Skocz do zawartości

MiG-29A No.114 E.Horbaczewski 1:72


burzatg

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zacząć swoją pierwszą relację od A do Z. Za namową kolegi Wokulskiego na warsztat idzie

318932784_MiG29pudeko.thumb.jpg.492f607acf125fd5e939993c55e8427e.jpg

Będzie to model bez większych ingerencji, gdyż nie czuję się jeszcze na siłach w takowe.

Jedyne na co sobie pozwolę to blaszki od Parta do kokpitu i rurkę pitota od Mastera.

1224063208_MiG29dodatki.thumb.jpg.699e8d5faede6fbf9e77d590507eb796.jpg

Postaram się w miarę swoich możliwości uplastycznić kokpit bo zestawowy mnie nie satysfakcjonuje.

Jest to mój trzeci model po kilkunastoletniej przerwie, więc proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną:

20181122_223357.thumb.jpg.eca789e6f710c072f302c37fd7968161.jpg

20181122_233644.thumb.jpg.2d0727da837a07691111790980384432.jpg

Pierwsze blaszki za mną. Wycinam nożykiem i kleję na CA. Zastanawiam się czy macie jakiś sposób na ich obróbkę w przypadku zadziorów itp.?

Trudno mi chwycić takie mikrusy a co dopiero obrabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał problem z kolorami, a dokładnie kalki zdecydowanie będą się różniły od kamuflażu, ponieważ nie wiem czemu Italeri zrobiło kalki z patronami dwu kolorowe. Jeśli zamierzasz zrobić wersje tą która jest na podełku, to możesz dokupić zestaw który jest jeszcze dostępny w Mojehobby. Tam będziesz miał wszystkie potrzebne elementy, potrzebne do zrobienia tej wersji 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że taki odzew. Będę usilnie walczył aby sprostać wymaganiom :szerm:

15 godzin temu, Tazman79 napisał:

Jeśli zamierzasz zrobić wersje tą która jest na podełku, to możesz dokupić zestaw który jest jeszcze dostępny w Mojehobby

Jaki zestaw konkretnie masz na myśli?

Co do kalek to gdzieś czytałem, że nie do końca zgrywają się z kamuflażem.

Pozostaje jeszcze wybór kolorów. Mam wstępnie dobrane z Pectry ale nim zacznę malować to jeszcze trochę upłynie czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, burzatg napisał:

Miło, że taki odzew. Będę usilnie walczył aby sprostać wymaganiom :szerm:

Jaki zestaw konkretnie masz na myśli?

 

W Mojehobby jest zestaw waloryzacyjny do MiGa-29  od ArmaHobby. Zawiera wszelkie dodatki do kabiny jak i na zewnątrz które pozwolą wykonać samolot po ostatniej modyfikacji... Niestety, przed chwiląsprawdziłem i juz nie ma tego zestawu ? A trzy dni temu jeszcze był. Jest jeszcze zestaw z prawidłowym "nosem" i zamkniętymi żaluzjami 

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żaluzjami nie będę walczył. To jeszcze nie ten etap mojej przygody ?.

Na chwilę obecną chciałbym skupić się na poprawnym, czystym sklejeniu i ładnym malowaniu. Tym bardziej, że to będzie malowane pędzlem. Na chwilę obecną siedzę w kokpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące malowania blaszek.

Jakiego typu farbami polecacie malować, akryl czy emalia?

Generalnie maluję akrylami z pędzla ale wydaje mi się, że emalia lepiej przylegnie na metal.

 

Edytowane przez burzatg
Skorygowanie zawartości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, burzatg napisał:

Mam pytanie dotyczące malowania blaszek.

Jakiego typu farbami polecacie malować, akryl czy emalia?

Generalnie maluję akrylami z pędzla ale wydaje mi się, że emalia lepiej przylegnie na metal.

 

Blaszki lepiej malować emalią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, burzatg napisał:

Mam pytanie dotyczące malowania blaszek.

Jakiego typu farbami polecacie malować, akryl czy emalia?

Generalnie maluję akrylami z pędzla ale wydaje mi się, że emalia lepiej przylegnie na metal.

 

A co to za różnica? Czy emalia czy akryl tak czy tak pod koniec idzie na to lakier, plus jest zamknięte w kokpicie, więc raczej nikt tego macać nie będzie.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 00:00, Tazman79 napisał:

Będziesz miał problem z kolorami, a dokładnie kalki zdecydowanie będą się różniły od kamuflażu, ponieważ nie wiem czemu Italeri zrobiło kalki z patronami dwu kolorowe. Jeśli zamierzasz zrobić wersje tą która jest na podełku, to możesz dokupić zestaw który jest jeszcze dostępny w Mojehobby. Tam będziesz miał wszystkie potrzebne elementy, potrzebne do zrobienia tej wersji 

Dokładnie tak. Sam zrobiłem ten model jako trzeci po kilkunastoletniej przerwie i przyznaję, że prawie mnie pokonał. Italeri mogło zrobić kalkomanie z jaśniejszym kolorem zrobionym jako przeźroczystym, niestety tego nie zrobiło, więc faktycznie to wielkie godło odcina się. Pozostałe kalkomanie są w porządku. Przygotuj się na szlifowanie w obrębie nosa, góra i dół kadłuba nie schodzą się za dobrze, trzeba mocno szlifować i od nowa ryć linie podziału. Mnie nie wyszło to za dobrze. Do właściwego oklejenia i zrobienia malowania radzę posiłkować się zdjęciami. Jeśli wyślesz mi maila do siebie na prywatną wiadomość, wyślę Ci materiał zdjęciowy, który zebrałem, w tym kilka dużych zdjęć tego konkretnego egzemplarza. Ale summa summarum model fajnie prezentuje się na półce.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GreGG24 napisał:

Pozostałe kalkomanie są w porządku

Żartujesz sobie?
Porównaj kalki na Twoim modelu z oryginałem:

114.jpg

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GreGG24 napisał:

Sam zrobiłem ten model jako trzeci po kilkunastoletniej przerwie i przyznaję, że prawie mnie pokonał. Italeri mogło zrobić kalkomanie z jaśniejszym kolorem zrobionym jako przeźroczystym, niestety tego nie zrobiło, więc faktycznie to wielkie godło odcina się. Pozostałe kalkomanie są w porządku. Przygotuj się na szlifowanie w obrębie nosa, góra i dół kadłuba nie schodzą się za dobrze, trzeba mocno szlifować i od nowa ryć linie podziału. Mnie nie wyszło to za dobrze. Do właściwego oklejenia i zrobienia malowania radzę posiłkować się zdjęciami. Jeśli wyślesz mi maila do siebie na prywatną wiadomość, wyślę Ci materiał zdjęciowy, który zebrałem, w tym kilka dużych zdjęć tego konkretnego egzemplarza. Ale summa summarum model fajnie prezentuje się na półce.

Dzięki za cenne uwagi. Nie sądziłem, że to będzie aż taka różnica. Jakoś to trzeba będzie przeboleć i potraktować ten model jako poligon doświadczalny. Co do nosa to rzeczywiście po wstępnych przymiarkach szykuje się tam dużo roboty. Trochę materiałów już zgromadziłem w tym publikację "Polskie skrzydła 21" z MiG 29 w malowaniach kościuszkowskich ale jak będę czegoś potrzebował to chętnie skorzystam z pomocy.

3 godziny temu, Wokulski napisał:

Czy tam w ogóle powinny być szachownice na skrzydle? U mnie takich nie ma, tylko na spodzie.

To zależy od okresu. W początkowym okresie do sierpnia 2012 r. ten egzemplarz nie miał u góry tych szachownic. Także można przyjąć, że twój będzie z początkowego okresu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Melduję się po długiej nieobecności. Sprawy poza modelarskie pochłonęły mnie skutecznie.

W międzyczasie powstała część kokpitu

IMG_20181222_205939.thumb.jpg.163b99895276c9bbf78107a205882939.jpg

A tu nierówna walka z materią

IMG_20181222_232257.thumb.jpg.ae693b7e30b92479e98ff9a05bf1cd9e.jpg

 

IMG_20181222_232314.thumb.jpg.daa38f37412efb4575771e8cf2d77865.jpg

GregGG24 przyznaję rację co do kadłuba, nie sądziłem, że  sprawi mi aż tyle problemu ?

Teraz czas na... tu się dociśnie, tu naciągnie.

Ale jedziemy dalej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pora na malowanie.

Zrobiłem preshading ale po 3 warstwach farby na górze nie zostało z tego nic. Na dole wygląda to lepiej. Jeszcze stłumię nieco na skrzydłach.

Wychodzi na to, że pomimo rozcieńczenia to i tak mam jeszcze za gęstą farbę.  Teraz czas na lakier i kalki. Jakieś uwagi do malowania??

Kamuflaż:

Tutaj miałem sporo zabawy porównując malowanie podane w instrukcji z dokumentacją zdjęciową i tym które podaje "Lotnictwo" 10-11/2018.

W efekcie wyszło tak:

20190119_101542.thumb.jpg.ef6917e958f4ad02d3129c95a56ffe3b.jpg

Spód

20190119_101633.thumb.jpg.4bd2305e1de42e7b3fa6eb72a994bcc6.jpg20190119_101827.thumb.jpg.8ec8e3d1389ff1dcfbec5e52eba1d6f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odcinek pt. "AWARIA"

Miało być tak pięknie, a wyszło:

2035621137_MiG-29Awaria2.thumb.jpg.096cd850a16478b017ca22c99e4a78ed.jpg1250885462_MiG-29Awaria.thumb.jpg.a9001663cb24d33b689ceddfadd4309e.jpg

Generalnie DRAMAT w trzech aktach bez epizodu.

Kładłem lakier błyszczący Tamiya X-22 rozcieńczony rozcieńczalnikiem z Pectry. Niestety zaszła reakcja z z ciemnym szarym. Jasny szary nie ruszony.

Czeka mnie zabawa z Wamodem i jazda od nowa.

Zamówiłem sobie już lakiery tamki z puszki, bo pędzlem tego nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2019 o 19:33, burzatg napisał:

Odcinek pt. "AWARIA"

Miało być tak pięknie, a wyszło:

2035621137_MiG-29Awaria2.thumb.jpg.096cd850a16478b017ca22c99e4a78ed.jpg1250885462_MiG-29Awaria.thumb.jpg.a9001663cb24d33b689ceddfadd4309e.jpg

Generalnie DRAMAT w trzech aktach bez epizodu.

Kładłem lakier błyszczący Tamiya X-22 rozcieńczony rozcieńczalnikiem z Pectry. Niestety zaszła reakcja z z ciemnym szarym. Jasny szary nie ruszony.

Czeka mnie zabawa z Wamodem i jazda od nowa.

Zamówiłem sobie już lakiery tamki z puszki, bo pędzlem tego nie ogarniam.

Pech przy malowaniu pędzlem trzeba raczej odpuścić pewne etapy, lub werniksować faktycznie ze sprayu. Rozglądnij się za werniksami artystycznymi, albo kup prosty pistolet natryskowy z możliwością zasilania z butli lub prostego kompresora do kół. To wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. A przy użyciu szablonów, Blue Tacka lub sprytnej plasteliny możesz szybko robić kamuflaże jak na tym MiG-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.