Skocz do zawartości

Gefreiter GD - front wschodni


Rafał75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy, chociaż kleję modele już od jakiegoś czasu.Zaczynałem od lotnictwa,potem przeszedłem na pancerkę niemiecką i figurki.

W końcu postanowiłem się podzielić moimi pracami i jestem ciekaw opinii na ich temat.

Postanowiłem że zacznę od ostatniej mojej "robótki". Jest to miniaturka Tamiyi w skali 1:16 - strzelec MG-42.Jak widać trochę zmieniłem pierwowzór

Pozdrawiam.

 

f5f706ab58326d70.html

c9a20ef45a51dd30.html

50bb4b40a7f4d0d0.html

fdf7ee97bf868407.html

ed1e776b4371cea5.html

45bc9ee9beef0b96.html

74c3683c7c8421fd.html

6ba4f0c8369a6d98.html

 

 

Edit...

A może spróbowałbyś wstawić miniatury zdjęć... o np. tak:

 

f5f706ab58326d70m.jpgc9a20ef45a51dd30m.jpg50bb4b40a7f4d0d0m.jpgfdf7ee97bf868407m.jpg

 

Dziękuję... Admin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka całkiem przyjemna. Mogłeś jednak popracować trochę nad malowaniem twarzy i włosów. Również pojemnik na gasmaskę nienaturalnie wisi. Tak nie da się go przyczepić, ze względu na konstrukcję pasów nośnych. No i tak w ogóle gdzie jest Mg-42. Ja tylko widzę MP-40. Zgubił karabin, czy jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dość przyjemna figura Czysto pomalowana, musisz jeszcze popracować nad malowaniem twarzy bo jest zbyt jednolita , ale mnie najbardziej interesuje jak zrobiłeś tą trawę -z włosia pędzla czy może z czego innego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do admina.Właśnie tak chciałem zrobić, ale mi nie wyszło postaram się poprawić ;)

Po drugie trawa jest zrobiona z włosia pędzla ławkowca i faktycznie zabawa z wklejaniem jej do był w pewnym momencie koszmar, ale się nie poddałem

jeśli chodzi o puszkę od maski to doskonale sobie zdaje sprawę jak powinna regulaminowo wisieć, powiesiłem ją w taki sposób z pełną premedytacją.Po różnych przymiarkach stwierdziłem że w ten sposób bedzię wyglądać na najbardziej naturalnie.W poprzek nie wyglądało to dobrze,szczególnie gdybym miał ją położyć na saperce,ale oczywiście to rzecz indywidualnego punktu widzenia.

Twarz... hmmm? To już jest inna sprawa.Wyznaję zasadę że cienie kładzie światło tak samo jak w rzeczywistości.Jest z tym tylko jeden problem, nie widać tego na zdjęciach tak jak przy cieniowaniu farbami.

No i na koniec nie ma tutaj MG bo go nie miało bytu być.Napisałem że zmieniłem koncepcję pierwowzoru.Poza tym mam już dwie figurki z MG42 i nie chciałem mieć kolejnej.

Dziękuję za wszystkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co do puszki, to właśnie pozycja pozioma jest naturalna. Wiem, bo bawię się w rekonstrukcję munduru żołnierza Wehrmachtu i przed chwilą założyłem ją pionowo (wystarczy tylko przesunąć klamrę na długim pasie nośnym i tym samym skrócić ten pas). Muszę stwierdzić, że taka pozycja jest nie wygodna- puszka kołysze się, obraca i przesuwa się na boki. Rozumiem Ciebie, że chciałeś w pełni pokazać wyposażenie, ale musisz też sobie zdawać sprawę, że żołnierz WH miał tyle sprzętu podpiętego do pasa, że jedno zakrywało drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu muszę to napisać.

Na pierwszym zdjęciu wygląda jak plastikowy krasnal w niemieckim ogródku. A nawiasem mówiąc może jest to pomysł na forsę, może tak powinien wyglądać "niemiecki" krasnal :-))))))

Za realizm dostajesz niestety kiepską ocenę.

Pomysł z trawa bardzo fajny

Głowa i mundur-plastikowe,"oporządzenie" całkiem OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.