Skocz do zawartości

HUMVEE/ 1:72


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś dostałem debonder. Ufny w zapewnienia, ze walczy tylko z CA użyłem go bez prób. No cóż, model można malować. Zawsze się tego bardzo boję.

Dziś dorobiłem jeszcze dwa brakujące elementy, antena:

7c4b871c0158cd80.jpg

i kierownica. Niestety na fotach dopatrzyłem się jakiś komplikacji. No i trudno, trzeba było trochę podłubać. Ciekawe kto to dorabiał w 72

9608bcf06ed149a0.jpg

ae3c008841eade94.jpg

9c164f46bb31e6fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem malowanie. Cały model Testorsem (olejnym) Olive Green.

Zacząłem od podwozia. Trzeba było polecieć to z pędzla bo jest tam tyle zakamarków... . Potem góra. Pokazało się trochę kich, na szczęście nie w kabinie.

Malowałem dyszą 0,2mm. Farba była za luźna, a potem dysza jakby się zapychała? Dodatkowo farba wyszła błyszcząca

Jak malowałem z pędzla było cacy.

Dziś wieczorem papierek i debonedr, a jutro od rana pojadę piaskowym.

 

Dzisiejsza mizeria:

890878391572ebad.jpg

0104bb1a3f7be667.jpg

cc6cc1258bdd4c45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy white spirit i debondera usunąłem zieleń z podwozia i karoserii. Kupiłem nową farbę. Jutro już tylko trochę popędzluję w kabince.

Mam nadzieję, że ten autentyk (piaskowy) będzie się po ludzku zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No wreszcie po różnych perypetiach krok do przodu.

 

20min maskowania:

0434f724394cf1c3med.jpg

8de7a516a9ed6f26med.jpg

2min malowania:

61c783856c70689emed.jpg

I z łapki:

d2dbf92f8805aa55med.jpg

ce1501f38cbd29demed.jpg

 

Co by nie było za dobrze, przy odklejaniu taśmy poszła deska po prawej stronie. Przykleiłem, ale jest szpara, od góry trzeba będzie sprokurować jakiś pokrowiec.

 

cc44e9ec315e0a92med.jpg

de811cfbde9ebf8dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się za malowanie różnych duperelków w pojeździe.

I dokonałem odkrycia (patrząc na okładkę Verlindena Warmachines No 7) - z przodu powinny być kierunkowskazy i odblaski. okazało się, że producent o nich zapomniał

Strasznie mnie to wk..... No i je zrobiłem:

76a02fdfd0103ad4med.jpg

Tak wyglądała całość wieczorem 8.12.08:

9c890241ac582a5dmed.jpg

fcd9c972654bb4b1med.jpg

Teraz niestety będę miał przymusową przerwę, do prawdopodobnie końca roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się za malowanie różnych duperelków w pojeździe.

I dokonałem odkrycia (patrząc na okładkę Verlindena Warmachines No 7) - z przodu powinny być kierunkowskazy i odblaski. okazało się, że producent o nich zapomniał Evil or Very Mad

Strasznie mnie to wk..... No i je zrobiłem:

 

Kierunkowskazy jak najbardziej, ale niepotrzebnie doklejałeś boczne odblaski, w oryginale były odkręcone. Popatrz zresztą na zdjęcie w Twoim pierwszym poście.

Poza tym jest super! Aż szkoda, że będzie przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz czy to nie głupie - wypatruję oczy na różne duperele, piszę maila do R. Gronoviusa w sprawie końcówek pasów bezpieczeństwa (przysłał mi foty swojego pojazdu - znaczy pasów w nim), a przeoczyłem nieszczęsne światełka.

Przerwy może nie będzie bo okazało się, że wyniki nie są takie złe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz czy to nie głupie - wypatruję oczy na różne duperele, piszę maila do R. Gronoviusa w sprawie końcówek pasów bezpieczeństwa (przysłał mi foty swojego pojazdu - znaczy pasów w nim), a przeoczyłem nieszczęsne światełka.

Przerwy może nie będzie bo okazało się, że wyniki nie są takie złe...

 

Też się na takim czymś przyłapałem, kleję Humvee Marines z OIF (1/35 Tamiya, ten ze zdjęcia na górze poprzedniej strony w Twoim wątku) i jak na złość Tamiya robi odblaski i kierunkowskazy jako całość z maską. Na szczęście zorientowałem się przed malowaniem. Dziś czeka mnie usuwanie tych nieszczęsnych odblasków.

Możesz coś więcej o tym R. Gronoviusie? Z jakiej wersji Humvee masz te zdjęcia od niego?

Dobrze, że przerwy nie będzie, dobrze, że wyniki nie są złe. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin Gronovius w USArmy od 83r. Uczestnik Reforger88 jako dowódca plutonu M60 z 8 dyw (mam jego prywatne foty), Podczas DS dowodził kompanią Abramków. Mocno działa na Armoramie i ML. Poularyzator US panzerki. No i zalatwił mi taśmy z nazwiskiem

868880450550672dmed.jpg

 

Patrząc na Twoje foto (OIF) zauważyłem ten brak odblasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już wiem, kto to jest R. Gronovius.

Ja w to swoje zdjęcie wgapiałem się godzinami, a i tak długo nie zauważałem braku odblasku.

Przy okazji mam pytanie - wiesz może, co to jest to pudełko na masce przed kierowcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to za twór, było na focie to zrobiłem. Pojazd na pierwszym planie na to jaśniejsze, ten drugi chyba czarne. Zobacz jeszcze te filoletowe coś przy uchwytach na masce Nie wiem czy to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze te filoletowe coś przy uchwytach na masce Question Nie wiem czy to robić?

 

To fioletowe coś to napisy "SLING" i pozostawiony po zamalowaniu na piaskowo kawałek oryginalnego trójkolorowego kamuflażu. Taka jest moja teoria. Jej słaby punkt - dlaczego ten napis jest biały? Do tej pory widywałem tylko czarne.

 

Tak przy okazji - nie wiem, czy zwróciłeś na to uwagę - na zdjęciu są 3 Humvee, ten trzeci jest widoczny od tyłu, stoi za tym drugim. I jest na nim zamontowana coś jakby obrotnica km. Dobrze widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kolory na fotce są wielce spaczone (kolesie w pustynnych parkach) - ale czy zielony (lewa strona) i czarny/zielony po prawej dawałyby taki kolorek? No i ten jaśniejszy pasek środkiem?

Ten pojazd z tyłu (powiększam to foto do bólu) ma ewidentnie M2 i chyba M60. Tylko nie jestem pewny czy to Humvee. I czy to tył czy przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorami bym się w ogóle nie sugerował. Z każdego koloru może powstać fiolet Ten biały pasek to cały czas wg mnie napis "SLING" na tle fragmentu oryginalnego kamuflażu - nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Faktycznie zdjęcie jest trochę za małe, żeby jednoznacznie stwierdzić, co tam stoi z tyłu. Tutaj też nic mi innego nie przychodzi do głowy, oprócz Humvee z obrotnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak coś będziesz wiedział, to się pochwal. Jakbyś miał jakieś zdjęcia tego Humvee z DS, albo tego z OIF, też się pochwal.

Długo się zastanawiałem, którego z tych dwóch Hummerów zrobić. Postawiłem na OIF, ale im dłużej patrzę na Twój model, tym większa nachodzi mnie ochota, żeby zrobić jednak obydwa i postawić obok siebie. I tak chyba będzie, mimo że dokumentacja do wersji DS praktycznie żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.