Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 "G-?" Revell 1/72


HubertK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem się dołączyć do konkursu z Messerschmittem Bf 109 G-6 od Academy. Wyposażę go w żywiczny kokpit od Airesa, Blachy Eduarda, żywiczne śmigło, kołpak i ster kierunku, a także kilka części od revellowskiego dawcy

 

INBOX

wypraski A C C - powód dla którego potzrebuję dawcy

dsc05813ub7.th.jpg

dsc05841ej1.th.jpg

 

Teraz muszę jak najwięcej podgonić ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o firmę Academy, to mam niemiłe doswiadczenia jesli chodzi o kalki, lubia się odklejać. Tak więc dobrze jest się zaopatrzyć w jakies zmiękczacze.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do dzieła! Ile już zdołałeś podgonić? Pytam, bo jeśli zrobisz ten model tak, jak pokazałeś poprzednimi, że potrafisz, to będzie co oglądać.

 

W jakim będzie malowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie kończę kokpit, muszę jeszcze mu kilka drobiazgów zrobić, i będę myślał jak wyeksponować silnik (Byłbym wdzięczny za jakiś pomysł, bo przez KMy nie za bardzo to widzę:?) Wciąż czekam na dawcę i kilka elementów z żywicy.

 

Malowanie będzie prawdopodobnie takie jak w 410

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciemne zdjęcie, a wszystko przez to, że chciałem jak najbardziej z bliska strzelić to foto

dsc05855zj5.th.jpg

Kokpit skończony, więc wytoczyłem wojnę silnikowi, a dokładniej jego mocowaniom (których nie ma ). Wzorowałem się na zdjęciach... Tak jak przy 410

dsc05853az8.th.jpg

 

 

A paczki wciąż nie ma... Kocham polską pocztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika - nie jestem tego tak całkiem pewien, a nie chce mi się sprawdzać, ale na stronie warcenter.cz chyba widziałem (w dziale E-books/Folded paper and glue) kartonowy silnik przeznaczony do modelu Halińskiego, po przeskalowaniu mógłbyś się na nim spokojnie wzorować. Możesz też popatrzeć na Konradusie - też tam chyba był.

A na pocztę to szkoda mi słów - zakupiony na allegro polistyren wrócił do nadawcy, bo nie zostawili mi ani jednego awiza, a jak kupiłem model na konkurs to codziennie latałem na pocztę spytać, czy już doszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co do silnika - nie jestem tego tak całkiem pewien, a nie chce mi się sprawdzać, ale na stronie warcenter.cz chyba widziałem (w dziale E-books/Folded paper and glue) kartonowy silnik przeznaczony do modelu Halińskiego, po przeskalowaniu mógłbyś się na nim spokojnie wzorować. Możesz też popatrzeć na Konradusie - też tam chyba był.

 

Nie wiem jakoś nie mogłem tego znaleźć, ale mniejsza z tym, poradzę sobie opierając sie o dokumentacje zdjęciową

 

Paczki dotarły. Mam nadzieję, że mnie nie rozszarpiecie jeśli powiem, że dawca okazał się na tyle dobry, że postanowiłem z niego zrobić całkowity użytek. Jest to model revella Me 109 G 10. postanowiłem nie bawić sie w składanie jednego modelu z dwóch tylko złożyć ten kompletny (niedawny dawca) Ale, wciąż dążę do G-6...

 

dsc05881vm8.th.jpg

 

Mam 5 dni wolnego na walkę z tym modelem. Na razie jestem cały w opiłkach bo ścierałem wnękę kokpitu (ręcznie) tak aby się kokpit mieścił.

 

Na foto: Pozostała żywica, lewa część kadłuba z wyciętym miejscem na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, te blachy i żywica , to z allegro od niejakiej frotki???

Pytam bo skompletowałem sobie podobny zestawik (bez silnika) :-))))

Fajne są żaluzjo-klapy od chłodnic skrzydłowych.

Ciekaw jestem jak Ci pójdzie :-)), a najbardziej, jakie wybierzesz malowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, te blachy i żywica , to z allegro od niejakiej frotki???

Pytam bo skompletowałem sobie podobny zestawik (bez silnika) :-))))[...]

Pozdrawiam

 

Dokładnie:D

 

Te żaluzje mam z przedpotopowego Eduarda;) Fajnie się prezentują w modelu. A malowanie planuje RLM 74/75/76 jak w 410.

 

A zestawik do czego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to do czego, do Bf-109 G-10 AS z revella :-))) dokładnie to samo co u ciebie, oprócz silnika, choć przyznam,że sie nad nim zastanawiałem :-))

Stąd moja ciekawość,jak Ci pójdzie. Tak czy inaczej ,mój będzie miał otwartą chłodnice na maksa :-)) Mam taka irracjonalną potrzebę :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję to rozchylić

 

Wykończyłem kokpit

dsc05884nm6.th.jpg

Silnik już też prawie gotów:

dsc05888tp5.th.jpg

I zabawiłem się w rzeźnika i poćwiartowałem gagatka

dsc05890du9.th.jpg

Zalałem także nitro-plastykiem niedolewki

W niedalekiej przyszłości(tj. jutro ewentualnie pojutrze) mam zamiar złożyć bryłę modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Idzie jak po grudzie.

Bawiłem się wczoraj do 3 w nocy, i dzisiaj praktycznie cały dzień Zmęczenie zaczyna mi dokuczać:/

 

Bryła złożona, wstępnie wyszpachlowana. Zrobiłem też lotki - never again... Zrobiłem przedział silnika (pozostało tylko kilka przewodów zrobić) Dopasowanie silnika zajęło mi chyba najwięcej czasu... ale w końcu osiągnąłem mój cel..

 

dsc05917db7.th.jpg

dsc05918cr0.th.jpg

Dzisiaj spróbuje skończyć szpachlowanie, jutro może podkład położę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety poległem. Myślałem, że zdążę do końca konkursu, ale się przeliczyłem. Kilka komplikacji jakie mi sie przydarzyły spowodowały znaczne opóźnienie. Podkład będę mógł kłaść dopiero jutro, bądź w piątek za tydzień. Za 2 tygodnie wyjeżdżam co spowoduje, że nie uda mi się skończyć modelu na czas. Postanowiłem już się nie śpieszyć , tylko powoli, ze spokojem dokończyć model. Nie wiem czy w takim przypadku relację trzeba przenieść do zwykłego warsztatu?

 

Pozdrawiam i przepraszam, że nie udało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę Państwa, proszę uważać, tumany kurzu poruszyłem i odkopałem ten temat...

 

Wreszcie znalazłem czas na 109'ke. Straszne komplikacje z nim miałem, wszystko przez kombinowanie i ulepszanie na siłę. Byłem ambitny podchodząc do tego projektu, ale z dnia na dzień ambicja mnie opuszczała. Czego nie zrobiłem, zawsze było nie tak. W końcu uporałem się z większością problemów, teraz pozostaje mi doklejenie kilku detali i mogą w końcu zacząć właściwe malowanie.

 

dsc06742wi1.th.jpg

no dobra wiem że wygląda fatalnie....

tak się na chwilę obecną model prezentuje. Wiem, że zbytnich postępów nie widać... ale postępy są...

 

jak tylko wymyślę jak przykleić dolne klapy chwytów powietrza biorę się za podkład a potem preshanding

 

Znawcy 109'ek lepiej nie patrzcie, bo model będzie co najwyżej efektywny , ale rzeczywisty to on nigdy nie będzie:/

 

Miało być pięknie a wyjdzie jak zawsze....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład położony, w końcu da się patrzeć na tego dziwoląga...

 

dsc06744du3.th.jpgdsc06745ml5.th.jpg

dsc06748qt0.th.jpgdsc06749lf3.th.jpg

 

Czy może ktoś skomentować obecny stan modelu? Przydała by mi się konstruktywna krytyka.... Po prostu chciałbym jak najwięcej wykrzesać z tego dziwadła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś skomentować obecny stan modelu?

dzięki...

 

 

Preshanding zrobiony, Położony RLM76. Także przygotowałem podwozie do malowania i zrobiłem owiewkę

 

dsc06757dd6.th.jpg

dsc06759ur5.th.jpg

 

Jutro może dojdzie kolejny RLM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo podstawowe zrobione oczywiście trzeba gdzieniegdzie poprawić ale tym sie zajmę jak będę robić plamki

 

dsc06761co1.th.jpgdsc06762rm6.th.jpgdsc06763vj8.th.jpg

 

Teraz poprawki, plamki i biały ogon zrobić

 

W mojej głowie narodził się pomysł aby zrobić kolekcję Messerschmittów. 410'ke mam 109'ke kończę, myślę, że przydała by się 110'ka i 210'ka i ewentualnie komet albo 262.

 

Dlatego mam pytanie do bardziej zorientowanych: Czy 110ka i 210ka występowały w malowaniu RLM 74/75/76? Aha i czy ten schemat kamuflażu co go obrałem w 109'ce to taki powtarzalny schemat w samolotach niemieckich?

 

Proszę, odpowiedzcie!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubertK, fajny pomysł z kolekcją, może dodaj sobie jeszcze bf108 ze starożytnego zestawu Hellera i parę co dziwniejszych 109-ek z Amodelu Jest trochę tych meserszmicików w 1/72.

 

Pomyślę pomyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i czy ten schemat kamuflażu co go obrałem w 109'ce to taki powtarzalny schemat w samolotach niemieckich?

 

Nie wiem, czy Ci o to chodzi, ale każdy typ miał oczywiście swój własny rozkład plam (segmentów) kamuflażu. Podstawowe schematy są ładnie pokazane np. w kilkuczęściowym wydawnictwie AJ-PRESSu "Luftwaffe" z serii Malowanie i Oznakowanie.

 

Pozdrawiam i życzę udanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.