Skocz do zawartości

HUMVEE/ 1:72


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A! OK. Faktycznie. Marzenie.... super maszyna. To jest to. Odpowiednio styrany i niestandardowy. Niech mi ktoś jeszcze powie ze współcześniaki są nudne.

Tez przymierzam się to humvee w tej skali. Mam zestaw dragona. Nie wiem czy gorszy czy nie bo nie miałem czasu się przyjrzeć. Sporo się dowiedziałem i nauczyłem z Twojej relacji. Dzięki.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd praktycznie gotów. Czekam na koła.

Wczoraj i dziś wklejałem bambetle:

ab49240dddf9305d.jpg

e0f8130024d1e599.jpg

128a2a4b771937ce.jpg

020c4134fcdc081c.jpg

a9d6bf79bffdae54.jpg

Więcej na razie nie wklejam bo utrudniłbym sobie malowanie radia.

Kilka z przewidzianych bambetli. Plecaki pójdą na boki. ALICE large do przeróbki, 2gi to ładownica w 1/35 - powstanie z niej komercyjny plecak podobny do FPLIF (Field Pack, Large, Internal Frame):

9f9039dc423abf88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam Hummer to nazwa cywilnego modelu, a nazwa Humvee dotyczy wojskowej wersji pojazdu.

 

Gratuluję postępów w pracy, biorąc pod uwagę to ze to 1:72 to tym bardziej Twój model zasługuję na uwagę i pochwały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed1070 ja miałem w żywicy wspomniany wojskowy plecak. W tym okresie (1990/91) był to totalny spas i nowość. Niestety plecak wysłałem do niedoszłego klonera i nigdy nie wrócił.

A jako, że nie chciałem dawać 2 takich samych wpadłem na pomysł z cywilnym produktem.

Siły Specjalne mają oczywiście większą swobodę w doborze zabawek.

BTW podczas inwazji na Grenadę Rengers używali kamizelek taktycznych dostarczonych przez cywilną firmę.

 

Poniższe foto mnie zainspirowało. SEAL - fotka z 87r. Koleś ma jungle boots na Vibramie (produkcja z lat 60ych), świeżo wprowadzone letnie BDU (100% bawełna), boonie w RDF/transitional camo (2x mniejszy woodland). No i placak.

3ecccbdfea46f45a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam Hummer to nazwa cywilnego modelu, a nazwa Humvee dotyczy wojskowej wersji pojazdu.

No i znowu babol z mojej strony

Dzięki za sprostowanie oki.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMWV, czyli High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle, stąd się wzięła nazwa potoczna Humvee. HMMWV jest produkowany przez AM General Corporation, sprzedali prawa firmie General Motors która wypuściła cywilne samochody Hummer H1, H2 i H3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy sorry ale nie uważasz że to trochę dziwne miejsce na trzymanie broni, która zawsze powinna być na wierzchu, tak co by można z niej było szybko skorzystać lub ją poprostu zabrać z pojazdu jak tego wymaga sytuacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No on nie jest wcale tak mocno schowany. M16 będzie bardziej na widoku. Zważ, że klesie zajmowali się zbieraniem informacji, a nie walką.

Ja osobiście nie chciałbym trzymać jakiś 11kg cały czas na kolanach.

 

Pewnie masz sporo racji. Ale powtórzę jeszcze raz, to z powodu niechęci do przeróbki połowy rkm'u. Co gorsza na focie widać SAW, ale ten z Preisera to totalny budyń.

 

BTW - znane mi są swa przypadki przyłapania SF'ów przez Irakijczyków, w obu wypadkach posprzątało USAF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No on nie jest wcale tak mocno schowany. M16 będzie bardziej na widoku. Zważ, że klesie zajmowali się zbieraniem informacji, a nie walką.

Ja osobiście nie chciałbym trzymać jakiś 11kg cały czas na kolanach.

 

Pewnie masz sporo racji. Ale powtórzę jeszcze raz, to z powodu niechęci do przeróbki połowy rkm'u. Co gorsza na focie widać SAW, ale ten z Preisera to totalny budyń.

 

BTW - znane mi są swa przypadki przyłapania SF'ów przez Irakijczyków, w obu wypadkach posprzątało USAF.

 

Ale możesz dać go na wierzch na przykład i połóż mały kawałek chusteczki nasączonej wikolem, uformuj ją na kształt materiału, zakryj niewygodne dla oczu elementy karabinu i pomaluj chusteczkę w odpowiedni kamuflaż, będzie wyglądało jak parka goretexowa

 

Co do jedenastu kilo się zgadzam, ja mam dosyć jak noszę dłużej niż 3 godziny swojego SAW'a, a on waży coś koło 8 kg

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem bambetle. Uzupełniłem jeden idący do środka:

41f8d00dc95526d6.jpg

Widać też M16 w "pokrowcu". Ja nie uznaje chusteczek...

8c40251d9ac0d396.jpg

Plecaki z przytroczonymi śpiworami. Alicja poprawiona z doklejoną manierką. Manierka miała bardzo brzydki korek i dałem nowy:

a59460c8a45087ae.jpg

I pojazd z pełnym obambetleniem, plecaki na plastelinie (z tyłu dałem nowe paski z papieru):

ed9b25f82a634b55.jpg

2c861a82c30ef245.jpg

1057fb13f6fe10fc.jpg

f8a8ec8f7fbfd951.jpg

8270ef6aa39efdb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koń roboczy/przez juczny muł, kiedy dodasz do tego figury to pojazdu nie będzie widać prawie Ilość szpeju robi wrażenie, tylko jakiś taki mało szczegółowy się wydaje - wielkie wory i skrzynki. Oczywiście trochę marudzę, ale jakaś drobnica by się przydała.

Czekam malunków, może trochę urozmaicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tymi szczególami? Może źle, że usunąłem wszystkie nity?

Figurki nie będą w pojeździe, przecież nie po to wklejałem pedały i robiłem pomarszczenia na oparciach by to zasłaniać. Jakbyś przeglądał wątek od początku, to nie pisałbyś pierdół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tymi szczególami? Może źle, że usunąłem wszystkie nity?

Model jest bardzo ciekawy i ładnie zrobiony, zwłaszcza że to 1/72. Podoba mi ten garbusek ;) Chodziło mi tylko o brak obok dużych pakunków mniejszych gadżetów - np butelki albo paczki fajek. Zakładam, że dbając o szczegół (pedały) dodasz też takie kamloty. Tyle.

Figurki nie będą w pojeździe, przecież nie po to wklejałem pedały i robiłem pomarszczenia na oparciach by to zasłaniać. Jakbyś przeglądał wątek od początku, to nie pisałbyś pierdół...

Przeczytałem ten wątek kilka razy, post po poście. W żadnej ze swoich wypowiedzi nie napisałeś, że figurek nie będzie. Za to na kilku zdjęciach pokazujesz wóz z figurką. Wyluzuj trochę, to nie złote gacie. Nie ma co pierdołami na wszystkich rzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 wybacz troche przesadziałem. Myslałem raczej, że chodzi Ci o butelki wody czy radyjko/magnetofon. Nic takiego nie będzie - w tej skali wygladałoby to biednie.

Bardzo wielu modelarzy ładuje bez ładu i składu. Ten sam podjazd jest zrobiony w 1/35 - Track Link - koleś dał tam wielki termos

 

Na radio dalem jeszcze mapę by zamaskować krzywy panel - no to masz najmniejszy duperelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrześniowy konkurs dojdzie do skutku to będziesz mógł zobaczyć go w realu.

 

Co do papierosów to wątpie czy je brali. Jeśli czytałeś Bravo Two Zero to SAS'owcy nawet robili do worków.

No chyba, ze niedopałki zakopywano, co raczej byłoby dośc upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako, że pojazd gotów zaczynam z pamperkami.

Przerabianie Gore na pustynną parkę:

f7573b7a4c1c101c.jpg

624e7a50a39a3aa0.jpg

I gotowe, zrobiony "rybi ogon" i pogrubione rękawy.

Kolega w kombinezonie dostał nową kaburę udową i patrolówke z niemieckiej czapki:

d442a49f33993ba3.jpg

7b95986ac74f3b80.jpg

e5f1a7e4f710d31a.jpg

58635c15fa4241f7.jpg

I zrobiona pod zamówienie podstawka:

9d32af7e147ab957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.