Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.III Ausf.L Revell 1:72


Dejvix

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sklecić w calość w/w model:))) lecz będzie to mój pierwszy czołg w związku z tym proszę o pomoc i udzielenie kilku rad odnośnie pancerki. Czy jest jakaś różnica w kolejności postępowania przy sklejaniu i nakładaniu farb, waloryzacji itd. Dodam ze malowany będzie pędzlem, farby tamiya. Chciałbym zastosować dodatki-blaszki i odlewy plastikowe, może macie upatrzone dodatkowe akcesoria? Docelowo czołg ma znaleźć sie na dioramce. Szukam też bramy lub płotów w tej skali. Jak tylko model przyjdzie zabieram się do pracy i postaram się aktualizować temat.

 

k3djZatnlKiRlOvRlmRk,03251-revell.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć.

Wypróbuj sobie gdzieś na kawałku plastiku pomalować tymi farbami pędzlem, czy da radę nimi  malować. Bo podobno Tamiya do pędzla się nie nadają tylko do aerografu, nie wiem jak akrylowe. Żebyś nie był negatywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wiem ze sa dobre do aero, ja akurat nie mialem z nimi problemu, a troche juz pomalowalem:) jakosc najwyzsza nawet jesli chodzi o sloiczki-z pactrą tylko papranina była.

oszczedny 2x traci

Edytowane przez Dejvix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu udało się zdobyć modelik. Wypraski na najwyższym poziomie, potwierdzają się pozytywne opinie.

Czy ktoś ma jakieś namiary na dodatki do tego konkretnego modelu lub innych wersji panzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i jest. Ciężko było znaleźć:(

Po wypraskach widać ze nie będzie problemów z obróbką, są idealne. Na razie klejenie wanny i wywiercenie otworków, później koła.

pozostanę jednak przy wersji pudełkowej, dojdą jedynie jakieś sprzęty na górę

AC75527B-C69C-4085-AE2B-B6CA821433BE.jpeg

DC904ACB-8980-4739-AF99-0EB5DA1198DE.jpeg

1B83D2D1-B3DB-4283-9AC4-E9500F84053C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten czołg na początku swojej przygody z modelarstwem, niestety zanim skończyłem, dzieci zgubiły gdzieś wieżę ?‍♂️ a następny model kupiłem już w 1:48

Tak czy siak kupiłem do niego dodatki i mogę Ci je wysłać. Dawaj adres na priva i jutro wysyłam 

CF611CF0-A4F3-4C00-AFFB-5C8C65D782D8.jpeg

Edytowane przez GenKamyk
Oczywiście gratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i jak sie zabralem po dłuższej przerwie tak bez zdjec polecialem z etapów pracy.

Wyszlo jak wyszlo, jako ze jest to pierwszy czolg to mysle ze nawet niezle ale dla wprawnego oka znajda sie pewnie same mankamenty.

Pozniej wstawie wiecej fotek

 

1F9AF5E9-7AFB-4640-9A8C-2B56A95FE26F.jpeg

133BFA46-C6FC-4822-8207-8D99E2E4BA30.jpeg

Edytowane przez Dejvix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Troche jeszcze poprawiony, zablocony, mysle ze jak na pierwszy pojazd to wyszlo calkiem calkiem a Wy starzy wyjadacze;)))) co myslicie. Krytyka mile widziana

docelowo bedzie antenka bo w pudelkowej wersji jest schowana w paeudo szynie

Dodam ze rozjasnienia ktore moze na zdjeciach sa malo widoczne zrobione sa za pomoca pigmentu szarego, samo malowanie pędzlami.

5D64B24D-1022-44BC-90B5-E9A3BB9F5390.jpeg

E83A2E5F-9865-4851-B672-2BF071C94523.jpeg

 

D3CD7360-DB0A-4418-840D-B51986CDD904.jpeg

 

A75660FD-0BC9-4424-B92E-071A2215B64B.jpeg

7BF2B91C-3E6D-4823-AA88-6EB638BF63E6.jpeg

Edytowane przez Dejvix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szkoda, że założywszy wątek warsztatowy, nie prowadziłeś... warsztatu? Na forum jest na prawdę sporo fachowców od pancerki, którzy nie tylko chcą, ale i potrafią wspomóc w trakcie budowy.

Na szybko, moim niewprawnym okiem: czy lufa nie jest krzywa? nawierciłeś otwór na wylocie? Malowanie mnie nie przekonuje, głównie przez pośpiech. Poniosło Cię z obiciami (sam mam ten problem ? ) i rdzą, nie użyłeś za to choćby odrobiny washa. I uwaga do zdjęć: białe jednolite tło zdecydowanie poprawia czytelność zdjęć. 

Na przyszłość więc: warsztat ma, i na prawdę może, dużo pomóc. Korzystaj z jego dobrodziejstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash był tamki ale za duzo pigmentow na niego poszlo i wyszlo jak piszesz, stracilo to efekt-fakt. Cieszylem sie jak dziecko-lol jaki wyszedl zabrudzony, odrapany-jak z pola bitwy no ale to nie to jeszcze jak widac co powinno byc ;( Jeszcze w olejne odcienie chcialbym sie zaopatrzyc (tubki) co by moc modulować, zacieki itp robic. Lufa prosta i jest otwor zrobie lepsze zdjecia. Dzieki za odpowiedz. Jeszcze pracy przede mna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.