Skocz do zawartości

Cysterna We-are-family


Mizurka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po nieudanej próbie złożenia Mercedesa MP4 Gigaspace, postanowiłem zakupić jakąś naczepę i trafiło na:

 

https://www.mojehobby.pl/products/CLASSIC-TANK-TRAILER-We-are-family.html

 

Teraz następujące pytanie, a raczej kilka.

1. Nigdzie na internecie nie znalazłem relacji z budowy owej naczepy, więc pytanie do tych co już ją składali: Czy są jakieś babole?? Czego i gdzie się pilnować??

2. Szukam także inspiracji co w niej zmienić, co przerobić( docelowo planuje kupić do niej iveco stralis hi-way, które będzie w kolorze pomarańczowym)

3. Czy jest jakaś farba co da efekt taki jak jest na prawdziwych cysternach? A może macie jakiś inny pomysł co do jej malowania??

4. Może ma ktoś fotki takiej cysterny albo podobnej?? byłbym wdzięczny.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie na internecie nie znalazłem relacji z budowy owej naczepy, więc pytanie do tych co już ją składali: Czy są jakieś babole?? Czego i gdzie się pilnować??

 

Pilnuj się instrukcji.

 

Witam po nieudanej próbie złożenia Mercedesa MP4 Gigaspace...
Szukam także inspiracji co w niej zmienić, co przerobić

 

j.w. Zrób ją może najpierw, jak to mówią z pudła. Na rumakowanie przyjdzie czas.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

 

już jakiś czas obserwuję Twój warsztat, i nasuwa mi się jedna myśl. Gdzie Ty się tak spieszysz? Koledzy mówili, tłumaczyli, pośpiech jest wrogiem modelarzy. W trzy dni pokazujesz nam gotową ramę naczepy na kołach. Myślisz, że jest to okej? Jeśli ma być to kolejna "zabawka" jak Actros to spoczko. Osobiście jednak proponuje zacząć od lektury forum, bo dużo można się nauczyć o powstawaniu modeli, użytych metod jak i różnych patentów. Kolejna sprawa, prosisz o zdjęcia, w googlach masz tego setki, wystarczy odpowiednio poszukać w grafice. Znajdziesz wszystko od budowy ramy, przez osie kończąc na malowaniu całej cysterny. Nie wiem może się mylę, ale najpierw się przygotowuje warsztat szczególnie od strony merytorycznej a później klei. Co do samego modelu, jakiej szpachli używasz, bo te łączenia ramy wyglądają jak zalane jakimś klejem? Dwa tu powtórzę trzy dni i gotowa rama. Czy nie razi Cię ogrom śladów od wypychaczy, szwy od łączenia formy lub nadlewki? Kolejne pytanie, co dalej? Jakiś podkład i później lakier czy może zostaje jak jest, czyli czarny plastik?

 

Moja propozycja to wizyta na oryginalnych stronach producentów takich jak WABCO, BPW, SAF, Kassbohrer, Schwarzmuller, LAG Trailers. Każdy posiada na stronach specyfikacje techniczne jak i rysunki. Dużo się dowiesz na temat budowy ciężarówek, podpatrzysz kolorystkę czy różnice w uproszczeniach jakie stosuje Italeri.

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

 

Używam szpachlówki WAMOD "Putty for plastic model" i fakt być może przez brak moich umiejętności, a być może przez to jaka jest wygląda tragicznie, a jechałem po niej z 1,5h papierami ściernymi.

 

Z tym czasem to masz rację szybko mi to idzie na swoją obronę mogę powiedzieć że to nie jest praca 2-3h dziennie tylko w związku z tym że czasu miałem sporo to po 8-9h przez te 3dni to robiłem.

 

Jeżeli chodzi o zdjęcia to fakt na google grafika jest ich sporo ale niestety nie znalazłem jakichś szczegółowych podobnych do owej cysterny (nie jestem z tych co najpierw o coś proszą nie starając się samemu wcześniej czegoś znaleźć).

 

Ślady po wypychaczach szwy itp. rażą mnie o ile po złożeniu będzie którą kolwiek z tych wad widać.

 

Co do malowania to planuje szary podkład na ramę i beczkę na którą pójdą naklejki z krówkami (średnio mi się podobały i miałem pomysł zamiast nich nakleić taśmę aluminiową ale niestety tak dużej nie znalazłem, a ta standardowej wielkości jest za wąska i nie potrafię nakleić jej obok siebie tak żeby nie było widać że jest z kilku części) sama beczka też od góry będzie pomalowana farbą tamiya która ma imitować aluminium(odrazu dodam że na dużej powierzchni nie wygląda ładnie ale na samych wlewach myślę że się sprawdzi).

 

Na koniec dodam że chyba modelarza ze mnie jakiegoś super nie będzie ale sam proces sklejania, cięcia, malowania itp. mi się bardzo podoba(szkoda że efekt już niekoniecznie) no ale raczej zrażał się nie będę może, kiedyś wyjdzie mi coś ładnego

 

Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie i odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlówka Wamod to nie jest dobry pomysł. Kup np. Tamiy'ę. Ja preferuję klej CA + przyśpieszacz. Po 30-60 sekundach można szlifować.

Folię alu w arkuszach kupisz bez problemu w każdym sklepie z foliami, lub w marketach na stoiskach z tapetami. Duży wybór widziałem w Lerła.

Ewentualnie Allegro. Ja kupuję u naszeokleiny_pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.