Skocz do zawartości

Sherman M4-A1 - 1/35 Italeri


mk

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój pierwszy model.

Postanowiłem zacząć od Sherman'a, który tak się prezentuje po sklejeniu:

 

img_6709.jpg

 

img_6718.jpg

 

img_6719.jpg

 

img_6721.jpg

 

img_6722.jpg

 

img_6729.jpg

 

img_6732.jpg

 

img_6734.jpg

 

img_6740.jpg

 

img_6742.jpg

 

img_6744.jpg

 

img_6749.jpg

 

Jeszcze drobne korekty papierem ściernym i jutro zaczynam malowanie. (Pędzel - farba Model Master 1711)

 

Jedyną zmianę jaką planuję, to zmiana gąsienic. Zastosuję ogniwkowe gąsienice Armo.

 

Proszę o ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model przyzwoicie sklejony ale inaczej to będzie wyglądało po pomalowaniu no i gąsiennice są złe takich wogólę nie produkowano i ogółem model sie strasznie błyszczy nie stej strony zrobiłeś chyba stanowisko ckm'u (mogę źle mówić bo nigdy nie składałem shermana) no i przy prawym włazie na wieży jest straszny klej pozbądź się go czekam na kolejne foty powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Kilka wyjaśnień:

 

gąsiennice są złe takich wogólę nie produkowano

 

Postanowiłem je zmienić, faktycznie na wszystkich zdjęciach, ktróre oglądałem są zupełnie inne.

 

ogółem model sie strasznie błyszczy

 

Niedokładnie zmatowiłem powierzchnię po użyciu nitro. Do poprawki

 

przy prawym włazie na wieży jest straszny klej pozbądź się go

 

Hmm, to nie klej To też po nitro. Przed malowaniem całą powierzchnię potraktuje jeszcze raz papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pytanie do znawców, w końcu lepiej pytać niż popełniać rażące błędy

Jak powinny być pomalowane koła i gąsienice? Na zdjęciach z muzeum, całe Shermany pomalowane są jednolicie, ale przecież nikoniecznie tak musiało być.

 

Mój Sherman po malowaniu. Malowałem pędzlem rozcieńczoną farbą.

Jutro druga warstwa już bez rozcieńczania.

 

img_6752.jpg

 

img_6756.jpg

 

img_6757.jpg

 

img_6758.jpg

 

img_6759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro druga warstwa już bez rozcieńczania.

Ale kolejne warstwy powinny być coraz cieńsze! I tak ładnie pokryło i całkiem całkiem wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentuje model po pomalowaniu i polakierowaniu.

Błyszczący lakier Pactra położony dwukrotnie.

 

IMG_6768.jpg

 

img_6765.jpg

 

img_6764.jpg

 

img_6770.jpg

 

img_6769.jpg

 

Teraz czas na kalkomanię i wash.

 

Czy wszelakie zabrudzenia wykonuje się teraz czy po położeniu lakieru matowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę za dużo tego błota i w niewłaściwych miejscach... ale to tylko moje odczucie.

 

Tak, masz rację... Jak błoto mogło się znaleźć na włazie od wieżyczki (no pomijając fakt, że żołnierze je tam w wiadrze przytargali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak błoto mogło się znaleźć na włazie od wieżyczki (no pomijając fakt, że żołnierze je tam w wiadrze przytargali).

 

No ale wtedy powinno się znaleźć na modelu wiadro i to chyba nie jedno

 

A tak na serio - to jest mój pierwszy model, także traktuję go trochę eksperymentalnie. Faktycznie, zabrudzenie było trochę za mocne. Siedzę teraz i lekko modyfikuje. Dlatego też pracę nad tym modelem pokazuję na forum. Każda uwaga i krytyka jest dla mnie ważna - w końcu dopiero zaczynam.

 

Chciałem przybrudzić model suchymi pastelami - ale coś chyba nie tak robiłem. W końcu na wilgotny pędzel nakładałem starty proszek i smarowałem tym model. Podejrzewam, że zupełnie nie tak to się robi. Może ktoś metodą łopatologii stosowanej wytłumaczy mi jak prawidłowo powinno się przykurzać model ?

 

Pozdrowienia,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś metodą łopatologii stosowanej wytłumaczy mi jak prawidłowo powinno się przykurzać model ?

Zrezygnuj z wody jako medium do nakładania pasteli. Zaopatrz się w terpentynę lub najlepiej - White Spirit. Oba powinieneś dostać w sklepach dla plastyków, a terpentynę w każdej aptece. Rozrabiaj w nich starte pastele czy pigmenty i wtedy nakładaj. Przez to, że mają malutkie napięcie powierzchniowe rozleją się po całym modelu, po wyschnięciu dając efekt równomiernego przykurzenia. Oczywiście sterując gęstością mieszanki można uzyskać różne efekty. Jednak potem należy uważać na odciski paluchów (przy white spirit'cie i tak się fajnie trzymają). Zabezpieczyć to można tylko lakierem z aerografu, choć wówczas pigmenty ciemnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj no nie wierzę że pierwszy! Ten model jest bardzo ładny, przynajmniej w moim odczuciu i aż dziw bierze człowieka, że tyle technik i tego wszystkiego można od razu zastosować w pierwszym modelu. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.