Skocz do zawartości

[G] StuG III "C"... 1:72 Trumpeter


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Właśnie skończyłem tę nowostkę Trumpetera... czyli StuGa III. Modelik relaksacyjny... takii weekendowy projekcik... zacząłem o 18.40 skończyłem o 21.42... także 3 godzinki i gotowy...

 

th_stg6.jpgth_stg5.jpgth_stg4.jpg

 

th_stg3.jpgth_stg2.jpgth_stg1.jpg

 

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bardzo dobre pytanie czy wart... Gąsienice z gumowych pasków... u mnie były jedyne 1,5 cm za długie !! Poza tym liczba elementów to 82 z czego 42 to koła... jeśli chodzi o szpachlę to ZERO, nawet grama nie użyłem, gdyż modelik spasowany idealnie... Ogólnie z zaciśniętymi zębami, można zaakceptować jego cenę... Ja już planuje zakupić wersję B oraz E, którą wydadzą w połowie lutego.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No model prezentuję się bardzo ładnie. A i czas jest zdumiewający. Chociaż jak bym miał się do czegoś przyczepić to tylko bym zawalił gratami pakę z tyłu. A to tylko dlatego że mi to pasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,cena to nie jest taka duża ,ja swojego kupiłem za 35 pln , co do gąsek to trumpeter poszedł po małej lini oporu są one do wersji C/D szersze,chociarz są fotki że i te wersje jeżdzily na tych szerszych,i jeszcze jedno Trumpeter nie lubi tej skali gdzie do cholery ryflowane błotniki???? ja się pytam, wszystkie modele w skali 1/72 ich nie posiadają trzeba dorabiać strata czasu ,swojego przez to robilem 2godziny .Co składalność to jest to następny model po KW-1 gdzie o szpachli zapominamy .

 

A model bardzo fajny ,tylko może jednak trochę gratów na pokrywy silnika można położyć ,będzie taki rasowy stug z Rosji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno Trumpeter nie lubi tej skali

Witam!

Tak sobie myślę że prawda jest bardziej prozaiczna:

Modele Trumpetera przeznaczone do sklejania są dla niego produktem ubocznym- podstawa to gotowce sprzedawane w tzw."cywilizowanym świecie" jako "full hands made product". W Szanghaju czy innym mieście-fabryce,żółci bracia siedząc w ziemiance przy świetle kaganka klecą klusiatymi paluszkami takie cacuszka setkami,po szesnaście godzin na dobę za miskę ryżu . Stąd wszelkie uproszczenia-jakby się dało to model składałby się z góra pięciu części . Jakiś czas temu przyglądałem się ichniejszemu Brumbarowi. Chłopaki poszli na całość . Monolit gdzie się tylko da .

Ale gdyby wszystko było O.K to co by nam zostało a tak to mamy pole do gimnastycznych popisów zadając kłam powiedzeniu że z gó...a pomarańczy nie zrobisz .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temir ja bym u nich umarł z głodu jak by mi dali tylko tą miske ryżu ,zresztą oni by mnie nie chcieli mam grube paluchy .

Witam!

No a chińczyk musi . Oni tam wyrzeczenia we krwi mają .

A swoje paluchy z różnych względów (modelarskich) już nieraz chciałem poddać amputacji

Poważniej: to Stuga już łyknołem, z KW zainwestowałem lata temu w produkty PST -wtedy bezalternatywne-(na szcęście jedynie dwie sztuki, wyrobi się z czasem )i teraz katuję jednego konkursowo . Czaję się na ich KW-2.

Emil podobnie jak wszelkiej maści prototypy i inne "very limited edition" programowo odpada - mało czasu a modeli sporo a wciąż pojawiają się nowe .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.