Jump to content
Marudek

Panzer III Ausf.F skala 1:144 Dragon + scratch

Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu zabrałem się za model czołgu w skali 1:144. To miał być model "relaksacyjny" na góra tydzień pracy, a skończyło się jak zwykle - upgrade wszystkiego. Od siebie dodałem całe wnętrze, boki wanny, oddzielne koła i gąsienice.

Tak wygląda model Dragona:

Cw0v5S6.jpg

A tak mój upgrade:

WUk0oX3.jpg

Potem było już z górki:

OFQxTA5.jpg
ua38Rrz.jpg
xqIHFla.jpg
uZc4jzs.jpg
b584Df5.jpg
Mgkp6Uo.jpg
dQktare.jpg
1Okutqb.jpg
VUktTy7.jpg
2EYbfn4.jpg
rtMTeCW.jpg
bIBbfzM.jpg
Lwo7cii.jpg
on2tQbl.jpg
CAj6RcO.jpg

• Like 2

Ładny maluszek, lufę też wymieniałeś ?

Fajny mikrus! Ale kamulce na torowisku chyba jednak zbyt grube...

Musiały ci się już nazbierać całe pudła elementów, których nie wykorzystujesz z zestawów...ba- wiele zestawów, z których wykorzystałeś dwie-trzy części 😉 W sumie jak o tym pomyśleć, to aż człowieka zgroza przejmuje :)

W dniu 12.02.2019 o 19:55, Kvaot napisał:

Wyszedł lepiej od mojego w 1:35 :piwo:

To rzuć w diabły modelarstwo.

Hej,

Sorry, dopiero zauważyłem Wasze wpisy :) Tak, lufa to kawałek igły - bodajże 0,45 mm. A tłuczeń to najlepsze co mogłem znaleźć w kuchni 😛 Jak już dojdę do budowy większej dioramki kolejowej w 1:144 to zainwestuję w tłuczeń od skali N.

No niestety to prawda - mam sporo modelarskiego złomu (dwa kartony). Np z aktualnie budowanego modelu RWD-6 użyłem jedynie połówek kadłuba i to jeszcze zmodyfikowanych :cool: Resztę części pewnie wywalę bo z nich raczej nic się nie da zrobić...

Niczego nie wyrzucaj! Wszystko się przyda! :D 

Rób jakieś freestylowe konstrukty post-apo, tam niedoskonałości nie rażą, wręcz przeciwnie :)

PS

Skoro siedziśz głęboko w 144 i zazwyczaj upiększasz modele podstawkami, może zainwestuj w piasek dla szynszyli- drobniutki jest, tani, opakowanie za 5zł [1,5l] starczy na lata. I drobna rada- nie oddychaj zbyt głęboko, kiedy będziesz go używał, cholerstwo potrafi zaskoczyć ;D