Skocz do zawartości

[k] Kalkomanie F-16C 1/144


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Cokolwiek ze sklepu lub od kogoś z Polski, poza zestawem z modelu revella, bo jeden już mam a chcę zrobić parkę.

Cytat

O PSP zapomnij. Szukam od pół roku... Dopóki ktoś nowej nie wyda, albo ModelMaker nie dodrukuje nie ma szans...

A tego nie rozumiem, przecież popyt jest...

Edytowane przez FAHR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, FAHR napisał:

Cokolwiek ze sklepu lub od kogoś z Polski

Shelf Oddity są z Wrocławia, a jak nie chcesz płacić w euro to asortyment od nich jest do zamówienia w Martoli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem... Tym bardziej że na rynku do 72 jest duży wybór, a przeskalowanie nie jest chyba trudne dla producenta... Z 48 na 72 wiele firm tak robi.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FAHR napisał:

A tego nie rozumiem, przecież popyt jest...

Aby dodrukować kalkomanię, czy wznowić producent musi wyłożyć kasę i to nie małą (zazwyczaj liczoną w tysiącach złotych)
Nakłady w firmach profesjonalnie drukujących kalkomanie zaczynają się od 300 a nie rzadko i od 500 arkuszy (arkuszy, a nie wzorów jednej kalkomanii), więc firma mając w perspektywie wznowienie kalkomanii (czyli wydanie kasy i zamrożenie dużej jej części w magazynie na dłużej) lub wydanie nowej kalkomanii (i rozpoczęcie sprzedaży nowego tematu) najczęściej wybiera to drugie rozwiązanie.
Wznowienie czy dodrukowanie zaczyna być opłacalne dopiero gdy popyt jest faktycznie duży, a skala 1/144 w lotnictwie wojskowym jest podobnie niszowa jak 1/48 w pancerce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą na arkuszu zrobić np. 3x 72 i 1x 144 lub cos w tym stylu. Proszę tego nie odbierać jako narzekanie, bardzo się cieszę że wogóle ktoś coś drukuje PL w 144, ale nie rozumiem po co drukować kalki w tej skali do Herculesa PSP, jak nie ma na rynku sensownego modelu w tej skali, więc popyt raczej nie będzie duży. Z drugiej strony wystarczy kupić przyzwoitego Revellowskiego F-16, można dokupić zbiorniki konforemne z RetroWings, troszkę poprzerabiac statecznik pionowy i Jastrząb gotowy... b622424863c8353fe7ef9e831979ef04.jpg

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.