Jump to content

kryspacz

Members
 • Content Count

  213
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

kryspacz last won the day on June 25

kryspacz had the most liked content!

Community Reputation

94 Excellent

Personal Information

 • Location
  Pręgowo, Wolne Miasto Gdańsk

Recent Profile Visitors

611 profile views
 1. Almost there. Tym razem pamiętałem o tylnym świetle pominiętym w Memuganie 😉 Zostały lusterka, klosze świateł, kurzenie i biorę się za montaż wieży i podwozia.
 2. A ja wreszcie obejrzałem film i tym bardziej czekam na postępy!
 3. Właśnie zakończyłem malowanie mieszanką z Vallejo M.C. , też mialem problem z zapychaniem aero. Rozcieńczenie gdzieś 2:1 z rozcieńczalnikiem Vallejo plus 10% retardera. Problem ustał po przefiltrowaniu farby - do otwartej strzykawki 5ml na dno wrzucam fragment chusteczki higienicznej, wlewam roztwór już nad zbiorniczkiem aero, bo sam wycieka, wyciskam resztę tłokiem. Zapomniałem o zatykaniu się chińczyka.
 4. Następnym razem postaraj się o 2 źródła światła z obu stron - lewy bok masz kompletnie niedoświetlony. Żarówki neutralne 4000K to inwestycja rzędu kilkunastu złotych za parę. I, skoro już masz dostęp do aparatu, jak koledzy powyżej: zasada "mała dziura - duża głębia", wyższa wartość przysłony, niskie ISO, dłuższy czas. Czołgutek sympatyczny. Z ciekawości, bo nigdy nie zgłębiałem tematu - nie miały żadnych numerów, oznaczeń taktycznych itp?
 5. Super temat, na czasie, i piękna akcja, szacun! Znając Twoje prace, wykonanie też będzie świetne, kibicuję 👌
 6. Konstrukcyjnie to już w zasadzie wszystko, pozostały pasy z czujnikami lasera? podczerwieni?, trochę kabelków do radia i słuchawki. Chcąc uzyskać efekt przetłoczenia drzwi, za sugestią Kuby przemalowałem krawędzie gęstą farbą, następnie przeszlifowane - efekt zadowalający. Wstępnie zmalowane, nie mogłem się powstrzymać od przymierzenia całości na patafix
 7. Świetny sam model, brudzenie i podstawka, a rurociąg jest kapitalnym smaczkiem Patrząc teraz na oryginał, pogiąłbym jedynie nieco te boczne fartuchy, został też chyba nieusunięty szew pośrodku osłony jarzma.
 8. Bomba! Te wydruki świetne, wersja otwarta daje ciekawe perspektywy Jak się obrabia i czym klei taki druk 3D?
 9. Kawał pięknego modelu, ogrom pracy, i do tego Brytol! 👍 Śledzilem powstawanie, podziwiam efekt końcowy, wielki szacunek! Co do kotwicy jednak: "Praw fizyki pan nie zmienisz, i nie bądź pan głąb" 😉 Wsteczny czy nie, po wyjściu z wody tak kotwica, jak i zacieki, ciążą pionowo dół!
 10. Szykuje się kolejne cudo! Zasiadam z ciekawością
 11. Zmiana bazy! Dzięki uprzejmości Brenta Sauera z HMMWV in Scale https://www.facebook.com/groups/946647112078930/ dotarły do mnie części do niemal kompletnego zawieszenia i wanny/maski z Tamiyi, więc Italeri idzie do szafy, a robota do przodu. Standardowe poprawki do podwozia, i początek prac przy pace/wnętrzu:
 12. Genialny! Wielki szok i szacunek, projektu nie powstydziłby się żaden duży renomowany producent. Gdyby nie to lutowanie ramy (nie umim 😞 ) też już ustawiałbym się w kolejce. Za wzór posłużył może egzemplarz z Gryfa?
 13. "Archeologia i konserwacja zabytków w służbie modelarstwa" PWN, 2020, oprawa twarda, stron 367. 😁
 14. kryspacz

  T-80BV 1/35

  Szaleństwo! Przyłączam się do głosu powyżej: żal malować! 😉
 15. Plan petarda! Czekamy z zapartym tchem!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.