Skocz do zawartości

Land Rover 109' III Series LWB IFOR - ITALERI 1/35


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Land Rover 109' III Series LWB IFOR - ITALERI 1/35; zestaw nr 6508.

 

Stara dobra 109-tka wydana przez Italeri, Revell, zaczerpnięta do Tamiya, wznawiana po latach...

36206121645_df2034f65f_o.jpg

 

Dostępne schematy oznaczeń:

35369673434_9be28d48d6_o.jpg

 

I zdjęcie oryginału, który zamierzam zbudować:

35369673984_9623f8afb8_o.jpg

"British Army Land Rover vehicles with IFOR markings at a checkpoint in Croatia, Operation Joint Endeavor, 1996."

http://olive-drab.com/idphoto/id_photos_land_rover.php

 

Miałem zamiar czekać z kolejnym warsztatem do jesiennego konkursu, ale musiałem wypróbować nowy hosting, bo Photobucket zażądał sporego haraczu... Więc temat trochę wymuszony, a niech tam. Czasu jak to u mnie mało, ale do września coś tam zdążę posklejać...

 

PS. Jeśli ktoś posiada zdjęcia ambulansu w dokładnie tej wersji, którą znajdujemy w pudełku (bo ja znalazłem jedynie wersje HARDTOP) to proszę o umieszczenie w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam, oglądam i trzymam kciuki.

Ja niedawno zacząłem "Italeri 1:35 Land Rover Series III 109 Guardia Civil" i szybko przerwałem z uwagi na jakość, datowanie wyprasek (lata 70 te). Może kiedyś do tego rozbabrańca wrócę, chociaż wątpię. No chyba, ze to inne wypraski.

 

ps. z ciekawości "jak tam" Rosomak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Muszę przeszukać moje zdjęcia z War and Peace z ostatnich kilku lat - moze mam jakieś fotki ambulansu

I co tam, znalazłeś jakieś foto ambulansu w wersji "plandekowej" z pudełka..?

 

Zasiadam, oglądam i trzymam kciuki.

Ja niedawno zacząłem "Italeri 1:35 Land Rover Series III 109 Guardia Civil" i szybko przerwałem z uwagi na jakość, datowanie wyprasek (lata 70 te). Może kiedyś do tego rozbabrańca wrócę, chociaż wątpię. No chyba, ze to inne wypraski.

ps. z ciekawości "jak tam" Rosomak ?

Niestety jakość wyprasek jest mizerna... To te same co w Guardia Civili (tylko inna zabudowa tylnej części). Rosomak czeka na swoją kolej...

 

Rama poklejona i pomalowana na czysto:

36478218590_1c3f9970a6_o.jpg

36066085513_1e2a065d52_o.jpg

36066083403_2aa1bcf6b3_o.jpg

Doprowadzenie jej do takiego stanu to droga przez mękę... Każda część zawiera przesunięcia form, ślady po wypychaczach i jamki skurczowe... Wszystko do szpachlowania i szlifowania z każdej strony...

 

No i bryła poskładana "na sucho"...

36734819521_940934f8b7_o.jpg

36478212050_3ce33ea668_o.jpg

36703623432_bd9914027e_o.jpg

Niestety tutaj wszystko również do szpachlowania i szlifowania... Śladów po wypychaczach i zwichrowań nie sposób policzyć... tydzień zejdzie na zalepianiu dziur... Niestety model wymaga sporej dozy cierpliwości...

 

PS. Jeśli macie jakieś info o dodatkach dedykowanych do tego modelu, to poproszę o linki... Może coś nabędę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz

Zrobiłem takie trzy Nie jest tak źle. Co do dodatków to polecam koła z Accurate Armor. Te zestawowe są faktycznie kiepskie. W Accurate Armor jest też troche innych dodatkow do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz

Zrobiłem takie trzy Nie jest tak źle. Co do dodatków to polecam koła z Accurate Armor. Te zestawowe są faktycznie kiepskie. W Accurate Armor jest też troche innych dodatkow do niego.

Uwierz mi - jest słabo... Pytanie, czy swoje robiłeś z tego ostatniego wypustu..? Mam ten sam zestaw wypuszczony przez Revell'a z końca lat 90-tych i ramki są zdecydowanie lepsze (nie ma nadlewek, przesunięć i jamek skurczowych)...

Muszę się zapoznać z ofertą Accurate - dzięki za info...

 

aż tak źle nie wygląda jak piszesz

A ile się narobiłem, żeby doprowadzić do takiego stanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mnie masz - ja robiłem revelle. Ale myślalem ze to tylko przepak italeri jest. Jeśli będe jeszcze kiedyś takiego robił to raczej nie italeri

Bo to jest przepak serwowany obecnie przez Italeri (Revell zresztą też jest dostępny, tyko go nie "badałem"). Ale jakość wyprasek po 20 latach w przypadku Italeri drastycznie uległa pogorszeniu... Pytanie co ferują "nowe" Revell'e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Po długim czasie odgrzewam kotleta. Mam pytanie do osób sklejających wcześniej to cudo; w moim przypadku plandeka w przedniej części jest za krótka ok 2-3mm - kiedy wszystkie elementy karoserii spokojnie leżą na ramie. Żeby dolegał do ramy przedniego okna muszę wszystko na siłę ściskać, a nie jest to pożądana sytuacja. Mieliście podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.