciu co pokazał domuzyn nie widać linii podziału Może niech ktoś zapoda jakieś zdjęcie z profilu, to będzie można ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym zdjęciu co pokazał domuzyn nie widać linii podziału

 

Jak to nie widać widać linię na górze tuż obok przedu maski silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trapiących pytań

Model jest w skali 1:25 firmy AMT/ERTL kupiłem go kiedyś w modelarskim

Kolejna rzecz to podział między błotnikami a przednim zderzakiem. Od razu powiem, że nie będzie linii podziału pomiędzy tymi dwoma elementami, przyczyna jest banalna, klej mi za dużo tworzywa przetopił i powstały straszne bąble, które po usunięciu nie dawały zbyt miłego widoku. Dlatego postanowiłem, że zlikwiduje te linie na korzyści jednego elementu..wiem że może się to nie podobać aleeee..powiem, że się szykuje niezły efekt...

 

A tak z relacji..

Pracuje teraz nad silnikiem i kablami, maluje kolejne elementy silnika...

Buda modelu po kilku godzinach spędzonych na szlifowaniu i nakładaniu szpachlu (chodzi o część przednią) uzyskała drugą warstwę podkładu. Po położeniu podkładu widać, że nie ma już takich linii podziału jak na przedstawionych zdjęciach

 

Niestety muszę kilka rzeczy wrzucić na nowo do kreta..hmm zapominalstwo i nie uwaga powoduje podwójną pracę

Na chrom położyłem lakier nie MM, lecz z sprayu iiii sie mi wszystko ścieło..tak więc felgi i elementy chromowe na nowo będą robione..to samo się tyczy podłogi autka niedługo kolejne foty koledzy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat podoba się taka wersja. Kolor czarny spokojnie pasuje do skóry Jak skończę to na pewno pokaże go w całości tym się koledzy nie martwcie.

 

O gustach i guścikach sie nie rozmawia czekamy na efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Tak jak wspomniałem już położyłem lakier na autko..

Oto efekty pracy..na zdjęciach widać kurz, lecz jest to kurz nie wtopiony w lakier, można go spokojnie usunąć. Za kilka dni będzie polerowanie

ea4b97bc6aba4818m.jpg

6f243c414e65881fm.jpg

edda2b7cfaff7d59m.jpg

fe65f0dfde5067fcm.jpg

0a8ef1493a079999m.jpg

Jak widać na zdjęciach nawet nawet wyszło

Teraz kilka fotek nieszczęsnych felg, które musiałem poprawiać na nowo..Oczywiście na zdjęciach już z oponami

fe9b7c117fbb38f2m.jpg

f398fd12ebb9c0cam.jpg

534cfe8b2d6aa82bm.jpg

e49f6a54f6aba37em.jpg

6b888cbdc42eeb69m.jpg

W weekend mam zamiar popracować nad silnikiem i podłogą autka. Z ważniejszych rzeczy zostały mi do zrobienia sprężyny, nie chce montować w zawieszenie wyprasek. Pozdrawiam

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak mówiłem wrzucam kilka fotek prac nad modelikiem. Silnik już skończony, teraz tylko czas na wykończenie wnętrza i zrobienie do końca zawieszenia. Potem ostateczna polerka budy i nałożenie chromu na listwy. Pozdrawiam

7c02fdec7423dc29m.jpgbca46a84ef3d6e15m.jpg

Silnik:

Bardzo mi się podoba to co zrobiłem

b7249e152b1a8687m.jpga7c9684fbd06bca6m.jpg

2a904ed2f44d323bm.jpg1480db2fb10b7ebam.jpg

Płyta podłogowa wymalowana z komorą silnika, i przednim pasem chłodnica of koz aluminium

68458a84c9f67215m.jpga16ea16b24cbd6e8m.jpg

Zamiast fabrycznej wypraski sprężyn zrobiłem sprężyny z drutu i pomalowałem na kolor niebieski kielich górny i dolny wziąłem z wypraski (obciąłem).

58ecb11d32822d9cm.jpg

Wnętrze będzie w kolorach brązowych i kolorach imitujących skórę :

64283899f0aa96e4m.jpg0d9a9a60891a3de9m.jpg

Pozdrawiam wszystkich

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolorek na tapicerce natomiast kolkor podłogi już nie widzi mi się, nie wiem jak w realu ale na fotkach wygląda jak by nie było wykładziny a pomalowana sama blacha. Wnętrze komory silnikowej a wiec i nadkola powinne być matowe no chyba, że w tym pojeździe tak jest Nie obraź się ale wiatrak przy silniku wygląda makabrycznie, ja bym go przemalował. Moze to wina zdjęć ale mam problem z rozpoznaniem koloru filtra powietrza i pokryw zaworów - czarny to czy chrom Lakier na kaście wyglada obiecująco, po polerce powinien być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Andrzej, jest normalnie wykładzina. Mam zdjęcia, gdzie jest pokazany środek i jest normalnie wykładzina. Nie wiem, może ktoś wykładzinę wyciągnął i zostawił blachę, też jest taka możliwość. Co do koloru,, hmm chciałem zostawić tak jasną kolorystykę podłogi jak jest na drzwiach i fotelach, ale pomyślałem, że trochę jest za jasna na podłogę, dlatego ją przyciemniłem.. hmm takie praktyczne podejście z dnia codziennego.. Kolor na drzwiach ma udawać kolor skóry (kolor 62 humbrol). Kolor na podłodze to nałożony na kolor skóry numer 84 Revela. Powiem że nawet fajnie to wyszło. Dlaczego zrobiłem tak a nie na kolor czarny jak podano w instrukcji.. mam już dosyć czarnych wnętrz w modelach.. proste Co do koloru wiatraka.. może jest faktycznie nie za ładny ale to jest kolor MM Dark Flat Grey. Kolor filtra jest Black Gloss, a na pokrywie zaworów..miał być chrom. Ale po nałożeniu lakieru bezbarwnego ten chrom mi się rozpłynął,,dlaczego bo użyłem lakieru na bazie nitro,,dlatego.. Zapominalstwo i nieuwaga.. Wygląda to jak gwiazdy na niebie.. fajny efekt nawet wyszedł..Miałem szczęście, że mi farby nie ścięło.

Wnętrze komory zazwyczaj jest w kolorze nadwozia, żeby się nie wyróżniał, chyba, że w US tak malują, że dają kolor mat ?? Trudno mi jest teraz powiedzieć. Budę właśnie wypolerowałem i się ekstra prezentuje Niedługo dalsze prace, ale to chyba po powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam kolegów. Powoli ale systematycznie do przodu idzie praca nad El Camino. Zakupiłem niedawno folie.. BMF czy jakoś tak i postanowiłem autko uzupełnić o listwy chromowe. Jaki jest efekt możecie zobaczyć na zdjęciach. Jak na razie pokazuje to co udało mi się zrobić, ponieważ nie skończyłem prac jeszcze. Jak się okazuje nie jest tak łatwo.. Pozdrawiam

eea684a856a2d318m.jpg59299d02e71da9b0m.jpg 980c4f6133ef57edm.jpg7de3534b31692847m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem przeważnie są trudności a póżniej to już idzie jak z płatka

Ps.

Jak widzę to całkiem fajnie idzie Ci oklejanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza część praca nad autkiem. Powoli prace zbliżają się ku końcowi..powoli ale do przodu. Oto efekt jaki uzyskałem za pomocą BMF:

c0c2856ab5c08278m.jpg909c38d1f872fb8em.jpg18c4e62dca5c9b39m.jpg

142a48b8ce103896m.jpge4b9796474bd6ef9m.jpg

Teraz kilka fotek z wnętrza, niestety nie mam fotek jak wnętrze jest na zewnątrz..

d357f57f1cc5419bm.jpg661a3efd33021ebfm.jpgb7e4eba6110d82aem.jpg

I kilka zdjęć po przymierzeniu kasty do podwozia :

3a2c60ca64971571m.jpg286adf59f3907ff0m.jpg12041c75100da7a9m.jpg

Kilka zdjęć z komory silnika także po przymiarce

2b5a960e6f6f36b6m.jpga4b2270c7fb65f8dm.jpg

Niedługo kolejne zdjęcia już po zakończeniu prac

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy na kołach nie będę malowane.. Czemu, są strasznie małe NO i trochę trudno by było je pomalować .. a druga sprawa to, że ramówki nie są malowane, a oklejone folią BMF.. Jak bym to malował to bym chyba sobie włosy z głowy powyrywał hahahahah .. Folia do ramówek jest idealna

SALUt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.