Jump to content

kryspacz

Members
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kryspacz last won the day on January 15

kryspacz had the most liked content!

Community Reputation

18 Good

Personal Information

 • Location
  Pręgowo, Wolne Miasto Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tiaaa... to ja też chcę robić takie nieidealne... Bomba, i sylwetka, i zagracenie, i brudzenie. Jedyne, co mnie nie przekonuje, to ten głęboki czarny wash na figurkach. Gratulacje i czekam na kolejne!
 2. Obecnie faktycznie zdecydowanie multicam, ale tu wzorem zdjęcia z ok. 2007, na wszystkich konsekwentnie wuzety:
 3. W międzyczasie skopałem malowanie - kolor wyszedł za jasny, musiałem malować od nowa, za to zaczęli powstawać tacy oto dżentelmeni: Taki drobiazg, ale dla mnie istotny - etap, na którym mi zależało, którego się obawiałem, ostatecznie jestem dość zadowolony. Próba odtworzenia kilkukrotnych przemalowań widocznych na wozie PA1: Środek wstępnie zawalony, i układ chyba bliski finalnemu. Dojdą jeszcze jakieś brudy i oczywiście domalowanie do końca figurki. Stan na dziś - zacząłem z wolna brudzenie:
 4. W środku: nowa nagrzewnica, termookładziny, silnik wycieraczek, stolik RTV, stelaż obrotnicy i okno ASK, o którym wygodnie zapomniał w swoim zestawie Eduard. Przymiarki do pancerza ASK i zabudowy paki: Czy wspominałem, że nie umiem w elementy fototrawione i kleje CA? Drzwi ASK od Eduarda, wymagające pogrubienia, o cholerne okienka z zamykadełkami z zyliona elementów. Nigdy, k@#$%, więcej... I całość do malowania:
 5. Warsztat prowadzony już jakiś czas na forum tematycznym Humvee, ale pomyślałem, może i tu kogoś zainteresuje. W zamyśle miała być to swobodna wariacja na temat pojazdów Gromu w Afganistanie, po namowach Zderzaka zdecydowałem się jednak na możliwie wierne (w miarę skąpej fotodokumentacji) odtworzenie pojazdu PA1 o nazwie własnej Tur. Na warsztat idą więc: - jako baza Tamiya M1025; - koła Aggresive pattern od Bartka Ciesielskiego; - pancerz ASK z Eduarda - największe dla mnie wyzwanie w tym modelu - bambetle i butelki z zestawów Menga; - jako uzbrojenie NSW z zestawu ICM i PKM z Dragona; - duuużo polistyrenu i wygrzebanych bambetli do zagospodarowania paki. A oto i bohater warsztatu: Na początek poszła wyciągarka Mile Marker, poprawki zawieszenia i podwozia oraz zderzak IbisTec Następnie specyficzna podstawa WKM i wieża GPK wraz z obrotnicą.
 6. Łooo, temat-rzeka 😉 Armia? Wojska specjalne? Współczesne, starsze? Krajowe czy Irak/Afganistan? Najlepiej zajrzyj na http://www.humvee-models.com/viewforum.php?f=4 znajdziesz tam sporo fajnych sugestii.
 7. Nadal skromnie, nadal egelancko 😉 , ale zabawa będzie dopiero przy zderzaku (zderzakach?), choć, jak Makinen, widzę, że o efekt strachu nie ma 👍
 8. WIELKIE dzięki, liczyłem na 1-2 przykładowe rysunki, a tu cały esej historyczno- fotograficzny Fantastyczny materiał, siostrzeniec będzie przeszczęśliwy, przy następnej wizycie bierzemy się za malowanie. Miło wiedzieć, że są na forum ludzie o takiej wiedzy, entuzjazmie i woli pomocy 👍 Serdeczne podziękowania, i również szczęśliwego nowego roku! Krystian
 9. Wielka prośba do Kolegów od niemieckiej pancerki, bo temat mi jest kompletnie obcy. Siostrzeniec wymyślił sobie dioramę ze swojej okolicy, na podstawie zdjęcia Pantery z dywizji Grossdeutschland, datowanego na styczeń 1945 Jedwabno k. Nidzicy . Białe cammo wygląda na nakładane doraźnie w warunkach frontowych, jaki natomiast kamuflaż powinien znaleźć się pod nim, jako baza? Litery na wieży czerwone? Z góry serdeczne dzięki za podpowiedzi, i najlepszego w Nowym Roku!
 10. Nie za duże tempo sobie narzucasz? Razi strasznie szpara przy czołowej płycie pancerza (chyba, że ma tam być, nie znam się na Niemcach - wtedy nie powinien wyłazić z niej klej), czy szwy i miejsca przyczepu ramki na wydechach, obgryzione dolne krawędzie wieży... Chyba dobrze byłoby zwolnić, zaopatrzyć się w pilnik i szpachlę i doprowadzić do porządku przed malowaniem.
 11. Kolejny, po Eljaszu, model, gdzie ciężko mi się zdecydować, co lepsze - sam pojazd, czy warsztat, który śledziłem z wybałuszonymi z podziwu oczami 😮 Poezja dla oczów 😉 i kopalnia technik i pomysłów dla początkujących jak ja. Dzięki! Spokojnych i rodzinnych świąt!
 12. A. Wielkie B. Skomplikowane C. Znacznie ograniczające kąt ostrzału. D. Nie przyjęło się, więc zapewne w praktyce też nie zdało egzaminu. "In practice they were usually more trouble than they were worth and most soldiers hated them and tried to throw them away at the first opportunity." Ale głównie szło mi o sam dziwaczny i pokraczny wygląd 😉 Natomiast rozumiem, że zaletą było wyeliminowanie/redukcja wpływu wstrząsów pojazdu, i chyba taka była idea tego rozwiązania? Tu zaś sporo zdjęć i rysunków: https://www.o5m6.de/redarmy_old/bren_gun_lakeman.html
 13. Ta idiotyczna konstrukcja ma swoją nazwę - wygoogluj "Lakeman MG mount" , jest sporo zdjęć.
 14. Rewelacja, i zapakowany "do imentu". Miód na moje oczy, szczególnie, że mój stosunek do landziaków jest bliski waszemu do humvee Zgodzę się z Kubą co do fotek - mniejsza przesłona, dłuższy czas, zdjęcia stracą na artyźmie, ale zyskają dla oglądającego. Jakbym się miał bardzo przyglądać - to przekaż chłopakom, że zaraz "zgubio tyn szpadel" 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.