Skocz do zawartości

[Warsztat] Junkers Ju87 G-2 1/48


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

A przyłóż trzeci fragment szklarni i sprawdź, jak pasuje na górze. Na Twojej fotce widać, że druga część nie pasuje idealnie do owiewki, odchodzi od niej na dole. Dokładnie tak, jakby wystarczyło wyciąć w kadłubie miejsce na ten ząbek. Ale sprawdź, jak to będzie wtedy "siedzieć" z trzecim elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej, to w publikacji Monografie (nr 19) „Ju 87 Stuka” Marka Murawskiego nie ma żadnego „ząbka” na rysunku technicznym wersji G-2...

289-AE9-DB-B4-F0-42-B6-A766-B14-D41-CC774-F.jpg

Także na sieci, na starych zdjęciach, mimo ich marnej jakości nie za bardzo widać ten uskok... Może Hasa popłynęła trochę?...

Poniżej zrzut ekranu z filmiku na YT, o tym konkretnym modelu:

041-BF94-D-A93-F-422-E-B4-BA-D53-BFB25-CDBC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - poszło na rżnięcie :-)

Tu jest dokładnie ten model na wyraźnym zdjęciu - nie ma śladu po „ząbku” - czyli Hasa dała tu d...

Junkers-Ju-87-G-tank-buster1945.jpg

 

PS. kuku mi się stało na iglicy (0,3) od Procona :-( Zauważyłem dopiero podczas czyszczenia po psikaniu...

iglica.jpg

 

Kupować nową? Ma to jakiś wpływ na malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pechowy ten Ju :(

„Sie mi dotkło” do czegoś jak było mokre... Co z tym teraz zrobić? Jak wyschnie to przetrzeć jakimś baaaardzo drobnym papierem ściernym (1500? 3000?)? Bo jakoś nie uśmiecha mi się zmywanie całości i malowanie od nowa...

IMG-4318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hejka,

mimo kilkakrotnego „osłabienia” kleju na taśmie tamki (przyklejanie/odklejanie od dłoni, kilka razy) po zdjęciu maskowania widać na powierzchni malowanej delikatne ślady po tejże taśmie? Może wodą się zmyje...

DSC-0186-A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ślady po taśmie, tylko tłuszcz, naskórek, resztki śniadania z Twoich rąk. Mam nadzieję, że nie pracujesz w prosektorium ?. Wszystko to elegancko przeniosłeś z nich na model. Przy malowaniu chemią Gunze nie ma potrzeby osłabiania taśmy. A te ślady spróbuj potraktować benzyną do zapalniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz... Mirku, naprawdę nie widzisz tych regularnych śladów po taśmie? Zaznaczyłem je teraz - w tych miejscach była taśma zasłaniająca kolor bazowy (RLM71) przed położeniem ciemniejszego RLM70. Paluch poniżej większego prostokąta to swoją drogą...

DSC-0186-A-ramki.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Thalgonis napisał:

Takie regularne? Dobra, poddaję się, niech będzie, używałem skrzydła jako widelca... ?

Thalgonis, nie chodzi o to, że uwaliłeś skrzydło żarciem :) tylko to, o czym sam pisałeś, że osłabiałeś klej na taśmie przyklejając ją do dłoni wielokrotnie. Stąd zanieczyszczenia przeniosły się na taśmę, potem na model.
Nie wiem, czy to słuszna koncepcja, ale Miro chyba o to właśnie chodzi :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprzednim warsztacie (Bf 110) jak nie osłabiałem to podczas zdejmowania miejscami „wyrwało” mi kawałki farby z miejsc, gdzie była taśma przyklejona - są zdjęcia w tamtym warsztacie... Zresztą, ktoś tam wtedy właśnie napisał, żeby jakoś osłabiać ten klej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mariucha napisał:

Thalgonis, nie chodzi o to, że uwaliłeś skrzydło żarciem :) tylko to, o czym sam pisałeś, że osłabiałeś klej na taśmie przyklejając ją do dłoni wielokrotnie. Stąd zanieczyszczenia przeniosły się na taśmę, potem na model.
Nie wiem, czy to słuszna koncepcja, ale Miro chyba o to właśnie chodzi :) 

 

Dokładnie

Edytowane przez MIRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. W takim razie przepraszam - nie zrozumiałem „dowcipu”.

Benzyna (mam taką zippo) niestety działa na farbę - szmatka zabarwiła się na RLM ? - umyłem jedno skrzydło w wodzie z mydłem. Zobaczę rano jak wyschnie, czy to coś dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gotowy na kalki i później, splunąć przez lewą, pierwszy mój brudzing :D

Ju87-21.jpg

Ju87-22.jpg

Ju87-23.jpg

Tę „fałkę” na lewym skrzydle malowałem „od zera” – czyli biały podkład a potem żółty PRZED malowaniem samego camo. Na ogonie niestety zapomniałem, że też musi być żółty pasek... :-/ Na szczęście Hasa dała kalki, więc ogon będzie „kalkowany” :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.