Skocz do zawartości

M4A3 Sherman (Tamiya 1:35)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Coś mnie naszło żeby zaprezentować swoje dawne pancerne "dokonania"

Już od dłuższego czasu zajmuję się samolotami ale kiedyś bardzo lubiłem czołgi. Od niedawna korci mnie żeby znowu skleić coś pancernego...

 

Oto mój Sherman z przed 3 lat kiedy jeszcze nie znałem pigmentów, washa, cieniowania itp.

 

de2e6a30f7c8f8aa.jpg

 

e43d30ac3b7ca26b.jpg

 

d962005164c281a4.jpg

 

dea7fb27fc1e26f1.jpg

 

8e5aa9399ef8c8c2.jpg

 

3eea677e36229ced.jpg

 

853fae7c13656a9e.jpg

 

eba39b09c24e8741.jpg

 

691805cc43d68932.jpg

 

Model waloryzowałem blaszką Eduarda i metalową lufą Abera, gąsienice to skrócone o jedno ogniwo gumy z zestawu

 

Teraz już wiem, że włazy nie były białe od środka, prawda?

 

Zapraszam do komentowania

 

Pozdr Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O włazach wspomniałeś, ciekawi mnie kolor lamp przednich (???)

Szkoda, że gąski to guma - psuje to widok super czołgu, jeśli już dołożyłeś blachy, metalową lufkę to warto by jeszcze Friule. Generalnie model bardzo ładnie wykonany, malowany i ubłocony, fajne skrzynki, blachy bardzo realnie powyginane.

Z czego robiłeś linę bo troszkę nienaturalna?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki za komentarz

 

Z gąskami o ile pamiętam to był problem z ich zakupem...bo w sklepie akurat zabrakło (wtedy jeszcze nie kupowałem przez internet),sprowadzanie by trochę potrwało, a ja chciałem zdążyć na jakiś konkurs dlatego zapadła decyzja o "gumowcach"

 

Lampy są pomalowane na czarny półmat. Podpowiedział mi to pewien ceniony modelarz z Lublina teraz zrobiłbym reflektory od podstaw ale wtedy posłuchałem rady "miszcza"

 

A lina to Karaya, faktycznie trochę niefortunnie ułożona.

 

W każdym razie jeszcze raz dzięki za uwagi W końcu po to stworzyłem ten wątek. Chcę uniknąć błędów, które popełniłem 2-3 lata temu

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć zbliżenie ryja czołgisty, bo zdaje mi sie,że jest bardzo fajnie pomalowany :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki za opinie

 

Mam jedno pytanko : co to za perforowana osłona lufy w tej Pięćdziesiątce ? Czy bazowałeś na jakimś zdięciu ??

 

Otóż lufy są bodajże od Karaya'i. Był to zestaw luf do shermanowskich K.M-ów. także uznałem je za okej...ale faktycznie nie widziałem perforowanej półcalówki na shermanowej wieży

 

Chciałbym zobaczyć zbliżenie ryja czołgisty, bo zdaje mi sie,że jest bardzo fajnie pomalowany :-))

 

Hehe to chyba jednak złudzenie bo nie stosowałem żadnych "upiększających" metod, po prostu gębę pomalowałem Humbrolowskim 'matt fleshem' (nr chyba 61), a potem przybrudziłem startym węglem artystycznym...proszę, oto zdjęcie:

 

77f72e2e9d8d3c81.jpg

 

Pozdr Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem przybrudziłem startym węglem artystycznym...

 

hahaha

jak oglądałem foty to sobie pomyślałem, że drajwer wygląda jak górnik po szychcie a tu sie okazało, że trafiłem idealnie ....

 

czolgutek superancki jak dla mnie i załoganci też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.