Skocz do zawartości

MiG-23MF "459" Trumpeter 1:48


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem trafił do mnie w dość dziwnych okolicznościach (pozdrowienia dla kolegi z forum ? ) model MiG-23MF Trumpeter 1:48. Model trafił do mnie w zasadzie w kilku torebeczkach foliowych. Niestety brakowało sporo części - nie było blaszek, większości uzbrojenia, kalek i całego elementu pod owiewką czyli daszka kokpitu. Ten element zaadaptowałem z innego modelu.

Jedyny element który był w oryginalnym stanie czyli w ramce to dwie połówki kadłuba z jakąś drobnostką. Model MiG'a-23 od Trumpetera nie należy do modeli przyjaznych do składania choć nie mogę też powiedzieć by był jakoś nadzwyczaj mocno dający w kość.

Ma swoje problemy jak choćby słabo spasowane wloty powietrza, trzeba też uzbroić się w cierpliwość przy pasowaniu statecznika pionowego. 

W kwestii "malunków" wybrany był od razu 23-i z Redzikowa w kamo z czterema kolorami w mojej opinii jest to nie co bardziej pracochłonna wersja kamuflażu.

Starałem się by model nie przedstawiał nadmiernie zużytego egzemplarza ale by jednak coś działo się na modelu - czy moje zabiegi malarskie powiodły się pozostawiam ocenie wszystkim oglądającym galerię.

Nie obyło się bez błędów jeden z nich zauważyłem dopiero po wykonaniu zdjęć modelu i przyznam że nie wiem jak mogłem popełnić taki błąd. Ale dzięki fotkom była szansa poprawić tą wpadkę.

Mam na myśli klapy zamykające podwozie główne które powinny być umieszczone pod zdecydowanie innym kątem niż 90°, tym bardziej że już kilka MiG'ów 23 w skali 1:32 i 1:48 mam za sobą. Jedyne usprawiedliwienie to brak zbiornika centralnego który zawsze w poprzednich modelach umieszczałem a to nie pozwalało na wklejenie klap w taki sposób. 

 

Tyle gadania czas na oglądanie:

XK5vZMF.jpg?14GvYETR.jpg?1QTq7LIS.jpg?1ghZQkuz.jpg?1O9FQuSo.jpg?14fVO6GS.jpg?1RmAhGix.jpg?1

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo wymalowane bardzo ładnie. Chciałbym jednak wspomnieć (bez czepialstwa) że w tym modelu dysza wylotowa jedt jakby przez ciebie po macoszemu potraktowana. Wiem że robisz świetne a tu jedt jakoś bez życia. Drugi punkt to szachownice - wyglądają super nowo i bez skazy gdy w tym samym momencie tuż koło nich jest świetnie wymodulowane kamo. I trzecia sprawa - brak fotek od spodu i okolic dziobu. Wszystkie ujęcia od tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.