Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 "G-?" Revell 1/72


HubertK

Rekomendowane odpowiedzi

Farby to Gunze hobby color (seria H)

 

RLM 02 - H70

RLM 74 - H68

RLM 75 - H69

RLM 76 - H417

lakier matowy H20

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamki zrobione

 

dsc06765ti5.th.jpgdsc06766pj5.th.jpg

 

Model także zagruntowany sidoluxem, jutro zabawa z kalkomaniami i może wash....

 

W każdym bądź razie Wrocław już za tydzień więc muszę kończyć z tym Mietkiem

 

PYTANIE: czy przy pomocy płynów uda mi się okiełznać kalkomanie Academy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak powiedziałem tak zrobiłem

 

dsc06768ib3.th.jpgdsc06769hx7.th.jpgdsc06770mh8.th.jpg

 

Chciałem zrobić hakenkreuze ale okazało się, że te co je mam w zestawie swastyk są za duże i nie pasują :/

 

Interesuje to kogoś w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Interesuje to kogoś w ogóle?

 

No wiesz ...

 

Zobacz sobie na licznik wyświetleń wątku

 

Ja na przykład tylko obserwuję , gdyż czuję się zbyt cienki w materii Bf-109 co by coś skomentować ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polakierowany matem, podwozie złożone, trzeba tylko wszystko poskładać

 

dsc06771nx5.th.jpgdsc06773uo6.th.jpgdsc06774yp4.th.jpg

dsc06775zk1.th.jpgdsc06777cf2.th.jpgdsc06772nn7.th.jpg

 

 

Czy podwozie jest ok?

 

Może mi ktoś zdradzić tajemnicę poprawnego pomalowania karabinów (działek)?

 

I czy może mi ktoś podać jaki kolor trzeba użyć do pomalowania mundurów niemieckich? Chodzi o ten szaro-niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi ci o preshanding czy o wash?

 

Przy preshandingu nakładam delikatną warstewkę farby na linie(pomalowane wcześniej na czarno) a potem bardzo małym strumieniem maluję środki blach. Jeśli chodzi o wash to nakładam sidolux, potem czarną humbrolówke nakładam pędzlem na linie podziału blach i po prostu ścieram nadmiar farby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubertK konkretnie to chodzi mi jak zrobić, żeby te linie podziału były widoczne, bo tego nie ogarniam :(

 

Powiedz mi jeszcze jak nakładasz i czym sidolux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem taki film jak pewien pan robił preszajding. Robił to tak sprytnie, że najpierw kładł jednolity podkład na cały model. Potem malował czarne linie w miejscu gdzie mają być ostatecznie widoczne. Następnie powierzchnie pomiędzy liniami wypełniał kolorem właściwym oraz na koniec kolorem właściwym delikatnie pokrywał czarne linie, tak by został tylko ich cień należyty dla efektu końcowego. Oczywiście wszystko z psikawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubertK konkretnie to chodzi mi jak zrobić, żeby te linie podziału były widoczne, bo tego nie ogarniam :(

 

Powiedz mi jeszcze jak nakładasz i czym sidolux?

 

 

Z preshandingiem bywa różnie, najlepiej wychodzi pod jasny kamuflaż. Farbę trzeba nakładać bardzo słabym delikatnym strumieniem, takim, że nie kryje od razu malowanej powierzchni. I takim to strumieniem malujesz normalnie model i po kilku seriach zobaczysz ze w miejscach preshandingu utworzył się delikatny cień. Poćwicz, na pewno się uda.

 

Sidolux nakładam aerografem. Leję go prosto z butli, ustawiam w aero strumień ok 5mm i szybkimi ruchami nakładam na model. Proponuję przetestować to gdzieś na boku żeby nie spieprzyć modelu

 

A tak do wszystkich:

 

Czy podwozie jest ok?

 

Może mi ktoś zdradzić tajemnicę poprawnego pomalowania karabinów (działek)?

 

I czy może mi ktoś podać jaki kolor trzeba użyć do pomalowania mundurów niemieckich? Chodzi o ten szaro-niebieski

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci cienie blach przy aluminiowym kolorze??

 

w takim razie zrobiłbym tylko wash

 

Tymczasem

dsc06780lo5.th.jpgdsc06781gc8.th.jpg

 

Silnik zamontowany, okablowany, nawet bezpieczniki się znalazły

 

trzeba teraz co nie co pomalować na jakiś "kablowy" kolor, zamontować kabinę, działka, pasy i rurkę pitota (tylko muszę sie przejść po nią do apteki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci cienie blach przy aluminiowym kolorze??

 

w takim razie zrobiłbym tylko wash

 

Bo on taki "płaski wyszedł". Pokryłem go teraz lakierem, ale wyszedł mi w jednym miejscu zaciek, ale poczekam do wieczora (24h miną do tego czasu) i pojadę papierem 2000 i nałożę na to wash, może się wyrobi na tych zagłębieniach o ile lakier tego nie wypełnił za mocno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy może mi ktoś podać jaki kolor trzeba użyć do pomalowania mundurów niemieckich? Chodzi o ten szaro-niebieski

Zgaduję, że chodzi o feldgrau - na liście Pactry jest A76 "German Uniform Feldgrau - Matt". Co do odpowiedników innych firm, to znalazłem Gunze Sangyo32, Vallejo modelcolor 920, Lifecolor ua 34159. A który najlepszy, to już trzeba figurkowców spytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci cienie blach przy aluminiowym kolorze??

 

w takim razie zrobiłbym tylko wash

 

Bo on taki "płaski wyszedł". Pokryłem go teraz lakierem, ale wyszedł mi w jednym miejscu zaciek, ale poczekam do wieczora (24h miną do tego czasu) i pojadę papierem 2000 i nałożę na to wash, może się wyrobi na tych zagłębieniach o ile lakier tego nie wypełnił za mocno :(

 

Żeby nie wychodził płaski, możesz do podstawowego koloru dodawać inne odcienie metalizera i malować tym nieco innym odcieniem sąsiednie panele, oczywiście dokładnie maskując niemalowane powierzchnie. Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy może mi ktoś podać jaki kolor trzeba użyć do pomalowania mundurów niemieckich? Chodzi o ten szaro-niebieski

Zgaduję, że chodzi o feldgrau - na liście Pactry jest A76 "German Uniform Feldgrau - Matt". Co do odpowiedników innych firm, to znalazłem Gunze Sangyo32, Vallejo modelcolor 920, Lifecolor ua 34159. A który najlepszy, to już trzeba figurkowców spytać...

 

 

Vielen Dank znaczy wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamierzeniu ma być banda faszystów oglądających 109'ke z każdej strony, i to będzie albo piechota albo stado mechaników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.