Skocz do zawartości

[Miniprojekt] RKKA 1935-1945 1/35


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Rozpoczynam kolejny miniprojekt. Tym razem na tapecie ląduje Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona. Będzie to warsztat zbiorczy wszystkich figur AC jakie będę wykonywał.

 

Jako pierwsze pod nóż trafiły dwa zestawy MasterBoxa: Kontratak 1941 oraz tankiści od 1943 roku.

Figury jak na razie zostały wycięte, wszystkie części obrobione, bryły sklejone po drugiej (ostatecznej) szpachli. Powoli zaczynam też malunki wyposażenia i twarzy.

Dwa słowa o zestawach:

Kontratak. Bardzo fajne dynamiczne pozycje, detal bardzo dobry, spasowanie 4,5/5. Dużo zapasowej broni, zestaw daje możliwość wykonania jednej z dwóch pozycji oficera ( z Nagantem w ręce bądź z PPD40) oraz podnoszącej się postaci ( głowa w hełmie bądź obandażowana).

Tankiści. Pozycje niektórych figur dziwne. Częściowo dynamiczne, częściowo statyczne. Składalność dobra (4/5), detal średni +, zapasowa głowy, dwa warianty hełmofonów.

vHIjKxG.jpg

8uJgRyZ.jpg

R4H9uWZ.jpg

z8T33w4.jpg

gCiOtoQ.jpg

cKoFWlB.jpg

zy3Jokr.jpg

NNJW5aj.jpg

LjBuxwX.jpg

WW7QPQq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powoli do przodu. Mordki na wykończeniu - schną dlatego nie ma zdjęcia.

Wszystkie figury zapodkładowane, obrobione. W zagłębieniach zapuszczony wash plus później poprawienie czarną farbą, następnie na całość suchy pędzel. Teraz czeka mnie malowanie, rozcieńczoną, bazową farbą mundurów (mgiełka z aero). Docelowo będzie kilka kolorów, zastanawiam się czy nie zrobić u kontratakujących każdego w innym kolorze ( drelich, a one kochają płowieć... ). Tankiści będą mieli 2-3 kolory drelichowych kombinezonów.

Pd8DvYE.jpg

xqh3NRE.jpg

ebc388Y.jpg

h1C2Uro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zaczynamy pracę nad cieniowaniem.

Poglądowe z użytymi farbami:

FbA4MGp.jpg

Politruk ma gatki zabezpieczone maskolem, dlatego tak zniekształcone.

Ktoś mnie pytał po co robię wstępne cieniowanie (czarny w zagłębienia i suchy pędzel białym) na podkładzie. Oto odpowiedź. Figury mają tylko napyloną warstewkę bazowego koloru pod dalsze zabiegi:

fWZ4ElJ.jpg

Pierwsza figura wycieniowana:

Uo4XEYM.jpg

zMmn7lr.jpg

zvUYvPy.jpg

kW8q57w.jpg

Komandir również dostał bazowy kolor na spodenki:

DeUHIXC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Figurki Panzerjagerów skończone więc wznawiam pracę nad sowietami.
 Wyposażenie dostało podkład - będzie malowane od nowa - poprzednie moje wypociny w tym temacie wyglądały żałośnie...
nfIC1Nf.jpg
Hełmy SSh 36 dostały kolor (rusian armour green) - wyszły w 3 odcieniach, czyli tak jak chciałem. Orinetuje się ktoś z Was czy są dostępne kalki w 1/35 na te hełmy ( czerwony kontur gwiazdy z młotem i sierpem w środku) lub ew. do kogoś się zwrócić z tym tematem?
NRTwFBk.jpg
Kolejne aktualizacje niebawem. Zacznę od zmalowania całego wyposażenia i uzbrojenia i stopniowo będę malował i doposażał kolejne figury.  Widziałem w zapowiedziach Zvezdy, że również planują wydać sowietów w podobnych pozach więc najpewniej za jakiś czas i ten zestaw zakupię i połączę z tym na jednej dioramce. Pierwotnie chciałem tych sowietów zrobić na IX.39, ale wymaga to za dużo przeróbek i zmiany wyposażenia: zbyt bogaci są jak na wrzesień + część elementów wyposażenia to modele nowsze wprowadzone po wojnie zimowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładownice do Mosina pomalowane.
clqPlSy.jpgLddwn5p.jpg
Manierki pomalowane i pocieniowane:
a7aIa2C.jpg
P5WNobb.jpg
Plecak wz.39 pomalowany i pocieniowany:
40OB48X.jpg
UIX4hkc.jpg
nTBzusb.jpg
uoLBHis.jpg
WV4ZURk.jpg
RylmVX3.jpg
Kolejny plecak wz.39 i wz.40 w bazowych kolorach. Mieszok wz.40 zostanie przemalowany na inny kolor - ten jest za jasny. 
u3HN8Lm.jpg
Pierwsza figurka w podkładzie.
OZYXpg7.jpg
75yDZHo.jpg
opvRAAf.jpg
8DglkNq.jpg
Poprawiłem jej troszkę rzeźbę detali ( szwy na bluzach). Muszę jeszcze te miejsca gdzie były ryte linie przejechać papierem ściernym i zabieram się zamalowanie munduru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace postępują powoli:
Saperki mają zmalowane trzonki i metalowe części. Poprawiłem rzeźbę pokrowców ( nie udaje mi się złapać ostrości do zdjęcia więc nie daję). Teraz czeka mnie malowanie pokrowców. Na zdjęciu pokrowce w starej, pierwotnej formie, która będzie zmyta.
okmtbjD.jpg
vu7nYCT.jpg
Mosiny wz.1891 zmalowane. każdy ma kolbę innego rodzaju. Część ma zrobioną imitację słoi, część parszywej jakości sklejki. Wzorowane na kilku zdjęcia z neta. Pozostało dorobić pasy nośne. 
nbRfx7v.jpg
iRWt7PV.jpg
Pierwszy figurant w bazowym kolorze:
kI9Gtlp.jpg
0od9ETT.jpg
afTuYSW.jpg
6fkewFw.jpg
I wyposażenie od niego ( zdjęcie przed zmalowaniem mosina).  Zostało zmalować pokrowiec od saperki. Torba na maskę pgas. obr.36 w kolorze piaskowym ( RLM79), ale średnio mi sie ten kolor podoba. Pozostałe będą w brązowo-zielonym. 
g622Sb5.jpg
Myślę, że w najbliższą sobotę zacznę cieniowanie munduru i skończę saperkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy prawie gotowy.
 Mundur skończony w 90% - zostało zmalować malinowe patki, zapuścić washa w szwy i pobrudzić. 
Wyposażenie wklejone, zostało dodać saperkę - nad pokrowcem pracuję.
 Pierwszy raz w tej figurze zacząłem zzabawę ze światłem i cieniem. Malowana i cieniowa z lampą świecącą 3/4 z przodu w związku z tym łapa z mosinem jest jaśniejsza, brzuch co wystaje też, natomiast części przyległe do ziemi i będące od spodu są ciut ciemniejsze. 
Zdjęcie z kierunku z jakiego pada światło. Mundur po 3 cieniach i po pierwszych rozjaśnieniach.  Kolorystyka prawie jak w rzeczywistości:
0iBx3fg.jpg

I poskładane do kupy po pomalowaniu. Kolory wyszły mocno przekłamane (Zbyt jasne).
stA2NLV.jpg
BMOr5jJ.jpg
4MNyKFs.jpg
eBEhYGD.jpg
U3DbQ0G.jpg
pyE8f8F.jpg
5CXEi8Z.jpg
idsz1LA.jpg
h004gDp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwszy gotowy w 90%. Główka i ręce jeszcze nie malowane. Obecnie pokryty glossem przed Washem:
Zdjęcia w dwóch różnych światłach:
q6QYuRw.jpg
Q1CDPt6.jpg
iOB6irq.jpg
DvPwxjI.jpg
W innym świetle:
sj7Ttfr.jpg
7yxhCbq.jpg
oFxY6Fb.jpg
TjwxI58.jpg
Kolejny przygotowany do poprawek i malunków. Stan obecny - w starej wersji malowania:
H7pBtmQ.jpg
EFKhnoq.jpg
MGNEhg3.jpg
 Jutro poprawię mu szwy i wrzucę w podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jedziemy dalej z tematem. 
Linie szwów wyryte na drugiej figurze:
OzcjQZX.jpg
jdCpyMo.jpg
Fo3khBd.jpg
Łapy w pierwszej figurze wycieniowane. Ta figura jest też po washu w szwach (Brąz Van Dyck) i macie:
HS1GJLl.jpg
bC45ESh.jpg
mHvqj9k.jpg
Podobnie na drugiej:
s6NUx4M.jpg
dX0I034.jpg
Zmalowane też trzy mordki. Niestety zdjęcia wyszły strasznie ziarniste - fotograf ze mnie żaden....
1:
W0tdwMd.jpg
rFRuXR8.jpg
LZUuEsj.jpg
DhkjWSo.jpg
54KizPK.jpg
Z8fRGtu.jpg
e5aahqr.jpg

2.
cAHpvOp.jpg
kvnuY5Z.jpg
a7gJSuu.jpg
z0qgob6.jpg
UnkzmLP.jpg
3.
zUK2Njn.jpg
QewHgq9.jpg
xbWlzkc.jpg
miaXZA0.jpg
AACUkpO.jpg
Pozostało zrobić zarosty i brud. Włosy świecą się bo są świeżo pomalowane farbami olejnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lepsze zdjęcia.
 Furażerkę dopiero zacząłem cieniować. Paski do wszystkich Mosinów zostały wykonane. 
dmWjoSv.jpg
z7taxxE.jpg
uaeAde8.jpg
bY9HaYX.jpg
YmYXiBd.jpg
Ps. pod nosem przykleił mi się jakiś syfek podczas robienia zdjęć. Prace powstają bardzo powoli, bo nie mam czasu... 
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Drugi "Kaco" pocieniowany. Prawdopodobnie  w weekend będę malował mu wyposażenie:
ZcNBHTL.jpg
DHxFa9v.jpg
25Gw7Pi.jpg
yLlH16v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wychodzi, podoba mi się,  nie znałem tego sposobu malowania figurek, z ciekawości wypróbuje bo szykują mi się "amerykańcy" Tamiya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chorąży napisał:

Fajnie wychodzi, podoba mi się,  nie znałem tego sposobu malowania figurek, z ciekawości wypróbuje bo szykują mi się "amerykańcy" Tamiya...

Patent zaczerpnięty z zagranicznego czasopisma - tam jest mowa o 5 kolorach na plus i na minus w tonacji. Wg. mnie 5/stronę to za dużo i uciąłem do 3.  Najważniejsze by malować mocno  rozcieńczoną farbą - coś a'la wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, neptun1939 napisał:

Patent zaczerpnięty z zagranicznego czasopisma - tam jest mowa o 5 kolorach na plus i na minus w tonacji. Wg. mnie 5/stronę to za dużo i uciąłem do 3.  Najważniejsze by malować mocno  rozcieńczoną farbą - coś a'la wash.

Właśnie przygotowuję sie do czegoś "coś a'la wash" na gaz Tigr a doświadczenia spróbuję pzrenieśc na figurasy. Twoja metoda mnie zaintrygował, nigdy "tak" nie próbowałem. bałem się tej "mgiełki" ,  zobaczymy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Skromnie do przodu...
 Zmalowane łapki i pasek chlebaka:

APxzFHT.jpg
ROIrH4n.jpg
j9bxfR5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drugi Krasmiejec zmalowany. Standardowo bez brudzenia - to dojdzie podczas wpasowywania w dioramę. Obecnie schnie pokryty mattem.
96XIwfB.jpg
z2EZDhV.jpg
AZdQU7z.jpg
nJmY97P.jpg
xwbce8c.jpg
oaXqYGV.jpg
gb1dplz.jpg
iLPQSlL.jpg
9Wes6Tx.jpg
ujYErM6.jpg
HWZUZBR.jpg
Ps. Podczas robienia zdjęć torszku zdarłem mu nosek buta. Już poprawiony 😉 
 Zacząłem pracę nad figurą nr.3:
54WmFZL.jpg
Gotowe elementy. Mosina musiałem przeciąć, bo nie da się go włożyć w łapę tej figurce. Łączenie będzie przykryte dłonią więc nie powinno być problemu.
YC0Bk7k.jpg
Łopatka gotowa w 70% - zostało pocieniować pokrowiec.
 Łby mają farbę do zmycia jest to emalia z pierwszego podejścia do tych Kaco ;). Bryła figury poddana oględzinom. Notuję co trzeba poprawić itp.
3Gt4QLL.jpg
Kolejne postępy niebawem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zacząłem wyciągać detale z figurki. Na razie bardzo wstępne prace. Farba z mordek zmyta ( brak foty)
BGa6ZnS.jpg
XAt6pKz.jpg
Dobrałem kolejne figurki do tych sowietów - 3 zestawy w fajnych pozycjach z Chin, ale to jak dojdą to wrzucę  info co i jak 😉
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Udało się wygospodarować trochę czasu i podganiam temat figurek.
 Detale wyciągnięte, dodane szwy, Zapodkładowana:
jFneeSi.jpg

2rWowF8.jpg

P6q8n7k.jpg
Następnie z aero naniosłem kolor bazowy - jeszcze mokra farba miejscami:

lrp7ts0.jpg

p3pVgfO.jpg

Myślę że jutro uda się coś pocieniować 😉 

 

Edytowane przez neptun1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dobijam trzeciego ruska. 
 Pocieniowany mieszok ( w kolorze naturalnego lnu) i pokrowiec na łopatkę piechoty:

ss9zzgU.jpg

sNpBIA8.jpg

5BUIsBo.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 figurka skończona w 80%. Zostało zmalować części cielesne ( twarz i dłonie) i pocieniować buty.
EY33VBO.jpg
LekYvn0.jpg
zXgVKC0.jpg
57kFR3s.jpg
6c1AuiG.jpg
00WFazv.jpg
SG86Ifz.jpg
73NtqNK.jpg
5nY37B2.jpg

XCH8UUb.jpg
9KL6yCU.jpg

JZWD246.jpg
Mordki w bazowej barwie. Furażerka na gotowo.
ySj487h.jpg
HSdXI5q.jpg

GdRn8jO.jpgxIxzyIv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 3 skończony. 
 v0k8EUG.jpg
VHrkDVF.jpg
l6lz8TC.jpg
Tu45JIW.jpg
wehZ41v.jpg
J2EM0OB.jpg
CAmr19s.jpg
mrH0CkI.jpg
c90GEy5.jpg
CFFlkW3.jpg
shuiZHI.jpg
5936Jia.jpg
Ps. nie wiem czemu, ale po wykadrowaniu wszystkie zdjęcia wychodzą takie "ziarniste". Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejny obrobiony, poprawione szwy i w bazowym kolorze. Pora na cieniowanie:
2iP9tc5.jpg
AOuwrtt.jpg
Yq3FaJ6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czwarty bojca w wersji czystej skończony. Troszkę zdeformowany pyszczek mi wyszedł, ale nie każdy musi być piękny 😜
vSBZmur.jpg
u73YZ3u.jpg
NYxMG6n.jpg
DwNrxnk.jpg
QpQVbR1.jpg
mBTg1ag.jpg
GArVWnt.jpg
Jrl30hE.jpg
F7ZBS9X.jpg
6RugSqe.jpg
Został jeszcze jeden i oficer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.