Jump to content

kryspacz

Members
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kryspacz

 1. Fajny pokrak, sam robiłem jakiś czas temu w miarę moich mizernych umiejętności, z przyjemnością popatrzę, jak ktoś go zrobi porządnie https://farm5.staticflickr.com/4781/25994162527_2d1fdbe875_o.jpg&key=84500d8063e30f77eec6fad0e71e78ccc3f97d7b950f21aedcbcb4e287d1b013
 2. A ja z innej beczki, może głupie pytanie - nurtuje mnie czym jest ten pojemnik/wanna z uchwytami na tylnej burcie Abramsów, i czemu zwykle tak niewiarygodnie brudny i pordzewiały? Jakaś osłona wydechu?
 3. A ja wrócę do Webasto - znajdzie się tylko w M1043, czy w każdym polskim Humvee? - pytam pod kątem rozpoczynanego M1025/26 w wersji Gromu-Afganistan, dodawać tam, czy nie?
 4. Scenka prosta i świetna, nie przeładowana, malowanie bomba. Budynek wyrób własny? A skąd pewność, ze to okulary przeciwsłoneczne? Może to niewidomy? 😉
 5. Dość ładne to tło. 😉 O modelu niewiele można powiedzieć, bo go niemal nie widać, wrzuć może nowe zdjęcia z lepszym (jakimkolwiek?) oświetleniem?
 6. Chyba szkoda, że założywszy wątek warsztatowy, nie prowadziłeś... warsztatu? Na forum jest na prawdę sporo fachowców od pancerki, którzy nie tylko chcą, ale i potrafią wspomóc w trakcie budowy. Na szybko, moim niewprawnym okiem: czy lufa nie jest krzywa? nawierciłeś otwór na wylocie? Malowanie mnie nie przekonuje, głównie przez pośpiech. Poniosło Cię z obiciami (sam mam ten problem 😉 ) i rdzą, nie użyłeś za to choćby odrobiny washa. I uwaga do zdjęć: białe jednolite tło zdecydowanie poprawia czytelność zdjęć. Na przyszłość więc: warsztat ma, i na prawdę może, dużo pomóc. Korzystaj z jego dobrodziejstwa
 7. Myślę, że większość obserwujących zna już możliwości i mentalność kolegi Damianosa, najlepiej podsumowane jego cytatem w temacie "Projekt Powidz": "Czytałem ale nie chce mi sie zmieniać niech se bydzie jak jest" , i jeśli komentuje ten wątek, to jedynie dla czystej radości badania natury ludzkiej 😉
 8. Piękna robota, bardzo fajne i oszczędne brudzenie.👍 PS: Zapominałeś o strunach do gitary 😉
 9. Szacunek za temat, bardzo fajna aranżacja, klimat, świetnie odtworzone camo. Stosunek mam emocjonalny - babcia sanitariuszka w Powstaniu, brat dziadka - w nimże poległy, kawaler Virtuti Militari. Dzięki za galerię :)
 10. Zważywszy na efekt końcowy mam wrażenie, że nas kolega troszku trollował, sugerując swoje niewielkie doświadczenie Świetna robota. Scenkę komplementowałem już wcześniej, złożone w całość jeszcze lepsze. Z drobiazgów do poprawy - jak powyżej: lusterka i odstające koło zapasowe, przybrudziłbym też chyba nieco obie rejestracje - odstają o mocno ochlapanego pojazdu.
 11. Płyty świetnie, chyba wystarczy, żeby nie "przedobrzyć". Podzielisz się swoimi kolorami do multicamu? - dobrze to wyszło kolorystycznie.
 12. Kompozycja fantastyczna, gęsto, ale wyważone, figurki świetnie grają z pojazdem, a zieleninka bomba! O jakich kalkomaniach wspominasz, są jakieś do JWK?
 13. Zajefajne, tylko popraw skalę w opisie. Nie uwierzę, że to 1/72... 😀
 14. No właśnie w tych zagłębieniach bieżnika czyściutko, jak na defiladzie. Płyty chyba też do sfatygowania, na razie wyglądają, jak z fabryki, i w konflikcie z, pięknymi zresztą, kałużami i błotkiem dookoła. Aczkolwiek ostateczna interpretacja należy zawsze do autora - mógł już np. do tego miejsca jechać 14 kilometrów po świeżo ułożonych płytach
 15. Fajny efekt. Figurki świetne, zwłaszcza multicam. Humvee fajnie ubrudzony, może ciut przesadnie i równomiernie na masce. Do poprawki notomiast, IMHO, opony - przy fajnie upapranych mokrym błotem bokach i ochlapanych z nich burtach pojazdu, całkowicie czysty bieżnik?
 16. Pojazdy genialne, pewnie przedmówcy mają rację co do stopnia zużycia, ale moim zdaniem licencia poetica zezwala i uzasadnia niewielką przesadę. Efekt końcowy fantastyczny. Czego mi zdecydowanie brakuje - to kolein, szczególnie za ciągnikiem. Jakby zestaw został tam zrzucony transportem lotniczym 😉
 17. Panowie, chyba atmosfera niepotrzebnie zgęstniała, pax vobiscum! 😉 Powiem tyle - z punktu widzenia szaraka obserwującego i słuchającego Was z boku, jak już zresztą pisałem wcześniej na Humvee, jesteście wzorem z Sevre grupy wsparcia, z waszą wiedzą i chęcią pomocy. Jak widać, nie zawsze zgadzacie się, co do podejścia do modelarstwa, mimo to merytoryka dyskusji nam, patrzącym z zewnątrz, imponuje i pomaga w pracach w sposób nieoceniony. I byłoby nieźle, gdyby różnice zdań nie zmieniły tego stanu, sprowadzając dyskusję na manowce osobistych wycieczek Peace, brothers, toast na zgodę!
 18. No chyba nie, ja rozumiem, że robimy model redukcyjny. Jeśli decydujemy się na fantastykę, to wszelkie chwyty dozwolone. Natomiast jeśli mamy dowody i naocznego świadka 😉 konkretnego modelu, a żadnych dowodów na inne wersje, to po co upartość w forsowaniu innych, hipotetycznych rozwiązań, zamiast skorzystania z informacji Zderzaka? Argument o pojeździe w sytuacji bojowej bez łączności, w jednostce, w której łączność jest kluczowa, mnie osobiście zupełnie nie przekonuje.
 19. Chyba, że okolica była nieciekawa, i radio zajumali 😉 Ale wtedy trzeba by zrobić choć jedną wybitą szybę, i zastanowić się nad postawieniem całości na cegłach
 20. Maki - jako amatorowi, ciężko mi oczywiście wejść w polemikę ze znawcami tematu ATV, jak wy doświadczonymi w analizie zdjęć, ale... Wydaje mi się, że na zdjęciu poniżej ewidentnie widać właśnie typową termoizolację pokrywy silnika, nawet jej rozwarstwiony brzeg pokazuje dwie warstwy tkaniny przedzielone folia aluminiową. Tej samej maty nie widać na fotce wybebeszonego Huskiego, więc raczej przynależała właśnie do maski nad przedziałem silnika. Natomiast pełna zgoda - kompletnie bez znaczenia dla modelu jako takiego 😉
 21. No właśnie widać. Zauważ, że błotniki i maska to w oryginale jeden element, zapinki z tyłu, więc całość jest zapewne otwierana uchylnie do przodu. Skoro widoczne elementy błotników i osłon reflektorów są w kolorze nadwozia, to trudno przypuszczać, żeby część centralna tego samego elementu była malowana inaczej. I tak mam w swoim, choć teraz, po przyjrzeniu się, pewnie dokleiłbym jakąś imitację tej czarnej tkaniny (z chusteczki?).
 22. Aaaa, jednak mam fotkę ! Maska jest monolitem razem z błotnikami, tu widać malowanie, i chyba w części centralnej, poza błotnikami, jest właśnie jakaś włóknina.
 23. Co do pigmentów, kupiłem swego czasu kilka kolorów z tych: https://allegro.pl/oferta/pigmenty-modelarskie-zestaw-12-kolorow-11-8056034895 Na sztuki po 2,80pln, pojemniczki małe, ale nie robię dioram, więc starczą mi na wieki. Mieszam kolory dla zróżnicowania powierzchni. Maska: też nie znalazłem spodu, ale wszelkie niewidoczne z zewnątrz elementy konstrukcyjne są w kolorze nadwozia, więc zapewne maska podobnie, chyba, ze ma jakąś tkaninę wygłuszającą - w co wątpię. Spojrzałem za to na swój model - po założeniu błotników i elementów zawieszenia spodu maski praktycznie nie widać, więc generalnie nie ma o co kruszyć kopii.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.