Skocz do zawartości

HUMVEE/ 1:72


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odpowiedzi z US nie dostałem, wziąłem sprawy w swoje ręce.

Moja teoria co do elementów na masce, to coś w deseń światełek widzianych przez noktowizję.

Zabawy w Photoshopie nie dały mi odpowiedzi, kolorek jest szaro niebieski z białymi paskami.

26d9cbcefc6e5775.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej tył pozostanie pusty. Zakladam, że misje trwały 4-5 dni.Ten model na track link

http://www.track-link.net/gallery/2460

jest wg. mnie przeładowany. Moi mają karton jedzenia. Ponad 10 kanistrów, sprzęt łączności, broń i toboły (biwakowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy w życiu wash.

Tak wyglądało przed:

2d3651b0b87dc94e.jpg

41ca3b44890414d5.jpg

a8ef8cd4d6a6a8e6.jpg

A tak po:

b634c2673814283b.jpg

0f3f8e83f07c7de8.jpg

a6061bbcc3fc0d84.jpg

de9ae040dad0a0d8.jpg

98f3676e0606616e.jpg

7d193f8271841950.jpg

663a30b51c722c0c.jpg

Foty słabe bo robione przy sztucznym świetle (choć opcja super makro daje radę). Najlepiej ściągało mi się nadmiar paluchmi. Podczas obróbki fot dopatrzyłem się kilku kiszek, które już poprawiłem.

 

Ile czasu musi to schnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja technika była prymitywna. Czerń mieszałem z kolorem bazowym i dawałem na matową powierzchnię, nadmiar i brzegi zmywałem rozpuszczalnikiem (różnie to wychodziło).

 

Co do mojego stylu to raczej zawsze był powściągliwy.

Ten wash wykonałem White Spirit Shell'a - data przydatności upłynęła mu chyba w 1997r, odrobina Ludwika i brąz van Dayk (van Gogh).

 

Summa summarum jestem bardzo zadowolony z możliwości, które dają oleje. Żeby tylko udało mi się to zmatowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło bardzo dobrze moim zdaniem, na żywo na pewno wygląda jeszcze lepiej. Widzę, że jednak odblaski zostawiłeś? Wydaje mi się, że nie powinno być wszystkich sześciu, ale już nie kombinuj, gdyby Ci przyszło takie coś do głowy.

Przy okazji poczytaj sobie ten temat z Armoramy:

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=104485#1078139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste zacny. Bardzo podoba mi się ta 2 języczna tablica z tyłu.

 

A dzięki. Tablica - najzwyklejszy wydruk, podpatrzona na zdjęciu w czeskiej publikacji WWP "M998 HMMWV in Details".

 

Pokaż w końcu tego swojego na kółkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj na kołach, dzisiaj dostał pigment. Bazowy kolor wyszedła do chrzanu , brak ciemnego podkładu lub te dwie warstwy lakieru?

Summa summarumm zamiast smutnego beżu jakiś ciepły piaseczek Model ciężko się foci - już to przerabiałem przy BMD, na moje oko jest super i to w różnych światłach, a aparat nie daje rady.

Foty:

91905d7037c64cf3.jpg

815a222bdfce1765.jpg

a262af65d5fb262a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TankRed1070 za miłe słowo. Wróciłem z pracy i jeszcze go dopieściłem. Pojazdu już nie ruszam. Ludki (my mówimy pamperki) były już w ogródku... i wylądowały w NaOH - za to parkowiec dostał nową głowę (pierwotna miała nieciekawy nos). Pozostało jeszcze zamówić tabliczkę u grawera i do połowy przyszłego tygodnia powinno być gotowe.

Teraz czekam na Twoich Serbów. Do zobaczenia w lutym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru użyłeś do tych "wężyków" ??

 

Kolorek wężyków to H186, a podobny, acz bardziej czerwonawy H70 to daszek z płyty "pilśniowej".

 

Coraz bliżej koniec. Co prawda znów dopadł mnie kryzys. Farba Testorsa - autentyk Potrzebuje około 50% bieli by wyglądać podobnie do oryginału. Miałem już nim pizg.... o ścianę (czyli okąpać W NaOH) ale odbudowa zajełaby mi kolejne pół roku. Rozjaśniłem koła i przykleiłem do gruntu. Po zrobieniu tych fotek przetarłem Alicję i tylny pakunek paluchem - ach te nylony. Dzięki temu nabrały trochę życia.

 

gówniany kolorek w całej krasie:

9891c62c7d247693.jpg

Tu bardzo udatne foto:

c006252abf4c7975.jpg

Cały model jest kichowaty, ale uwielbiam przód:

e11bc81bc16cd992.jpg

Tył przed przetarciem "bambetla":

2bbb4dd2f5bb1855.jpg

I na koniec widok z perspektywy załogantów (stojących na wzniesieniu):

2f5223553d53d2a6.jpg

 

Teraz cała nadzieja w pamperkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolorach tych wozidełek w ogóle się nie znam i skoro mówisz, że coś z nim jest nie tak to pewnie masz rację, ale tak czy siak kawał dobrej roboty jaki odstawiłeś przy tym modelu powala mnie na kolana.

Mnie się podoba i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.