Skocz do zawartości

Bitwa pod Antietam - Verlinden 120mm


Martin Fluppe

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Cześć, jestem Martin Fluppe i przystępuję do konkursu z zestawem figurkowym firmy Verlinden.

Ze względu na to, że jednym z moich obszarów zainteresowania jest Wojna Secesyjna, przedstawię scenę z bitwy pod Antietam, która miała miejsce 17 września 1862 roku (czyli na jesieni). Bitwa ta uważana jest za przełomowy moment w wojnie, bowiem od tej pory – mimo szeregu dalszych wygranych starć – przewaga południowców zaczęła się wyraźnie zmniejszać, co ostatecznie doprowadziło do zwycięstwa Unii w dwa i pół roku później.

Zainteresowanych historią odsyłam do pobuszowania w necie.

 

Przepisowy inbox:

cP6Rgthh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Niewielki postęp prac, z pomocą przyszedł Green Stuff:

- udoskonalony wierzch kapelutka

ZAlVe2Ql.jpg

 

- na nowo ulepiony ubytek na manierce

8D6C1Hgl.jpg

 

- połatane dziury przy łączeniu figurki w pasie oraz przy ramieniu

QerM5Ral.jpg

 

Najwięcej kłopotów przy pracy dostarczył mi termos - przy nawiercaniu otworów pod pałąk złamałem jedno "ucho" - po ulepieniu z greenstufu - złamałem je znowu, a potem jeszcze raz.

W końcu zrobiłem je z polistyrenu i zalałem CA. Po wyszlifowaniu i nawierceniu urwałem je jeszcze raz, ale jakoś udało się przykleić. Podczas tej walki zeszlifowałem jeden z nitów, ale udało się go zastąpić wyrobem firmy RB model.

7spcE81l.jpg

 

CDbmN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal walczę z materią:

VuVbwUKh.jpg oqdZBush.jpg

 

Jednocześnie zgłębiam temat kolorystyki mundurów. Z pomocą przyszedł mi kolega Rafał z GRH 14th Louisiana Infantry Regiment, który nawet pozwolił wykorzystać zdjęcie z rekonstrukcji bitwy pod Antietam, która odbyła się w Giżynie. Leżący strzelec będzie malowany właśnie jak typ w meloniku, a klęczącemu wymaluję koszulę w czerwoną kratę. Mam nadzieję, że następne zdjęcia już wstawię bardziej kolorowe.

tSGZH2Rh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu..jutro kolejne fotki, a oglądając wczoraj film "Generałowie" ( Gods and Generals ) wpadłem na fajny pomysł..jako że historycznie bitwa rozegrała się na polu kukurydzy ( stąd jest zwaa też w tekstach "Bitwą kukurydzianą ), na podstawce umieszczę zrobione od podstaw połamane kukurydze ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.