Skocz do zawartości

T72 M1 tamiya Syria 1/35


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czytającym.

Fajnie być na forum i móc po kilku tygodniach czytania i obserwowania wrzucić cos swojego.

Prezentuje czołg T72 M1, model dostałem na urodziny i nie jako "zmuszono" do złożenia.

Okazało się powrót to zainteresowani z podstawówki czyli jakieś 20 lat temu wcale nie zmalało i wciąż jest to świetna zabawa, do której postanowiłem, że wracam.

Więc..doświadczenie mam małe bo na czołgu zastosowałem niemal wszystkie techniki po raz pierwszy. Podkład, sidolux i lakiery, malowanie pędzlem rozcieczonymi farbami(kiedys maja kilka farb na krzyż malowałem humrolem który prosto z puszki ukrywał model pod farba ), wash, chipping, niszczenie modelu i nanoszenie uszkodzeń (tu zawał ), dorabianie elementów itd

Nie spodziewałem się wiele w materii wykończenia choć sercem chciałem nadrobić pierwszy raz. Dużo oglądałem czołgów we współczesnej wojnie w syrii i na podstawie zdjęć powstał ten model, sporo chciałbym się zapytać jak poprawić i zmienić bo już na pewnym etapie youtube pożera tylko czas. np nie ma pojęcia jak tworzyć elementy np prety skrecane, worki z piaskiem, podniszczanie itp

 

 

Link do galerii

https://www.dropbox.com/sh/6u4akizmgtlt3vc/AAAmZp0A97tY62ZDZKHNX9CGa?dl=0

 

 

 

Pokornie przyjmę krytykę, lub odpowiem na pytania.

 

Cih2n_Es_Wg_AAx_NVo.jpg

Cih2n_UEXAAAy2co.jpg

Cowla_V8_VIAA_s_Xu.jpg

CW_Upbl_WQAAyhdm.jpg

CXkj_K_1_Wc_AAvi_N4.jpg

Tak prezentuje sie na podstawce ktora zrobiłem i swietle dziennym

MRT_0907.jpg

MRT_0912.jpg

MRT_0936.jpg

MRT_0948.jpg

a tak sztuszne swiatlo (troche inne kolorki i kontrast)

t72_1.jpg

t72_2.jpg

t72_3.jpg

t72_4.jpg

t72_5.jpg

t72_6.jpg

t72_7.jpg

t72_8.jpg

t72_9.jpg

t72_10.jpg

t72_11.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię na forum, dobrze, że zdecydowałeś się wrzucić zdjęcia na forum. Rzeczywiście, na youtube od pewnego czasu się marnuje...czas. Proponuję na następny raz wrzucić warsztat na forum, ludzie tutaj są chętni do pomocy i pomagają zobaczyć coś, czego samego się nie dostrzega (jak u mnie np jamki skurczowe na wizjerach).

 

Co do modelu. No jak na pierwszy raz - jak dla mnie (wirtuozem nie jestem) to fajny powrót do hobby. Myślę, że dasz radę ze swoich modeli wyciągnąć więcej, ale... Wrzuć warsztat, kto może ten pomoże. Ja gratuluję i życzę powodzenia na następny raz i... Czekam na warsztat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model wybrałeś na początek, Tamiya jest dobrym wyborem do powrotu do hobby. Co do wykonania, lubię takie zużyte sowieckie czołgi w malowaniach z pustyni, więc podoba mi się. Tak jak radzi kolega Carlito pamiętaj by zacząć warsztat, zawsze się ktoś znajdzie by Ci pomóc. Jaki kolejny model planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny model będzie z innej beczki tzn Gloster Gladiator eduarda 1/48, chciałbym diorame zrobić. Trochę się boje malowania na aluminiowy/srebrny by wyszło realistycznie bo mam wrażenie, że na takiej farbie wszystko widać a nie mam areografu. Pewnie założę watek bo jest tam kilka spraw które mnie nurtuja np chropowaty plastik co wiem juz ze nie najlepiej odda fakturę aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.