Skocz do zawartości

Subaru Forester 1/24 - budowa od podstaw


VVitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dołączam do konkursu z moim projektem. Relacja będzie przedstawiać budowę od podstaw samochodu Subaru Forester w skali 1/24. Moim celem jest model tego samochodu:

c37729851qy1.jpg

Jako materiału do budowy użyję milimetrowych arkuszy polistyrenu i szpachli modelarskiej. Model będzie w takich kolorach jak na zdjęciu powyżej. Materiały które pomogą mi w budowie modelu to zdjęcia samochodu które zgromadziłem we własnym zakresie oraz prospekty Subaru ze strony www.subaru.de

 

mały in-box:

dsc04699mw5.th.jpg

dsc04702ao4.th.jpg

 

Życzę powodzenia pozostałym uczestnikom konkursu i zapraszam do oglądania mojej relacji. Więcej wkrótce..

 

POZDRAWIAM, Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego a nie lepiej było kupić model ...? Lub ewentualnie przerobić model Subaru ...? Wątpie aby Ci sie chciało z czasem budować całą reszte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Vitek widzę że szykuje się bardzo ciekawy projekt z bardzo fajnym autkiem.

Życzę powodzenia w budowie będę często zaglądał do twojego tematu.

 

pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze sie wyrobisz, bo ja doskonale wiem jaki figiel zrobiłem na innym forum.

 

Trocha mało jest czasu, ale mimo wszystko życzę powodzenia. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz zbieram szczęke z podłogi za samo podjęcie tamtu

Oczywiście będę bacznie obserwował relację i proszę o dużą ilość zdjęć z postępów prac

 

Życzę powodzenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas zacząć budowę modelu. Na początek przeskalowane rzuty samochodu które posłużą jako szablony do wycinania części:

dsc04743bc0.th.jpg

A tutaj już naklejone na arkusz polistyrenu rzuty boczne samochodu:

dsc04752wj7.th.jpg

Części będą wycięte i po złożeniu będą stanowiły kompletny prawy i lewy bok samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięte części boku:

dsc04755ym2.th.jpg

i pierwszy sklejony bok, jest jeszcze przed obróbką i szpachlowaniem dlatego nie wszystko wygląda tak jak powinno ;)

dsc04756hl9.th.jpg

Teraz pracuje nad drugim bokiem samochodu, potem zabieram się za słupki boczne i tył samochodu.

 

 

EDIT:

niestety musiałem zmienić koncepcje. Fotki wkrótce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem powyżej, zmieniłem nieco koncepcje budowy modelu.

Wyciąłem i oszlifowałem wszystkie części które posłużą mi do budowy karoserii samochodu:

dsc04779bv6.th.jpg

Na obróbkę czekają jeszcze boki i część tyłu:

dsc04781tp3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że idealnie to nie jest, ale części będą jeszcze dopasowane do siebie przed przyklejaniem także się tym na razie nie przejmuje. Myślę że koło soboty pokaże pierwsze fotki sklejonej karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szpachlowania polecam zwykłą dwuskładnikowa szpachle samochodową.

1.Szybko schnie, i można jej nakładać tak grubo jak sie chce.No i nie jest droga.

Pozdrawiam, i trzymam kciuki :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po długiej przerwie. Prace nad modelem idą powoli z powodu braku czasu... Sprawdza sie powiedzenie:

"Model skleja się w X czasu, jeżeli ma się dziewczyne zajmuje to 10 X"

Ale do rzeczy. Posklejałem szkielet modelu, teraz szlifowanie i pierwsze szpachlowanko, a potem części drzwi, zderzaki itp

dsc04832jr2.th.jpg

dsc04834md5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace idą do przodu, myślę że do końca lutego karoseria i część wnętrza będą gotowe. Sam model planuję ukończyć najpóźniej w połowie marca.

Karoseria przygotowana do szpachlowania:

dsc04850pk4.th.jpg

i po pierwszym szpachlowaniu i małym szlifowanku:

dsc04910to1.th.jpg

dsc04911mo4.th.jpg

Wyciąłem pierwsze elementy wnętrza i przygotowałem do przeróbki fotele i kanapę:

dsc04912xb3.th.jpg

 

I na koniec mam dwa pytanka:

1) Jeżeli chciałbym zrobić jakiś dodatek do modelu ( chodzi mi po głowie przyczepka ) to mieści się to w regulaminie konkursu? Bo nie wspomniałem o tym na początku ani w nazwie tematu...

2) Jak mam wstawiać fotki? Wolicie miniaturki czy żeby zdjęcie wyświetlało się od razu?

 

Pozdrawiam, Witek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Jak mam wstawiać fotki? Wolicie miniaturki czy żeby zdjęcie wyświetlało si od razu?
Ja tam wolę "od razu"; najlepiej w rozdzielczości 800x600 pikseli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.