Skocz do zawartości

StuG III G "Made in USA" z Revella (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

Model Revell nr 03132 chciałem wykonać w jakiś oryginalny sposób.

StuGIIIG-01_zpshmuemnnm.jpg

Znalazłem francuskojęzyczne pismo TNT numer 39. Tam zamieszczony był artykuł pt. „Les cameleons d’Otto Skorzeny”.

W artykule tym są m.in. zdjęcia i informacje o pięciu przebudowanych przez Niemców StuG III G, które miały przypominać wozy amerykańskie. Po przejrzeniu materiałów okazało się, że lufa RB nie nadaje się do takiego wozu - tłumik działa powinien być okrągły (z wcześniejszej wersji), a w RB jest spłaszczony… Na moment budowy pojazdu (koniec 2016 roku), żaden z producentów nie oferował metalowej lufy tego typu w skali 1:72… zostało mi więc wykorzystać lufę z zestawu. Elementy fototrawione z Part’a przydały się w ograniczonym zakresie, bo m.in. narzędzia zamieniłem na żywiczne.

StuGIIIG-02_zpsymicrhmz.jpg

Najbardziej widoczną waloryzacją są boczne ekrany (wykonane z cienkiego plastiku) i zabudowa tylnej części kadłuba. Wzorowałem się na materiałach z TNT, bo moim zdaniem najlepiej odpowiadają zdjęciom oryginałów. Powstała wprawdzie żywiczna konwersja w ’72 dla tych wozów, ale moim zdaniem jest nietrafiona, a model użyty do niej jest znacznie słabszy niż produkt Revella.

StuGIIIG-03_zpsqpo7i635.jpg

StuGIIIG-04_zpsfqiuwobt.jpg

StuGIIIG-05_zpser5b3ar3.jpg

Po malowaniu zestawem AK "US Olive Drab" model prezentował się tak:

StuGIIIG-06_zpslntju784.jpg

Po nałożeniu kalek (zbieranina z różnych zestawów) i pomalowaniu detali tak:

StuGIIIG-07_zpsnijigh5t.jpg

StuGIIIG-08_zpsfylpvbbm.jpg

Na stronie http://ww2-germanarmy.conceptbb.com/t212-la-panzer-brigade-150 można znaleźć trochę informacji w tym temacie.

StuGIIIG-10_zpsj5z1hi8a.jpg

Podstawka wykonana została od podstaw.

Starałem się oddać klimat zimowego marszu „Amerykanów” po rozjeżdżonych drogach Ardenów.

Pojazd specjalnie został mocno zabrudzony, aby jak najmniej rzucał się w oczy.

StuGIIIG-11_zpslivdgj8d.jpg

StuGIIIG-09_zpsc1td6d7s.jpg

Do modelu bardzo pasowały mi metalowe figurki amerykańskich piechurów w zimowych płaszczach z firmy TQD CASTINGS. Moim zdaniem świetnie grają „udających Amerykanów” Niemców

StuGIIIG-12_zpsd6j7osvs.jpg

StuGIIIG-13_zpsq5ttch5a.jpg

StuGIIIG-14_zpsikfmaeoa.jpg

Na koniec coś w klimacie .

StuGIIIG-15_zpssxjgnbfh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Photobacket zmienił zasady... podobno każe płacić za udostępnianie zdjęć... no to lipa...

Jak znajdę inny sposób udostępniania, to poprawię ten wątek. Sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi wytłumaczy wtf z Photobucketem ???

Mam go od wielu lat i działa mi bez zarzutu.

Czemu inni muszą za niego płacić ?

 

Siedzisz na necie wiele lat (jak piszesz) i ciężko Ci z (zapewne doskonałym) angielskim w mowie i piśmie wejść na ich stronę np. Facebookową i poczytać co się dzieje i jak klienci są "zadowoleni" ze zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny tylko ten imperialistyczny Photobucket pokazał mam środkowy palec .Czyli teraz to już coraz bliżej do zamknięcia forum bo jak znam życie to innych przeglądarek zdjęć nie obsługuje . Tak to jest jak się łyka wszystko z zachodu jak świeże bułeczki . A żeby nie było że psioczę inne różne fora krajowe też rozjechane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny tylko ten imperialistyczny Photobucket pokazał mam środkowy palec .Czyli teraz to już coraz bliżej do zamknięcia forum bo jak znam życie to innych przeglądarek zdjęć nie obsługuje . Tak to jest jak się łyka wszystko z zachodu jak świeże bułeczki . A żeby nie było że psioczę inne różne fora krajowe też rozjechane .

 

Pitolisz OLO.

Ja nigdy Photobucketa i Picasy nie używałem i zdjęcia mam bez problemów na flickr. Jest też Imgur itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooper69 a czy ja do ciebie się sadzę, stwierdzam tylko fakt,że zbyt wielu użytkowników jest od tego badziewia uzależnionych .To co masz w domu to twoja sprawa to mi to lotto, co nie zmienia faktu ,że zdjęć nie ma i w większości się już nie pojawią ot i tyle miłej niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo przeciwności losy postanowiłem wrzucić zdjęcia tego modelu .

Dla ułatwienia oglądania opis też powtórzę .

Model Revell nr 03132 chciałem wykonać w jakiś oryginalny sposób.

34827047384_a961c0ab74_b.jpgStuGIIIG-01 by Sławek Kijak, on Flickr

Znalazłem francuskojęzyczne pismo TNT numer 39. Tam zamieszczony był artykuł pt. „Les cameleons d’Otto Skorzeny”.

W artykule tym są m.in. zdjęcia i informacje o pięciu przebudowanych przez Niemców StuG III G, które miały przypominać wozy amerykańskie. Po przejrzeniu materiałów okazało się, że lufa RB nie nadaje się do takiego wozu - tłumik działa powinien być okrągły (z wcześniejszej wersji), a w RB jest spłaszczony… Na moment budowy pojazdu (koniec 2016 roku), żaden z producentów nie oferował metalowej lufy tego typu w skali 1:72… zostało mi więc wykorzystać lufę z zestawu. Elementy fototrawione z Part’a przydały się w ograniczonym zakresie, bo m.in. narzędzia zamieniłem na żywiczne.

35281026740_e3b9ae0dd4_b.jpgStuGIIIG-02 by Sławek Kijak, on Flickr

Najbardziej widoczną waloryzacją są boczne ekrany (wykonane z cienkiego plastiku) i zabudowa tylnej części kadłuba. Wzorowałem się na materiałach z TNT, bo moim zdaniem najlepiej odpowiadają zdjęciom oryginałów. Powstała wprawdzie żywiczna konwersja w ’72 dla tych wozów, ale moim zdaniem jest nietrafiona, a model użyty do niej jest znacznie słabszy niż produkt Revella.

34827025514_0804bf8c0a_b.jpgStuGIIIG-03 by Sławek Kijak, on Flickr

35628549826_9888ec3f7d_b.jpgStuGIIIG-04 by Sławek Kijak, on Flickr

35628550246_ea40118eda_z.jpgStuGIIIG-05 by Sławek Kijak, on Flickr

Po malowaniu zestawem AK "US Olive Drab" model prezentował się tak:

35628550826_1fd9cb1ca9_b.jpgStuGIIIG-06 by Sławek Kijak, on Flickr

Po nałożeniu kalek (zbieranina z różnych zestawów) i pomalowaniu detali tak:

35628551066_41abe2dea5_z.jpgStuGIIIG-07 by Sławek Kijak, on Flickr

34827032454_6516ff5c41_z.jpgStuGIIIG-08 by Sławek Kijak, on Flickr

Na stronie http://ww2-germanarmy.conceptbb.com/t212-la-panzer-brigade-150 można znaleźć trochę informacji w tym temacie.

35537751501_697294b2b9_b.jpgStuGIIIG-09 by Sławek Kijak, on Flickr

35537752551_ee0e55935e_b.jpgStuGIIIG-10 by Sławek Kijak, on Flickr

Podstawka wykonana została od podstaw.

Starałem się oddać klimat zimowego marszu „Amerykanów” po rozjeżdżonych drogach Ardenów.

Pojazd specjalnie został mocno zabrudzony, aby jak najmniej rzucał się w oczy.

35537754951_6304e80362_b.jpgStuGIIIG-11 by Sławek Kijak, on Flickr

35537755361_d606e48e17_b.jpgStuGIIIG-12 by Sławek Kijak, on Flickr

Do modelu bardzo pasowały mi metalowe figurki amerykańskich piechurów w zimowych płaszczach z firmy TQD CASTINGS. Moim zdaniem świetnie grają „udających Amerykanów” Niemców.

35537758231_a70dbda0c8_b.jpgStuGIIIG-13 by Sławek Kijak, on Flickr

35537758511_8140a4e3a7_b.jpgStuGIIIG-14 by Sławek Kijak, on Flickr

Na koniec coś w klimacie .

35537760121_4b0247e294_b.jpgStuGIIIG-15 by Sławek Kijak, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miły w odbiorze modelik , mam tylko pytanie co do filtra powietrza zamontowanego w miejscu zmodyfikowanej podstawy km ładowniczego. Gdyż gdzieś kiedyś wyczytałem i zapisałem sobie (czas kafejek internetowych )że były to wozy po remoncie w różnym stadium modyfikacji i filtrów nie przenoszono tylko tylko wycinano kierunkowe otwory w blachach zasłaniających przedział silnikowy.Gdzie to wyczytałem nie pamiętam a nazwy forum/strony wtedy nie zapisałem .A swoją stroną przewody od filtra nad głową ładowniczego chciałbym to zobaczyć. Pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowałeś mnie OLO tym filtrem powietrza... sprawdziłem TNT 39 i zarówno na planie (strona 44), jak i na sylwetce (strona 45), okrągły wentylator jest przed samą klapą. Na zdjęciach go nie widać, ale nie widać w ogóle górnej płyty w tym miejscu... zdaje się więc na Francuzów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.