Skocz do zawartości

Tamiya Panzer II F 1:35


RysiuMajster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Po kilku latach przerwy powoli wracam do tematyki modelarskiej.

Na pierwszy ogień dość prosty model w ramach przypomnienia sobie technik i rozgrzewki.

Stary ale moim zdaniem świetnie spasowany wypust Tamiya , do tego figurki również z wyżej wymienionej firmy jakościowo nie powalają ale postanowiłem wykorzystać zapasy , które mi pozostały.

Model malowany akrylami do tego olej na wash'a i pigmenty. Podstawka to mix faller'a i wyrobów własnych

Co do samego zamysłu to model malowany czysto fikcyjnie nie jest zgodny historycznie ale nie to było moim celem.

Trochę rzeczy jeszcze do poprawy ale na warsztat już idzie kolejny projekt z zakurzonego magazynu , więc będzie na czym trenować.

PS.Figuranci trochę się błyszczą ale to efekt oświetlenia naturalnie są matowi.

Zapraszam do oglądania

7bc5e58256e46c57gen.jpg

c77b6bd685d4e95agen.jpg

f94dc5756db2db89gen.jpg

d2221bfbf7c6f88bgen.jpg

4674547f8647675agen.jpg

276bbbba585c9b67gen.jpg

6b84ff2c820a0af2gen.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że pomalowany nijak, bo nie wiadomo co napisać. Gdybyś postarał się cokolwiek zbliżyć do malowania historycznego można by ewentualnie coś pochwalić lub skrytykować konstruktywnie. Jadnak gorąco dopinguję, ponieważ ja sam wróciłem do tego hobby po latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w poście wyżej model traktowany jako trening i przypomnienie technik.

Nie koncentrowałem się na prawidłowości historycznej choć wiem że to daje o wiele lepszy efekt i tematy do rozmów.

Kolejne projekty będą już na pewno powiązane z historią, najbliższy zaczynam dziś, relacja niebawem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czym malujesz - pędzel, aero?

Ocenić ciężko bo jak było już nadmienione kolorystyka trochę to uniemożliwia. Suchy pędzel powoli odchodzi do lamusa, można go wykorzystać ale w takim stopniu jest GP jednak za dużo. Dodatkowo zbyt ostry kontrast kolorów.

Powiedzmy tak, dobrze że jest, ale trzeba trenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje Aero (figurki pędzel) co do suchego to na pewno przy nowym modelu nie będzie go aż tyle.

Panzer II był typowym modelem na przypomnienie sobie wszystkiego co pamiętam z przed kilku dobrych lat,

będę starał się żeby kolejne były już tylko lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.