Jump to content

SH-2G


Jacko
 Share

Recommended Posts

Ostatni "lotny" Kaman, jaki nam jeszcze został. Pozostałe "leżą" rozebrane w hangarze w Babich Dołach i czekają na lepsze czasy. I na 99% już nic się nie zmieni, bo od kilku lat nie można załatwić części zamiennych od naszego najważniejszego sojusznika z USA. Jeżeli ten złapie jakąś większą awarię, to też dołączy do pozostałych i tak skończy się krótka kariera SH-2G w naszej MW. Następców jakoś ciągle nie widać...

 

 

 

sh-2-01.jpg

 

 

 

PS.

Tyle pozostało ze "Smoka":

 

sh-2-02.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fajny motyw modelarski z tym cieniem po smoku.
Kamany mają to do siebie, że mocno "plują" olejem. Folia od niego dosyć szybko się pomarszczyła i poodklejała, a na krawędziach, gdzie olej się zbierał, zrobiły się wżery. Praktycznie nie do usunięcia bez przemalowania ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jakiś czas temu udało się naprawić drugiego, więc obecnie latają 163544 (248) i 163546 (250). A co do serwisów, to od lat są przeogromne problemy z częściami z USA, a teraz już nawet MON ogłosił oficjalnie, że w związku z brakiem jakiegokolwiek wsparcia ze strony producenta, będzie je trzeba niedługo wycofać.

Link to comment
Share on other sites

A któż to wie, co w zamian? Ostatnio MON stwierdził, że pozyskanie nowych śmigłowców pokładowych będzie miało priorytet, ale powszechnie wiadomo jak jest u nich z programami śmigłowcowymi... Jak dla mnie kupowanie ich teraz pod kątem OHP, które będzie przecież trzeba i tak niedługo wycofać, jest kompletnie pozbawione sensu. Program śmigłowców pokładowych powinien być realizowany równolegle z Czaplą i Miecznikiem (tyle, że te programy też anulowali...), a my potrzebujemy na już śmigłowców SAR i ZOP bazowania lądowego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.