Skocz do zawartości

German 3.7cm flak 36 1:35 Bronco Model


Dzidek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Mój jak by nie było pierwszy warsztat Z modelarstwem miałem kiedyś do czynienia ale raczej to była domowa ekspozycja na miarę ówczesnych lat komuny... braku modeli , farb , narzędzi

Teraz zachciało mi się z wiekiem lat po modelować co nieco...mam całkiem dobrze zaopatrzony warsztat ( narzędzi pod dostatkiem ) z farbami i innymi specyfikami to raczej na razie nie za bogato bo nie wiem co z czym się je.

Mój pierwszy model żeby sobie przypomnieć jak to było i czy jeszcze wzrok odpowiedni padło na działko 3.7 cm flak 36 firmy mało mi znanej Bronco Model plus dodatki od ABERa

100_2458.jpg

100_2474.jpg

100_2475.jpg

Miało być prosto a okazało się że model ma bardzo dużo części i do działka jest jeszcze przyczepka z wyposażeniem , ale poradziłem sobie z ta drobnica zostawiając blaszki ABERa do następnego modelu bo na 100% jeszcze do tego działka wrócę

Z samego klejenia jestem zadowolony - zaopiniujcie sami

100_2460.jpg

100_2462.jpg

100_2463.jpg

100_2464.jpg

100_2466.jpg

100_2468.jpg

100_2469.jpg

...........................................................................................

I teraz zaczynają się dla mnie schody bo nadchodzi etap najmilszy czyli malowanie i postarzenie...i tu chciałbym prosić o pomoc merytoryczną co by nie było nie byle jakich znawców technik wykańczania modeli...

Kolorem głównym będzie Vallejo RAL7009 ciemno szary i teraz pytanko w jakim kolorze dać podkład ? Mam dostępne na warsztacie Chaos black Citadel , Primer Vallejo German red brown RAL8012 , Primer German panzer grey RAL7021

Będzie pasować któryś z tych czy zakupić jakiś bardziej dopasowany?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem wygląd zdjęć nad jakością jeszcze będę pracował - potrzeba oświetlenia z tyłu może będzie większe zainteresowanie , tak wiem.... wiem.... to nie czołg tylko działko przeciwlotnicze . Przyjdzie czas na czołgi które zalegają w szafie , są zamówione i na które mam smaka

.................................................................................................................................

Up date

Tak zrobiłem jak piszesz Chaos Black z puszki... wrażenia bardzo dobre ale muszę poćwiczyć bo wydaje mi się że troszkę za grubo się nałożyło ( albo to tylko moje wrażenie i jeszcze się trochę wyklaruje po tygodniu schnięcia )

100_2489.jpg

100_2485.jpg

100_2486.jpg

100_2487.jpg

100_2488.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na działach się nie znam, ale za chwilę jak będzie jakiś jaśniejszy kolor to może coś będzie widać.

Jeżeli chodzi o fotki to zmodyfikowano tuje sobie takie coś:

 

SNwdT8WSqLgJp1J-14RFxevUnI7-hw18WPNVJYIcdcexl0WfoCq_5r41F4ojoURyZGl7KhzQRrC1auIAiL6wYUvzPDURGPZsvruRuK2fdmYBZgYHtrY76ZdxQwS9zY7BmZwlacmgH-zPDTFAs3iwckeZvkHf2HRxPk50EHPwQCft43KovlBcZd29_bHjEhFLUPPqP6Xccez6apxJc04WBBgI1XbBwOGTaQLeoBf_CVgdMJCe2puUOBA2kG9sxR8g4ImzoUYRnir5QyjT46e2fw0o5wm-twTi0pll9qacvGjtDtOrVpDM_wVW-o1wfcqtXtgxzoR2EVk6PMVpUf3-vGnOduueT-vNe53uVHG6dezZhnkxdk04hBBunO18Cw-PAsy1PYRdET6DnewJ3ZGLT0pfJk1gJUdwP_sLcR568b3hQlLJ8tiIS7tV6gvMeg2neVao2kZ3a3fFiDrtkcDkuz4hposIVb3xxjmK4QP289FjbgYaK9ZjkDm36xHKILRo80iKJXuWmDxzINyFcZRgmA7QSFcycO2oLR00cBoddVPDgiv3DL3gZN4JqHWIwffdcb6bk7QZfen-YHJciisXmU7RqQBEa5axwSQYO_o=w1024-h682-no

 

A będziesz miał takie fotki (oczywiście trzeba a jeszcze podziałać z aparatem)

 

vvSO7KYlOqJorZmDl842KOfsdL5NwWv2qtPeEAkWv_5eK6uHXd3TuInUzYn2eIhaSlv8YbO5Edov_88obZmWeJjkToeTDr6mO8ng-XDVSkHpYYrJhCQ_sN-Va4c9g9h-jhcTKQIHBiCEd7VC1WEqKmQI2se4zEUkOcsqT0JdS-mxmov7HaZ2EMSsOYvj3WnyUullg_5GF8klvPONaEzNIT68feaFlEVN43okpRjH46u8Cv9lxqMZO5fLwTcD-c8lUrIekbMAyZXrAhHQI5EeBO5P3akSnfFajGBWctJ2iEulD1r6K0LcIdx3pV3hY2C5sqXJ_b2WLB9CYXsTm-wlXahc_aE_4yitVVpL_6A6Z_CZxPayxz0zSPpZWqte6xWNshCShfQ36J8wqc95BXl0IHfWBsh3Lm7OLwlzkxD6fL6uw3CynoTuaUPsg0QLZgyKLU2kupvmQ7h2Nnjw2YOhcHZHIx1DlF6_mU8d1br5wD_eMNsRPAmcNFGZCFT7znvzm-8tBgogOBf1OokFsuN0-y9tgX7Wwto45bQk9SMTgpAPtwxN_myn8T6IwOKeWojkY2tA69yEjMB8bPSI9tZeZ0bYo1gxtbrOjyyi9Nk=w1024-h682-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Kolega miał chyba podobną gimnastykę jak ja, żeby na tej czarnej bryle zrobić sensowne zdjęcia, ale muszę przyznać - Tobie wyszło lepiej. Co do modelu -

jest postęp, ciekaw jestem malowania.

 

bazylms - To od góry białe to też lampa na tym stanowisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakiś odzew...nie oczekiwałem żadnych achów i ochów tylko cokolwiek w temacie bo to faktycznie tylko porządne działko , następny będzie czołg obiecuję

Jako że mam zamiar modelować na całego to faktycznie muszę dokupić więcej światła i spróbować zrobić dobre zdjęcia małym aparatem a jak nie to kupię po taniości jakąś lustrzankę.

Następny krok to będzie malowanie a tu muszę ogarnąć sprawę aerografu i przypomnieć jak się maluje z ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Up date

Sam jestem zadowolony z postępu prac... nie jest to na razie szczyt modelarskiej techniki, ale grunt że się nie zniechęcam i mam zabawę. Aerograf spoko po woli go opanuję a że mam cztery to mam co opanowywać

Czytanie, próby, testowanie i dalej do przodu i kiedyś będzie super Na razie postępy bo już pomalowany , osidoluxowany i położone kalki...

Co do koloru to to chyba popełniłem błąd

Vallejo 71.268 RAL 6006 Feldgrau ( German Grey )

Vallejo 70.995 Antrazitgrau ( German Grey )

Malowałem tym pierwszym, ale nie wiem czy ten szary nie dotyczy koloru umundurowania Ale co tam na pierwszy raz mogę sobie to wybaczyć i następnym razem trochę poczytać a nie brać farbę jak leci...

s-l1600_5.jpgs-l1600_6.jpg

100_2495.jpg

100_2496.jpg

100_2498.jpg

100_2499.jpg

....................................................................................................................................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

skoro miałeś tak długą przerwę... efekt jest więcej niż niezły...

Najważniejsze, że skleiłeś czysto i symetrycznie.

Położyłeś kalkomanie, ale nie jest to ostatnie słowo.

Proponuję pokryć je jeszcze raz poprawnym kolorem. Dzięki temu model "ożyje".

A kalkomanie... wiele działek nie miało żadnych oznaczeń.

Spróbuj na innym kawałku plastiku lub mniej udanym modelu, jak będzie wyglądać nowy kolor. Pamiętaj, że w wypadku Panzergrau lepiej rozjaśnić go, niż malować "gotowcem"- niezależnie od producenta...

Poćwicz zanim pokryjesz właściwy model. z czasem zaczniesz stosować różne techniki i "chwyty" modelarskie- no i obserwuj warsztaty Kolegów np. z tego forum.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za dobre słowo i rady. Ale już nie będę nakładał więcej farby bo zaleję zupełnie detale

Pobawię się jeszcze z washem i pigmentami coś tam pewnie wyjdzie na plus Obowiązkowo dorobię jakąś podstawkę i odstawię do gabloty jako pierwszy gotowy model... może i za ciemny , ale dobrze poklejony itd. Ale sobie cukruję

Jestem zadowolony że jeszcze nie zapomniałem jak się klei i obrabia elementy a na resztę przyjdzie czas... 50siątkę mam w tym roku a gdzie tam emerytura... i dalej

Jak ogarnę to zrobię Up date

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.