Skocz do zawartości

MiG-29A No.114 E.Horbaczewski 1:72


burzatg

Rekomendowane odpowiedzi

Zmyj ten model i pomaluj od nowa. To żadna tragedia. 

Jeśli chcesz nakładać werniks pędzlem, kup Sido. Ale zdecydowanie lepiej zrobisz, jak kupisz werniks w sprayu. 

Przy okazji, kiedy już go pomalujesz od nowa, to go prześlifuj. Nie będzie widać, że jest malowany pędzlem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszelkie porady.

Niestety mój animusz do tego projektu nieco osłabł ale nowe zakupy powinny pchnąć go do przodu:

20190201_163156.thumb.jpg.274078af3d31876d526c3130f5536a66.jpg20190205_163146.thumb.jpg.246dbb8aebd4f429d378ea8f7800a00e.jpg

Niestety to Semi Gloss. Muszę jeszcze zdobyć czystego Glossa.

Na chwilę obecną wystarczy by wznowić warsztat. Mam nadzieję, że inwestycja w nowe farby usprawni prace.

W międzyczasie nie próżnowałem i popracowałem nad malowaniem kamuflażu przy F-16 w barwach Top-Gun.

Jak to mówią: "Trening czyni mistrza"

Zrobiłem wcześniej preshading co widać częściowo na odcieniu niebieskiego i jasno szarego.

Malowałem go zdaje się pięcioma rozcieńczonymi warstwami.

Robienie plam kamuflażu z ręki średnio mi wychodzi i będę musiał zainwestować jeszcze w tą plastelinę.

20190205_163358.thumb.jpg.3c4866a927cddcf5476349e4343c5413.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20190205_163648.thumb.jpg.16877560a58be4394c0db0f732160b4a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz seria pytań do Szanownych Kolegów:

1. Przed lakierowaniem szlifuję powierzchnię filcem, czy jeszcze jakieś zabiegi będą wskazane?

2. Preshading - czy zawracać sobie nim głowę przy malowaniu pędzlem?

3. Kamuflaż - jest jakiś sposób aby uzyskać łagodne przejścia między kolorami?

To na tyle.

Do następnego razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować lakier błyszczący, ten semi gloss będzie ok.

1. Przed lakierowaniem powierzchnię szlifuj nie filcem, tylko gąbkami ściernymi 3M.

2. Lepiej sobie daruj.

3. Pędzlem będzie ciężko. Plastelina nic nie da, ona jest dobra dla tych, którzy używają aerografu i to tylko do pancerki. Plamy pomaluj od ręki, bez zabawy w miękkie przejścia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Coś ruszyło w warsztacie.

Po zmyciu przeszedłem do malowania. Na początek Hataka mój nowy świetny zakup. No i... rozczarowanie! Jasny szary jeszcze jako tako ale ciemny to się bardzo słabo kładł. Dwie warstwy i jakieś mazaje mi wychodziły. Jasny zostawiłem a ciemny zmyłem i postanowiłem wrócić do sprawdzonej Pectry A37. Tu już bez problemu.

Następnie lakier w sprayu. Tu muszę jeszcze nauczyć się to dawkować. Niestety  znów mnie zawiodła ta Ha..... Jasny szary zw kamuflażu zaczął się marszczyć! No co jest?!

Po wyschnięciu lakieru przeszlifowałem papierem wodnym 2000 i jakoś to wygląda. 

Czas na kalki. Na chwilę obecną kładą się dobrze. Mam tylko zgrzyt porównując rozmieszczenie napisów eksploatacyjnych podanych na zestawowej instrukcji z tabelą Model Maker.

No ale coś pokombinuję.

Do następnego!

20190406_141009.thumb.jpg.c35576ee1a6b1323e1260daa4023c97c.jpg20190406_141039.thumb.jpg.fac961ba3e9be973dc720bb1db804c85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z tym zestawem. Sporo szlifowania niestety i trochę jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim zacznę malować. Także mój Smoker będzie w pudełkowym malowaniu. Przyglądam się i trzymam kciuki za szczęśliwy finał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kapsel, wsparcie potrzebne. Dziób wymaga niestety sporo szlifowania. Czeka cię jeszcze obróbka dysz (no chyba że masz jakieś dodatki).  

W dniu 11.04.2019 o 01:00, ppompka napisał:

Te napisy eksploatacyjne wyglądają trochę jak z większej skali, potwornie rzucają się w oczy.

Nie dość że spore to jeszcze kompletnie nieczytelne. Ale takie są w zestawie i ich nie zmienię.

Zestaw Italeri zakupiłem ze względu na malowanie i właśnie kalki aby nie nadwyrężać zbytnio budżetu. 

Teraz już wiem z czym mam do czynienia. Ale traktuję to jako dobry trening przed, mam nadzieję, lepszymi projektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.