Skocz do zawartości

Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1/72


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ramach inwazji tej poczciwej skali i ja się przyłączę z relacją

 

W ramach odpoczynku od karla postanowiłem zrobić coś na szybko prostu z pudła Ale człowiek się starzeje i niestety tak się nie da

 

Na początek poryłem sobie trochę - tylne wentylatory, bo były płaskie strasznie:

s1.jpg

 

Potem ponacinałem te kratki na tylnej klapie bo w ogólnie nie miały pochylenia:

s2.jpg

 

Potem nawierciłem siedzenie wiertłem 0,5 ale było za grubo :-/ więc dorobiłem symetrycznie, a reszta 0,3mm. Dorobiłem też uchwyt do trzymania km'u, bo ten z zestawu to lepiej nie mówić ... Celownik też wstawiłem zamiast talerza od Italerii :

s3.jpg

 

Potem najlepsza część i najbardziej uspokajająca, czyli uchwyty kanistrów jutro dla relaksu czeka mnie druga strona i jeszcze 4 z przodu

s4.jpg

 

A tu z kolegą swoim przyszłym wygląda na dużego (tylko go muszę wykąpać):

s5.jpg

 

I dla równowagi:

s6.jpg

 

Do zrobienia jeszcze 22 uchwyty po bokach cały przód, blachy po bokach i będzie gotów no i najlepsze czyli struganie gumowego ludzika z Italerii DAK.

 

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to proszę bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gratuluję cierpca . Popodglądam czasem . Ale jeśli już tak bardzo się poprzykładałeś to koniecznie zmień celownik w działku - ten orginalny to tragiczna pomyłka . Wypada też trochę podrzeźbić plandekę - jest trochę zbyt mało wyrazista .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

zmień celownik w działku - ten orginalny to tragiczna pomyłka

 

Mam nadzieje, że o ten chodziło trochę duży, ale trudno

s7.jpg

 

No i zmiana obsady, DAK-owcy zamiast KM-ów dostali przerobione łopaty z zestawu i będą odkopywać sprzęt:

s8.jpg

s9.jpg

 

No i drugi:

s10.jpg

s11.jpg

 

Jakoś mnie nie ciągnie na razie do dorabiana tych uchwytów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polepiłem sobie dziś z rana i mam już ogólny zarys scenki: chłopaków poniosło to teraz trzeba kopać

 

d1.jpg

 

d2.jpg

 

d3.jpg

 

Jeszcze tylko dopracować szczegóły(jakieś kamienie i podrównać teren), potem pomaluje całość wikolem z wodą(wtedy plastelina nie jest taka tłusta i błyszcząca i będę miał nadzieję, że nic się nie stanie, próby niby się powiodły). Na koniec posypię drobnym piaskiem i coś pomaluję sobie, zobaczymy co z tego wyjdzie

 

Czekam na sugestie, bo do malowania jeszcze trochę czasu, a z plastelną to szybko można zmienić koncepcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Małe uaktualnienie:

 

sah1.jpg

 

sah2.jpg

 

sah3.jpg

 

sah4.jpg

 

sah5.jpg

 

Jeszcze tylko trochę DROBIAZGÓW przy kamionce i będzie gotowe do malowania . Plandekę podrzeźbiłem trochę, ale talentu nie mam zawiele w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiałem piasek i myślę, że wygląda znacznie lepiej. Zastanawiam się czy go malować Pomaluję bezbarwnym i zobaczę co z tego wyjdzie.

 

Ogólnie to skończyłem kanistry, dorobiłem takie kółko na kanistrach z przodu, bo u italerii tylko w instrukcji jest i nawet pokazane jest, żeby kalkę nakleić Dorobiłem też coś co przypomina klakson, bo Włosi to zapewne i na pustyni nie mogli bez niego żyć . Jeszcze tylko jutro 22 uchwyty, osłony boczne i do malowania

 

s20.jpg

 

s21.jpg

 

s22.jpg

 

s23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mistrzostwo zaginania drucików Respekt! Będzie ekstra k:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ty wiginałeś te druty itp. to ja nie wiem...

Tak sobie postawiłem zapałkę na biurku i próbowałem porównać wielkością to jest masakra jakie to malutkie, jakbym to złapał to bym zgniótł.

 

A i jeszcze jedno plastelina nie za bardzo się nadaje na materiał na makiete.

Czekam na dalsze efekty chociaż skala 72 mnie nie przekonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze Co do drucików to wyginałem pincetą, czy jak to sie tam nazywa. Łapałem wokół jednego "ramienia" i ściskałem z drugiej się ciągnie i dociska dołem do płaskiej powierzchni Ledwo żyję po tych wyginaniach i docinaniach i to już chyba ostatnia moja Kamionka A czemu plastelina jest zła Teraz moda taka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie Ci to wychodzi... bardzo

 

A i jeszcze jedno plastelina nie za bardzo się nadaje na materiał

na makiete.

 

Fanem plasteliny nie jestem i nigdy nie bede zapewne

ale mistrzowie co poniektorzy uzywaja jej z powodzeniem

http://www.diorama.ovh.org/ /zobacz fale w dioramie z halftrakiem

gdzies na pwm'ie jest chyba nawet watek plastelinowo-warsztatowy

z ta dioramka. Wiec mysle ze nie ma co pisac ze sie nie nadaje skoro niektorym z jej pomoca cuda takie wychodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastelina jest ok - i na dodatek pod wpływem powietrza robi się dosyć twarda w ciągu kilku dni.

 

Mnie martwi trochę ten piasek. Jego struktura jest nienaturalnie duża co do 1/72. Proponował bym Ci abyś użył dodatkowo sody kuchennej. Ma idealną strukturę ładnie zgasi obecny piasek, i wypełniając go, da Ci efekt zróżnicowanego dla skali 1/72 terenu pustyni.

Ps. Piasek i tak trzeba malować aby było naturalniej - niestety nie pomalowany jest dziwne mówiąc sztuczny- co dizwne ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się lajkonikowo zapytam: czym przykleiłeś piach do plasteliny?
Ano wikolem

 

Po drugiej warstwie H93 i wszelakich poprawkach, teraz tylko rozjaśnienia z Vallejo desert yellow i reszta zabawy Nie wyszło to jakbym chciał, ale już trudno

 

Pustynię posypałem sodą, ale dziwna sprawa wyszła Na razie nie bardzo się chce trzymać i jak się dotknie to odpada

 

s40.jpg

 

s41.jpg

 

s42.jpg

 

s43.jpg

 

s44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie

 

Trochę sobie pomalowałem, poprawiłem piasek i przykleiłem kamionkę do podstawki

Teraz podmalować pustynię, sponiewierać wóz, no i pomalować DAKowców

 

sa1.jpg

 

sa2.jpg

 

sa3.jpg

 

sa4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Gdybyś nie napisał, że to 1:72, to nie uwierzyłbym.

Chyba troszeczkę trzeba będzie zmatowić lufę, magazynek, opony itp, bo się za bardzo świeci, ale i tak podziw - piękna robota. Gratulacje - czekam na kolejne modele, w Twoim wykonaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sie swieci, pewnie dlatego, ze czeka go jeszcze wash.

A to biale to bedzie piasek po pomalowaniu tak mi sie wydaje.

Piekne modele mozna robic w 1/72.

I pieknie sie oglada takie jak ten.

I jeszcze taka cudna podstawka.

Model i podstawka w stylu takim jak najbardziej lubie.

Radosc dla moich oczu.

Pozdrawiam i gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję

Tak jak napisał Czak, to dopiero połowa prac, trzeba pomalować i jakoś wycieniować piasek, to białe to papka z wikolu, wody i sody schnie do jutra Model się świeci po glossie, teraz obicia, jakiś wash i może filtr, bo cieniowanie mi za bardzo nie wyszło Do tego 2 DAKowców, zabierających się za odkopywanie pojazdy porzuconego przez walecznych Włochów

 

Pozdrawiam i gratuluje.

To ja podziwiam, zawsze podobały mi się Twoje prace w najlepszej skali Jak je kiedyś oglądałem na starym PWM'ie to myślałem: oj jak ja bym tak chciał umieć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego 2 DAKowców, zabierających się za odkopywanie pojazdy porzuconego przez walecznych Włochów

;-) Super koncepcja... w 100% prawdziwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pchnąłem prace do przodu:

 

Kamionka gotowa?

 

1-8.jpg

 

2-8.jpg

 

3-6.jpg

 

4-6.jpg

 

5-4.jpg

 

6-4.jpg

 

Co do podłoża i ludzi(zwłaszcza kolorów) to czekam na propozycje, o oba tematy otwarte. Dakowców to trzeba dokończyć malować i wycieniować, ale to jutro. Nie ma to jak pierwsze ludki w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.