Skocz do zawartości

Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trzeba popracować nad ludkami... Nie tylko z malowaniem, ale też nad ich umiejscowieniem na dioramie.... W tym momencie tak jakby lewitują delikatnie nad podłożem. Zagrzeb tego leżącego po nos w piachu i będzie elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrzeb tego leżącego po nos w piachu i będzie elegancko
Wlasnie mialem to samo napisac... Te ludziki powinny brodzic po kostki w piachu. Szczegolnie ten kucajacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd i podstawka sliczne, piekne i wogole 1/35.

Niestety figurki psuja efekt.

 

A to moja pomoc (oczywiscie jak kolega ma ochote):

 

1.Ustawinie figurek.

 

Figurka ktora kuca na kolanie jest kapitalnie wkomponowana.

Patrzy na pojazd i mysli " k... jak my to wykopiemy" - super.

Natomiast jesli chodzi o lezaca hmmmm.

Wkopac w piach to juz wiesz. Ale ja osobiscie wywalil bym ta lopate i bardziej do kola go przytulil. Niby cos sprawdza i lapkami odgarnia.

Zreszta dziwnie na lezacy z lopata cos robic. Chyba ze dostali ostrzal, ale w takiej sytuacji ten drugi jest juz trupem

 

2. Malowanie.

 

Olej na twarz

Czyli proponuje zakup Sienny palonej w sklepie dla plastykow i przetarcie twarzy, potem wycieranie jej suchym pedzlem z nadmiaru, az do uzyskania efektu.

Cieniowanie czyli kolor bazowy + troche czarnej w zakamarki ubrania.

I kolor bazowy + troche bialej + suchy pedzel na wypuklosci.

Mozesz tez poprobowac z washem i olejami na calosci.

Mozna tez osprzeta na plecach w innych kolorkach kontrastowych zrobic.

I ten srebrny jest za srebny bije po oczach jak chrom.

 

Pozdrawiam i gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jesli chodzi o lezaca hmmmm.

Wkopac w piach to juz wiesz. Ale ja osobiscie wywalil bym ta lopate i bardziej do kola go przytulil. Niby cos sprawdza i lapkami odgarnia.

Zreszta dziwnie na lezacy z lopata cos robic. Chyba ze dostali ostrzal, ale w takiej sytuacji ten drugi jest juz trupem

Dziś właśnie zabieram się za robotę i z nieba mi kolega spadł Już je trochę obkopałem, ale soda to nie problem wodą się rozpuści, więc tego leżącego podsunę pod przednie koło, a łopatę wbiję koło niego gdzieś.

 

 

 

 

Olej na twarz

Czyli proponuje zakup Sienny palonej w sklepie dla plastykow i przetarcie twarzy, potem wycieranie jej suchym pedzlem z nadmiaru, az do uzyskania efektu.

Cieniowanie czyli kolor bazowy + troche czarnej w zakamarki ubrania.

I kolor bazowy + troche bialej + suchy pedzel na wypuklosci.

Mozesz tez poprobowac z washem i olejami na calosci.

Mozna tez osprzeta na plecach w innych kolorkach kontrastowych zrobic.

I ten srebrny jest za srebny bije po oczach jak chrom.

Z tym cieniowanie wiem, ale jakoś tak chciałem ich najpierw poprzyklejać, a co do kolorów sprzętu to mam największy problem

Pozdrawiam i gratuluje.

Dzięki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno już, ale pomysł dobry z tą dechą, kiedy indziej wykorzystam.

 

Chyba koniec ...

 

Tutaj cieniowanie jest trochę słabo widoczne:

s10-1.jpg

 

Tutaj już lepiej:

s11-1.jpg

 

s12-1.jpg

 

s13.jpg

 

Dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym trochę skontrastował kolor ich skóry i ubrań bo się prawie zlewa. Poza tym z tyłu głowy włosy kucającego dakowca mają kolor czapki.

Przy dobrym świetle różnicę widać ładnie, te zdjęcia jakieś mdłe. Co do włosów to nie wiem czy to włosy, czy tył czapki ... Nie ma to jak Italerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj podziwiam twój model ze wzgledu na jego wykonanie i rozmiary ale mysle że powinienieś pomalować plandeke na przedniej szybie i ta zawiniatko z tył na jakiś zielony ja w swoim abm pomalowałem na oliwe drab niewiem czy dobrze ale fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzają mnie te ludziki, bo w rzeczywistości wyglądają lepiej, a na zdjęciach taka lipa Kamionka idzie do galerii, jakby były poważne błędy to postaram się je poprawić jeszcze

 

GALERIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zagladam na Missing-lynx zanim zabiore sie za model.

Bardzo ladna praca, czekam z niecierpliwoscia na nastepne.

Apropo mdlych zdjec, pozwole sobie wkleic (robione w PS)

 

133ei4.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.