Jump to content

Gefreiter GD - front wschodni


Rafał75
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy, chociaż kleję modele już od jakiegoś czasu.Zaczynałem od lotnictwa,potem przeszedłem na pancerkę niemiecką i figurki.

W końcu postanowiłem się podzielić moimi pracami i jestem ciekaw opinii na ich temat.

Postanowiłem że zacznę od ostatniej mojej "robótki". Jest to miniaturka Tamiyi w skali 1:16 - strzelec MG-42.Jak widać trochę zmieniłem pierwowzór

Pozdrawiam.

 

f5f706ab58326d70.html

c9a20ef45a51dd30.html

50bb4b40a7f4d0d0.html

fdf7ee97bf868407.html

ed1e776b4371cea5.html

45bc9ee9beef0b96.html

74c3683c7c8421fd.html

6ba4f0c8369a6d98.html

 

 

Edit...

A może spróbowałbyś wstawić miniatury zdjęć... o np. tak:

 

f5f706ab58326d70m.jpgc9a20ef45a51dd30m.jpg50bb4b40a7f4d0d0m.jpgfdf7ee97bf868407m.jpg

 

Dziękuję... Admin...

Link to comment
Share on other sites

Figurka całkiem przyjemna. Mogłeś jednak popracować trochę nad malowaniem twarzy i włosów. Również pojemnik na gasmaskę nienaturalnie wisi. Tak nie da się go przyczepić, ze względu na konstrukcję pasów nośnych. No i tak w ogóle gdzie jest Mg-42. Ja tylko widzę MP-40. Zgubił karabin, czy jak

Link to comment
Share on other sites

Hmm dość przyjemna figura Czysto pomalowana, musisz jeszcze popracować nad malowaniem twarzy bo jest zbyt jednolita , ale mnie najbardziej interesuje jak zrobiłeś tą trawę -z włosia pędzla czy może z czego innego

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze do admina.Właśnie tak chciałem zrobić, ale mi nie wyszło postaram się poprawić ;)

Po drugie trawa jest zrobiona z włosia pędzla ławkowca i faktycznie zabawa z wklejaniem jej do był w pewnym momencie koszmar, ale się nie poddałem

jeśli chodzi o puszkę od maski to doskonale sobie zdaje sprawę jak powinna regulaminowo wisieć, powiesiłem ją w taki sposób z pełną premedytacją.Po różnych przymiarkach stwierdziłem że w ten sposób bedzię wyglądać na najbardziej naturalnie.W poprzek nie wyglądało to dobrze,szczególnie gdybym miał ją położyć na saperce,ale oczywiście to rzecz indywidualnego punktu widzenia.

Twarz... hmmm? To już jest inna sprawa.Wyznaję zasadę że cienie kładzie światło tak samo jak w rzeczywistości.Jest z tym tylko jeden problem, nie widać tego na zdjęciach tak jak przy cieniowaniu farbami.

No i na koniec nie ma tutaj MG bo go nie miało bytu być.Napisałem że zmieniłem koncepcję pierwowzoru.Poza tym mam już dwie figurki z MG42 i nie chciałem mieć kolejnej.

Dziękuję za wszystkie uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, co do puszki, to właśnie pozycja pozioma jest naturalna. Wiem, bo bawię się w rekonstrukcję munduru żołnierza Wehrmachtu i przed chwilą założyłem ją pionowo (wystarczy tylko przesunąć klamrę na długim pasie nośnym i tym samym skrócić ten pas). Muszę stwierdzić, że taka pozycja jest nie wygodna- puszka kołysze się, obraca i przesuwa się na boki. Rozumiem Ciebie, że chciałeś w pełni pokazać wyposażenie, ale musisz też sobie zdawać sprawę, że żołnierz WH miał tyle sprzętu podpiętego do pasa, że jedno zakrywało drugie.

Link to comment
Share on other sites

Po prostu muszę to napisać.

Na pierwszym zdjęciu wygląda jak plastikowy krasnal w niemieckim ogródku. A nawiasem mówiąc może jest to pomysł na forsę, może tak powinien wyglądać "niemiecki" krasnal :-))))))

Za realizm dostajesz niestety kiepską ocenę.

Pomysł z trawa bardzo fajny

Głowa i mundur-plastikowe,"oporządzenie" całkiem OK.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.